Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek azok az elemek (3db),...

Melyek azok az elemek (3db), amelyek elemi állapotban jelen vannak a természetben?

Figyelt kérdés
A nemesgàzok kivételével

#elem #kémia #nemesgàz
2016. jún. 9. 13:06
 1/4 dellfil ***** válasza:

Arany, kén, szén, (gyémánt, grafit) tellur ...

Ez már négy, de van több is. (A nemesgázok kivételével :D)


dellfil

2016. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát szerintem a kérdés az arany-ezüst-platina hármasra gondol. De sajnos nem igaz.

Mert ezek színfém-telérként is általában bizonyos mértékben egymás ötvözőiként vegyesen vannak jelen (az arany vagy arany-ezüst, vagy arany-réz ötvözetként.


Szerintem itt a legjobb esélyes a címre a szén. A gyémánt és a grafit tényleg elemi szén.

Meteorvasként elég nagy tisztaságú vasat is lehet találni.

A kén is megjelenik elemi állapotban vulkáni környezetben.

Színréz ritka, de van.


A "jelen vannak a természetben" állati pongyola fogalmazás.

Jelen van a természetben az O2, N2 is a légkörben. Persze van némi hidrogén is, szóval na. Igazán úgy illett volna kérdezni, hogy a gázok kivételével, mert így végtelenségig lehet sorolni az elemi állapotú anyagokat.

2016. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"általában bizonyos mértékben egymás ötvözőiként vegyesen vannak jelen"

Az ötvözet nem feltétlenül jelent molekuláris kapcsolatot.

2016. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Tényleg nem, de ha valamiről kijelentem, hogy elemi állapotban van jelen, én azért elvárnám, hogy ne szilárd oldatról beszéljünk. :D
2016. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!