Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhetnek több dimenziók és...

Létezhetnek több dimenziók és ezzel együtt több Föld bolygók?

Figyelt kérdés

Úgy értem:

Másik dimenziók, ahol ugyanez a Föld van, mint a miénk, csak mondjuk a történelem, a történések (pl országok) mások.


Vajon létezhet ilyen, vagy ez csak egy teória?

Vajon lehetséges az, hogy az ember halála után újjászületik, de egy másik dimenzióban lévő Földön?


Ti mit gondoltok? ha ez létezhet, akkor lehet, hogy egy másik Földön már jóval fejlettebb az emberiség, lehet, hogy egy harmadikon fejletlenebb, lehet a negyediket elpusztítja a vörös óriássá duzzadó nap, lehet a másikat nem, stb.


Lehetségesek ezek? Vagy ez csak egy elgondolás, teória, aminek semmi alapja/bizonyítéka nincs?



2016. júl. 4. 21:36
 1/9 anonim válasza:
51%
Szerintem a vegtelen vilagegyetemben barmi megtortenhet...
2016. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ez csak egy elgondolás, teória, aminek semmi alapja/bizonyítéka nincs"

Így van. De ez nem zárja ki a létezését, csak semmi alapunk nincs arra, hogy feltételezzük, hogy van.

2016. júl. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"Vajon lehetséges az, hogy az ember halála után újjászületik, de egy másik dimenzióban lévő Földön?"

Ez teljesen valószínűtlen.

A többi pedig, amit írtál, az létezhet - de semmiféle bizonyíték nincs rá, és nem is tudjuk, hogy hol lehetne keresni.

Tehát a "VÁGY" kategória.


Szerintem jobban jársz, ha belenyugszol, hogy ez az egyetlen életed van, és ezzel kell valamit kezdened.

2016. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon létezhet ilyen, vagy ez csak egy teória?"


Egy teória attól az, ami, mert akár a valóságot is leírhatja. Tehát a kérdésedben a "vagy" szónak nincs értelme, sokkal inkább az "és"-nek lenne helye.


"Lehetségesek ezek? Vagy ez csak egy elgondolás, teória, aminek semmi alapja/bizonyítéka nincs?"


Minden lehetséges, amelyet a jelenlegi ismereteink nem zárnak ki biztosan. Sőt, esetleg még olyanok is, amelyeket kizárnak, feltéve, hogy rosszul tudjuk azt, amit tudni vélünk. Ábrándozni bármiről lehet, amely annyira távol esik a teszthelhető valóságtól, hogy jelenleg sem megerősíteni, sem cáfolni nem lehet. Lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem. Ebben a kérdésben jelenleg az egyéni preferenciák és ízlések döntenek, ennek megfelelően a válasz érvényessége is az adott egyénre korlátozódik.

2016. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a dimenzió mást jelent.


Mint amikor a 3D-s kockát 2D-be vetítünk

[link]


egy 4D-s kocka olyan 3D-be vetíthető objektum, amit hiperkockának neveznek

[link]


és ennek semmiköze az általad felvázolt sci-fihez szerintem


persze van ilyen elmélet : [link]


és ha végtelen sok univerzumot feltételezünk, akkor a nagy számok törvénye alapján aminek a valószínűsége nem 0 az be is fog következni

2016. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 "K" válasza:

""ez csak egy elgondolás, teória, aminek semmi alapja/bizonyítéka nincs"

Így van. De ez nem zárja ki a létezését, csak semmi alapunk nincs arra, hogy feltételezzük, hogy van.""


Ez nem igaz. Tudományosan bizonyított tény hogy multi-dimenziók léteznek.


Ajánlom figyelmedbe ezt a sorozatot:

A kvantumfizika titokzatos világa (Quantum With Jim Al-Khalili)

2016. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

"Ez nem igaz. Tudományosan bizonyított tény hogy multi-dimenziók léteznek."

A kvantumfizika mikroszkopikus felcsavarodott dimenzióit párhuzamos világegyetemnek nevezni elég kifacsart dolog lenne.

És nem, nem tudományosan bizonyított tény, csupán a dolog matematikai-fizikai modellje működik, de NINCS még rá bizonyítékunk. Egy hipotézisnél több a dolog, de a tudományosan bizonyított nem igaz.

A multiverzum hipotéziséhez meg ennek semmi köze.

2016. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 "K" válasza:
Tehát az 1+1=2 nem igaz :)
2016. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a húrelmélet matematikai modelljéhez hoztak be extra dimenziókat, hogy működjön a történet


tehát helyesen inkább 1+1+n=12

ahol n a feltekeredett dimenziók

2016. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!