Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a gravitáció? És miért...

Mi a gravitáció? És miért létezik tömegtehetetlenség, és tömegvonzás egyszerre? Ez nem paradox helyzet?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

"Mi a gravitáció?"


téridő görbület.


"És miért létezik tömegtehetetlenség, és tömegvonzás egyszerre?"


nem tudjuk.

a tehetetlen tömeg egy részét részben meg tudjuk magyarázni (Higgs mező), de azt, hogy a kötési energiák miként "változnak" tehetetlenséggé, már nem.

azt, hogy igazából mi a kapcsolat a kétféle tömeg (higgs illetve kötési energia) és a gravitáció között, hogy végül is mi az a mechanizmus, ami a téridőt meggörbíti, nem tudjuk.


"Ez nem paradox helyzet?"


nem. mivel alapvetően nem értjük, mi történik, így nem lehet paradoxonról beszélni.


kérdéseddel az elméleti fizika legnagyobb és legkomplikáltabb problémakörét boncolgatod, túl sok (értelmes) választ ne várj.

2016. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ 
2016. júl. 1. 21:31
 3/5 A kérdező kommentje:
ez az egész egy fura gondolatbol indult miszerint ha tömegvonzás dől beszélünk, akkor miért van az, h miközbe ások lefelé és már jó mélyen vagyok, akkor is ugyan úgy hat rám a gravitáció, függetlenül attól, hogy a tömeg nagyrésze már felettem van!
2016. júl. 1. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Nem ugyanúgy hat, minél mélyebben vagy, annál kisebb lesz a súlyod.
2016. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:
83%

"akkor miért van az, h miközbe ások lefelé és már jó mélyen vagyok, akkor is ugyan úgy hat rám a gravitáció, függetlenül attól, hogy a tömeg nagyrésze már felettem van!"


Azért van, mert nem ástál elég mélyre!

2016. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!