Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2 éve sulyos laktózintoleranci...

2 éve sulyos laktózintoleranciám van. Most megint ugyanazok a tünetek gyötörnek, pedig kerülöm a laktózt. Lehet, hogy valami más is bejött? Pl. Glutén? Ezek együtt létezhetnek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Glutén nem hiszem, lisztérzékenység nem szokott lappangani. Az viszont lehet, hogy más tejtermékekre is érzékeny lettél (én pl. a nyers tejtermékekben lévő bacikra vagyok érzékeny), vagy olyasmit ettél amiben volt laktóz. Merthogy pl. egy hamburgerre nem szokás ráírni hogy laktóz is van benne. Én is jártam már így pórul tejet tartalmazó ételekkel.
2013. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, ahogy az eőző válaszoló írta, bizony vannak olyan termékek, amikről nem is gondolná az ember, de laktózt tartalmaznak (pl némely kolbász) nem hiába irják rá a termékekre hogy olyan üzemben készültek ahol pl mogyorót is felhasználnak, mert előfordulthat hogy abba a termékbe is át kerülnek a mogyoró allergén anyagai és tüneteket okozhatnak.


a biztonság kedvéért megkérheted az orvosod csináltassatok allergia tesztet másra is, illetve lehet kapni gyógyszert a laktózintoleranciára

2013. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy, de laktózból már le is diplomázhatnék. Itt most valami más van.Délben megyek a gasztróra, sokat remélek tőle. Majd tájékoztatlak.
2013. szept. 17. 11:40
 4/6 anonim válasza:
Létezhet együtt a 2 betegség, de inkább lisztérzékenység után szokott kialakulni tejcukor érzékenység és nem fordítva.
2013. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Két hét mulva megyek vastagbél tükrözésre.
2013. szept. 17. 14:08
 6/6 anonim válasza:
Persze, hogy létezhet általában a tejérzékenység után jön a glutén érzékenység mert a vastagbél veszi át a lebontási funkciót, a bélflóra sérülése, elhalása miatt !
2014. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!