Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan hogy amatőr...

Létezik olyan hogy amatőr részecskefizikus?

Figyelt kérdés
Vagy 4 év gimnáziumi fizika tananyaga nem elég arra hogy továbbképezze magát egyetemi tanulmányok nélkül valaki és elérje egy diplomás fizikus tudásszintjét,

2016. jún. 6. 21:01
1 2
 11/15 Mojjo ***** válasza:
@10: ha valakinek nem kell a diploma, csak a tudásvágy vezérli, és egyébként meg elfoglalt ember, akkor jobban teszi, ha maga tanul, szerintem is. Akkor mindenre pont annyi ideje van, amennyit akar, olyan tempóban halad, amilyenben akar, akkor tanul, amikor akar.
2016. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Mojjo ***** válasza:

Kedves kérdező!


A tanterveket gondolom már megtaláltad, de azért belinkelnék párat:

- ELTE: [link]

- Szeged: [link]

- Debrecen: [link]


Itt megtalálhatod a tantervi hálókat, leírásokat, ad egy jó áttekintést a tematikákról.

2016. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Mojjo ***** válasza:

Amire nagyon rá kell feküdni, az természetesen matek, meg fizika.

Matekból fizika szakosoknak alap, hogy egy Bronstejn matematika kézikönyvet be kell szerezni.


Ezen kívül, az alapok átnézésére, bevezetésnek a kalkulusba egy alap Obádovics Gyula: matematika című kötetet ajánlok.

Illetve a későbbiekre Obádovics további könyveit:

- Differenciálszámítás és alkalmazása

- Vektoralgebra; mátrixok, determinánsok; többváltozós függvények

- Lineáris algebra példákkal

- Felsőbb matematikai feladatgyűjtemény


Baromi jó, érthető, jól felépített könyvek.


Aztán ajánlom az antikvárok felkutatását, ezek után:

- Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás:

- Bárczy Barnabás: Integrálszámítás:

- Scharnitzky Viktor: Differenciálegyenletek.


Lehet, csak velem van gond, de semmiféle új csodakönyv nem tudta számomra ezeket a területeket olyan jól megvilágítani, és semmiből nem tudtam olyan jól tanulni, mint ezekből. Pedig volt párféle könyv a kezemben :)



Fizikához kezdésnek rendkívül erősen ajánlom, hogy szerezd be Richard Feynman Mai fizika sorozatának annyi tagját, amennyit csak tudsz. Az számomra szintén pont egy olyan sorozat, ami bármi másnál érthetőbben tanítja a fizikát (nem mellesleg egy nobel-díjas fizikus írta őket, aki hatalmas arc volt :) ):


Kezdéshez természetesen ez kell:

[link]


Emellé pedig a Budó Ágoston féle Kísérleti fizika tankönyvet ajánlom - kezdésnek az elsőt.


Esetleg még a Tasnádi - Skrapits Kísérleti fizika könyveket lehet beszerezni: Mechanika I és Mechanika II és Hőtan.


(Hozzáteszem, nekem magamnak csak ez utóbbi van meg, így az elsőről nem tudok véleményt formálni, mindenesetre a TTK-n valamikor tizenévekkel ezelőtt ez váltotta a Budó félét mint félhivatalos tankönyv.)

2016. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#11 Manapság ritka, ha valakit csak a tudás érdekel, főleg ilyen területen. Szerintem mindenképp érdemes diplomát szerezni, hamár egyszer ilyen nagyfokú az érdeklődés.

Én erről nem nyitok most vitát, mert kedvem sincs, meg időm se, nyílván majd a kérdező mérlegeli, és lehetősegihez mérten választja meg a kínálatokat.


Látom viszont, a #13 válasz is a tied. Erre csak azt tudom mondani, mintha a számból vetted volna ki a szót... Más irodalmat első körben éne sem tudok ajánlani.

2016. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Mojjo ***** válasza:

@14:

"Manapság ritka, ha valakit csak a tudás érdekel, főleg ilyen területen." (...) "Én erről nem nyitok most vitát, mert kedvem sincs, meg időm se"


Még ennyi röpke vitakezdeményre sem kellett volna összeszedned a kedved, meg rááldoznod az időd, csak elolvasni az eddig lezajlott beszélgetést, ugyanis a #3-as hozzászólásban a kérdező maga jelentette ki, hogy nem diplomát, hanem tudást akar ;)

2016. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!