Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szent-Györgyi Albertet tényleg...

Szent-Györgyi Albertet tényleg meg akarták ölni?

Figyelt kérdés

[link]


És tényleg ezért?



2016. júl. 7. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

"Azt tanította és bizonyította, hogy minden betegséget meg tud gyógyítani C-vitaminnal. Ezen felvilágosító munkássága olyan sikeres volt, hogy megfenyegették, hogy megölik. Ő azonban nem hátrált meg. Mivel ténylegesen nem vállalták fel, hogy megöljék, ezért kompromisszumot kötöttek vele. Megkapja az amúgy is megérdemelt Nobel-díjat, és visszább vesz felvilágosító munkájából. A díjat megkapta, és valamelyest vissza is fogta publikációit."


"93 éves korában halt meg, egészséges volt. Egy autóbaleset okozta halálát. A baleset körülményei rejtélyesek…"


Két nagyon zsíros üzletág van, az energetika és az egészségügy. Olyan mint az alvilágban a kábítószer. A fenti két idézet 100 %-ban igaz lehet.

2016. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

"Szent-Györgyi Albert egy különleges ember volt. Azt tanította és bizonyította, hogy minden betegséget meg tud gyógyítani C-vitaminnal. Ezen felvilágosító munkássága olyan sikeres volt, hogy megfenyegették, hogy megölik."


Uram isten... Jó kis forrást találtál, gratulálok.


Ez az idióta nem Szent-Györgyi Albert volt, hanem egy másik Nobel-díjas, Linus Pauling, aki szegény idős korára teljesen elhülyült. De zabálták az igéjét az amerikaiak, mivel kétszeres Nobel-díjasként nagyon ismert ember volt. Ő volt az, aki élete utolsó harmadában azzal turnézott, hogy elegendő vitaminnal bármilyen betegség gyógyítható, a rákot is beleértve, és hogy ő annyi vitamint eszik, hogy örökké fog élni. Amíg aztán prosztatarákban meghalt.


A halála után a hagyatéka feldolgozásakor valamelyik régi naplójában találtak egy bejegyzést, miszerint valaki felhívta, hogy megöli. Na, ennyi a nagy történet.

2016. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha pedig Szent-Györgyi Albert is állított volna hasonlót, amiről azért szívesen látnék egy forrást, akkor rendkívül csalódott lennék. Remélem ennyire nem volt elszállva magától az öreg, és helyén tudta kezelni a C-vitamin jelentőségét (ami amúgy nagyon nagy, és bőven Nobel-díjat ér, csak sajnos nem csodaszer).
2016. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vree ***** válasza:
83%

Első: idézed a fenti "cikket", aztán kijelenented, hogy akár "lehet" is igaz. Ezzel nem mondasz semmit, de felületes valakiben úgy regisztrálhat, mintha itt most érv hangzott volna el. Ezért szerintem a válaszod félrevezető.


"Szent-Györgyi Albert egy különleges ember volt. Azt tanította és bizonyította, hogy minden betegséget meg tud gyógyítani C-vitaminnal..."

Szent-Györgyi ilyet nem állított és nem is tehette, mert kémikusként tisztában kellet lennie, hogy nem "csodaszer". Amit ő állított, hogy a SKORBUT (konkrétan) a C vitamin-hiánnyal függ össze.


"Egyik helyről azt hallja,hogy elég pl. 60 mg (ennyit ajánlanak a szakértők),a másikról 500 mg-ot hall és így tovább"

Utóbbi óriási adagot áltudósok szoktak ajánlani, pl. az a magyar csaló is, akinek a nevét elfelejtettem, de a Blaha Lujza tér mellett van központja (ott, ahol azelőtt a Szcientológia Egyház székhelye volt - a tulajnak nyilván nagy múltja van kóklerek futtatásában).


A cikk tele van hasonló zavaros elképzelésekkel, én semmi hitelt adnék nem adnék neki.

2016. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sadam87 ***** válasza:
89%

Én ennél a mondatnál dobtam el az ékszíjat (bár előtte is voltak meredek állítások):

"Ezt ma már ki lehet mérni biorezonanciás módszerrel."

Innen látszik, hogy áltudományos propagandáról van szó. (De a "newtoni biológia" kifejezés s tetszett.)

Egyébként elég a forrást megnézni (mert szerencsére csak egy van). Utolsó bekezdés alatt, 4-es betűmérettel:

"Forrás: Szivárvány Auracentrum"

Szerintem ez mindent elmond.

2016. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vree ***** válasza:
88%

^Én már korábban abbahagytam az olvasást, amikor azt taglalta , hogy Sz-Gy. 8 000 (!!!) mg-ot szedett (mert ugye minél több, annál jobb), illetve hogy a hivatalosan javasolt adagot Adolf Hitler (lmao!) számolta ki (mert akkor már nácizzunk is, miért ne).


A "newtoni biológiá"-t viszont kár lett volna kihagyni, ezért külön köszönet, hogy felhívtad rá a figyelmemet. :D

2016. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sadam87 ***** válasza:
86%

Az tényleg igaz, hogy Szent-Györgyi elég sokat szedett (az origos cikk szerint 1000 mg, betegen 8-9 ezret is).

[link]

Azon én is becsináltam, hogy azért 60 mg az ajánlott adag, mert Hitler ezt számolta ki. :D

2016. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kevesen tudják, de Szent-Györgyinek a gestapoval voltak összetűzései. Megölni ugyan nem akarták, csak elfogató parancsot adtak ki (bár ez, ha sikerült volna, könnyen lehet, hogy nem éli túl). A világháború idején egy kiugrási kísérlet szervezésében volt benne. Sajnos nem jött össze.


Egy másik érdekes sztori Linus Paulingról: élete utolsó harmadában, mikor ezerrel nyomatta a vitamin őrületet, alapított egy kutatóintézetet, aminek az lett volna a feladata, hogy bebizonyítsa, hogy a vitaminok mindenre jók. Az egyik korábbi barátja is ott dolgozott, de amikor előadta Linusnak, hogy a kísérletek azt mutatják, hogy a vitaminok mégsem jók mindenre, egyszerűen kirúgta. Ilyen ez a gyógyszerlobbi. :D

2016. júl. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"93 éves korában halt meg, egészséges volt. Egy autóbaleset okozta halálát."

Maradjunk inkább a veseelégtelenségnél:


"Dr. Albert Szent-Gyorgyi, a biochemist and physician who won the Nobel Prize for discovering Vitamin C and who was a vocal peace advocate, has died of kidney failure at age 93."

Forrás: Los Angeles Time 1986-10-26, Associated Press alapján ( [link] )


"Szent-Györgyi died on October 22, 1986 of kidney failure at his home in Woods Hole, Mass."

Forrás: [link]


De ezt írják a New Sunday Times 1986 október 26. kiadásának címoldalán is:

[link]


Independent Evening 1986 október 25.:

[link]

2016. júl. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ma már a tudomány eljutott oda, hogy az összes vitamin csakpénzkidobás ! Egyik sem ér semmit, csak a hiánybetegségek kiküszöbölését.


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!