Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Itt nem lesz 44 fok meleg?...

Itt nem lesz 44 fok meleg? Vagyis idén nyáron nem, esetleg lehet 50 év múlva?

Figyelt kérdés

Ma néztem neten,hogy Doha városában (ugye nem kell mondani,nol van) 44 fok volt. Hogy bírják ki ott? Gondolom rettenetesen vagy lehet hozzászoktak és nekik olyan a 44 fok mint nekünk 30. Nem tudom...


De istenőrízz,hogy itt olyan meleg legyen.


Már az is jó,hogy itt Debrecenben soha nincs az a maximum amit az adott napra ígértek.


Mert mindig úgy ígérik a meteorológusok,hogy pl,ha 28-33 fokot ígérnek,itt sosincs maximum,inkáb a 28-hoz közelebb.


Mára 33-37 fokot ígértek,itt nincs 37 csak 34 fok. Mindig inkább Békéscsaba,Szeged környékén van a legmelegebb amit ígérnek,most is így van.


Gondolom azért,mert az már közelebb van dél felé az egyenlítőhöz mint itt,lehet ez a minimális távolság is számít egy kicsit.


De szerintetek a 44 fok ugye itt nem lesz?



2016. júl. 12. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Pár órán át tartó 44 fok itt is előfordulhat bármikor.

Hosszan tartó 44 fokokhoz kell még néhány évtized.

2016. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Elobb-utobb siman lesz, a napon mar most is van annyi. Tavaly este 8-kor is 36 fok volt Bp-n a Vagohidon, pedig mar erosen sotetedett. Par napja meg hajnali 3-kor volt 28 fok.

Egyebkent az ilyen klimaban elo emberek egyszeruen hozzaszoknak. Meg a sivatagban is lakik nehany torzs, meg szerintem azert Sziberiaban is kemeny az elet a teli minusz 40-50 fokban.

2016. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Szegeden lakok, itt szokott piszok meleg lenni nyaranként. A legmelegebb amire emlékszem, az 41 fok volt, de az is kb. 10 évvel ezelőtt volt. Érdekes módon a mostani nyarak nem annyira melegek, mint akkoriban, hiába van globális felmelegedés. :) De az ilyen 40 körüli hőmérséklet tényleg embertelen, a napon nem lehet kibírni pár percnél tovább, csak a légkondis v. legalábbis teljesen elsötétített szobában! Szerintem nem lehet hozzászokni ilyen hőmérséklethez még ha olyan helyen élsz is, ahol gyakran van ilyen meleg. Az emberi szervezetet azért nem erre találták ki... Gyanítom Doha városában sem tartózkodnak óráig a napon 44 fokban!
2016. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EagleHUN ***** válasza:
Később lehetséges lesz sajnos!
2016. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Budapesten lehetséges,hogy előfordult az ,hogy este is 36 volt,mert rengeteg beton épületek vannak és azok felforrósodnak a nap folyamán,és persze,hogy este is adják a hőt,pl a nagykörúton bizos van este is ennyi az épületek között az utcán.


Debrecen belvárosa is hasonló,tegnap is 30 fok volt este még a Kossuth úton,de,pl kint vidéken Ebesen (község,Debrecentől 12 km) ott jó hűs volt ugyan abban az időben. Érthető,Ebes 4 ezres falu ,csak kertesházak és a falu szántóföldekkel van körűlvéve. Persze,hogy bent a belvárosban este 8-kor még 30 fok van,vidéken pedig 24-25.

2016. júl. 13. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:
En vagyok a 2-es, alapjaraton nem vagyok pesti, Domsodon lakom. De itt is ugyanolyan a forrosag, csak legalabb jar a levego. Szerintem maximum a hegyekben merseklodik ez valamennyire, illetve a Dunantul szokott valamivel huvosebb lenni. Del es kelet fele mindig nagyobb a hoseg szerintem, es ahogy mondod, a magas hazak kozott a nagyvarosokban ez csak hatvanyozodik, az aszfalt, utburkolat is ontja meleget meg este is.
2016. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,ez így van.

Mindig örülök,ha végre azt ígérik a meteorológusok,hogy hidegfront jön,mint pl. ma is jön.

Ma este már biztos a dunántúlt eléri,az biztos,hogy itt még 33 fok van,de jön lefelé és holnapra biztos minket is elér.

Péntektől már 22-23 fokot ìgérnek.

2016. júl. 13. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:
50 év múlva? Talán még előbb is. 50 évvel ezelőtt sem volt 42 fok. max. 38 extrém alföldi tájakon. Ráadásul a fölmelegedés is gyorsuló folyamatban zajlódik, tehát az átlaghőmérséklet egyre gyorsabban emelkedik. Kösz amerika, olajlobbi, és egyéb érdekcsoportok.
2016. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!