Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Keresek egy rég látott animáci...

Keresek egy rég látott animációt, ami egy a Földet, a Naprendszert, a Tejútrendszert stb. elhagyó, és egyre távolodó képzeletbeli űrhajó szemszögéből készült. Ismer valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Régebben, talán a Spektrumon láttam egy lenyűgöző animációt az egyik ismeretterjesztő filmben. Egy szimulált utazást egy távolodó űrhajó fedélzetéről nézve. Láttuk, ahogy elhagyjuk a Földet, elhaladunk a Hold mellett, távolodunk, sorban elkerüljük a bolygókat, majd kilépünk a Naprendszerből. Lassan elhaladunk a többi csillag mellett, amíg a sokmilliárdnyi csillag összeáll egy nagy egésszé, a Tejútrendszerré. Az űrhajó meg csak megy, a Tejútrendszer távolodik, újabb galaxisok úsznak be a képbe, százával, ezrével, milliószám, galaxishalmazokká csoportosulnak. És ezek a galaxishalmazok is távolodnak, összeállnak, mintát alkotnak...

Az animáció végén valami őrületes távolságból, kivülről, messziről látjuk a ma ismert világegyetemet.

Az eszemmel persze tudom, de látni is, hogy milyen porszemek vagyunk...

Azóta is biztos készültek hasonló animációk, és vannak fenn a Youtube-on, csak szűkös adatforgalmam miatt nem nagyon tudok keresgetni. Tehát keresek egy ilyen pár perces, sallangmentes videót. Legjobb lenne magyar narrációval.



2016. júl. 2. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Utazás az univerzum peremére.
2016. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit.Ha szereted az ilyen műsorokat,ajánlom a

"Föld születik 4,5 milliárd év egyenes adásban"

Lenyűgöző!

2016. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:
100%

Tudom hogy nem pont erre gondoltál, de nekem ez jutott eszembe (érdemes megnézni):


Gas - Microscopic [Powers Of Ten]

https://www.youtube.com/watch?v=egBWkVfBdCw

2016. júl. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: Láttam mindkét általad említett filmet. Sajnos mind a kettő kb. másfél órás ismeretterjesztő film. Én egy pár perces filmet keresek, amit a telefonomon magamnál tarthatok és bármikor megnézhetek. Egy gyorsított utazást a Földtől az "Univerzum pereméig", ami szemlélteti világmindenség szinte felfoghatatlan méreteit, a benne lévő irtózatos távolságokat. Hogy újra és újra elszörnyűlködhessek rajta.

Ami animációt én láttam, az azt hiszem egy sorozat egyik epizódjának egy részlete volt. Nem tudom, létezik-e az interneten önálló filmként, de hasonlók biztos.

Szirty: Valóban nem erre gondoltam, de valami hasonlóra.

Köszönöm az eddigi válaszokat és továbbra is várok ötleteket. Ha valaki tud egy látványos, de rövid szemléltető filmet a világegyetem méreteiről, az kérem, ajánlja nekem. Ha valaki esetleg tudja, hogy amit én láttam animációt, melyik sorozat melyik epizódjában van, kérem írja meg. Legfeljebb letöltöm az egész filmet és azt a részt majd kimentem belőle.

2016. júl. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!