Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a gravitációs...

Mit jelent a gravitációs hullámok fölfedezése?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Még nem sokat. A mérési módszert kissé meredeknek gondolom. Ha a mérést sikerül megismételni, akkor az általános relativitáselmélet egy újabb bizonyítéka.
2016. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
galaktikus eseményekre lehet következtetni. képzelj el egy tavat, amibe beledobsz egy követ, majd terjednek a hullámok. a hullámok amplitudójából és frekvenciájából lehet következtetni, hogy mekkora követ mekkora erővel dobtál bele. Nah ugyan ez van a gravitációval is. Felrobbantasz egy csillagot, tudod mérni a gravitációban keltett hullámokat -> a földről meg lehet mondani ha gáz van valahol
2016. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Wadmalac ***** válasza:
85%

Most csupán annyit, hogy újabb biztos alapja a rel. elméletnek.

Későbbiekben rengeteg dologra jó lehet. Elsősorban a csillagászat számára nagyon jó kutatási módszer lenne olyan dolgok kutatására, amelyeket nem lehet a hagyományos, elektromágneses hullámokra alapuló megfigyelési módszerekkel kutatni. Aztán az sem kizárt, hogy ezen a módon magáról a gravitációról tudunk majd forradalmi új felfedezéseket tenni.

2016. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 EagleHUN ***** válasza:
82%

3-as korrekt választ adott.

De finomabb és pontosabb mérésekre lesz szükség a jövőben mindehhez.

Ami viszont már itt a földön nem kivitelezhető.

[link]

[link]


Én geoszinkron pályára állítanék 2-3 műholdat, melyek "rálátnak" egymásra lézerrel. Így egy iszonyat nagy és ezzel nagyon érzékeny műszert kapnánk.

Abból a pénzből amiből a LIGO-t megépítették kb ki is jönne a dolog.

Geoszinkron pálya (36000km magasságban) azért szükséges, mert a föld gravitációja sem egyenletes!

Két alacsony pályán keringő "lézerrel" egymást figyelő műholddal például így térképezték föl a föld gravitációs térképét.

[link]


Ezt a zavaró hatást a Geostacionárius műholdakkal lehet kiküszöbölni.

Persze a Hold keringése még így is zavarja majd, de az a LIGO-t is, most is. :)

2016. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
81%

"Én geoszinkron pályára állítanék 2-3 műholdat, melyek "rálátnak" egymásra lézerrel. Így egy iszonyat nagy és ezzel nagyon érzékeny műszert kapnánk."

Az ötlet jó, csak szerintem ez a távolság már "túl jó" egy méréshez. :) Szóval egy geoszinkron pálya már Q messze rakná őket egymástól.

Én inkább azt mondanám, ki kéne lőni a holdakat valamelyik Nap körüli Lagrange-pontra, ott viszonylag stabil, gravitációsan "zavarmentes" helyen tetszőleges távolságra be lehetne lőni őket.

Költség szempontból persze valószínűleg a geoszinkronos változat reálisabb.

2016. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Az a jelentősége, hogy a gravitációt nem lehet árnyékolni semmivel - tehát a műszer, ami méri, mindenen átlát. Még a rádióhullámok sem mennek át mindenen.


Azon kívül, hogy teljesen új terület, és rengeteg új felfedezés lehet belőle.

2016. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Megtudhatnám, hogy ki pontozott itt le mindenkit és miért?
2016. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
65%
Gondolom gravitációkutatás-szakértők. :D
2016. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

@EagleHUN

Nem te vagy az első, akinek ez eszébe jutott. Kár, hogy csak 2034-ben esedékes a tervezett felbocsátás.

[link]


Ja, és Nap körüli pályára tervezik, az L5 Lagrange-pontba.

2016. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
65%

EagleHun:


Yuppi! Lemaradtam. Ezt a hírt még nem olvastam. :D

De örülök, hogy jól tippeltem a spanyolviaszra. :D

2016. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!