Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a világegyetemen túl?

Mi van a világegyetemen túl?

Figyelt kérdés
Azt szokták mondani,hogy "semmi". De miért? A vákuumra is azt mondják,hogy "semmi",mégis valami,hiszen jórészt vákuumban terjed a fény és a legtöbb sugárzás,de még az anyag is. Akkor lehet,hogy mégis van valami? Elvileg a világegyetem nem végtelen,mégha annak is tűnik. Volt egy kezdete,amikor létrejött, és azóta is nő.

2016. júl. 20. 13:21
 1/10 anonim válasza:
39%
Orbán Viktor
2016. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt már a kérdés. Miért nem nézed vissza?


De legyen...

- a vákuum, az NEM a semmi! A semmiben nem terjed a fény és nem is lehet benne mozogni! A vákuum pedig a mi terünket alkotja, és tele van anyaggal és energiával.

A vákuum az a mi világunk, és azon kívül van a semmi.


- a világegyetem tömeg és térfogata véges (bár az utóbbi folyamatosan nő). Véges számú galaxis van benne. A benne húzható egyenes a végtelen.


- a világegyetem határát ne úgy képzeld el, hogy mész, mész, és egyszer csak ott egy fal. Ilyen nincsen sehol. Bármerre mehetsz, és sehol nincsen határ.

DE! A semmi az lehet, hogy csak milliméterekre van tőled (is. Meg mindenki mástól is). Egy olyan dimenzióban, ami kívül esik a mi világunkon.


Mindig azt mondom, hogy képzelj el egy lufit. Az a mi világunk - benne és körülötte meg ott van a semmi.

2016. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincsen túl.


Az univerzum, a tér visszahajlik magába. Például ha a Földön mész "egyenesen" ugyanoda jutsz vissza. Ugyan ez a helyzet. Ha előre mész úgy 70 trilliárd fényévet visszajutsz ugyan oda. Nem lehet kimenni, és SENKI nem tudja mi van kívül. Lehet, hogy nincs is kívül.


Az univerzum amúgy tágul. Egy sötét energia nevű energia folyamatosan tágítja, és majd egyszer úgy kitágítja, hogy szétszakad. Megszűnik.


És igaz, nincsen, nem létezik tökéletes vákuum. Az űrben is van sötét anyag ami kitölti.


A multiverzum elmélet szerint több világegyetem is létezik, de nem bizonyított.

2016. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A világegyetem olyan, mint egy gömb, a gömbön pedig nem tudsz kijelölni egy pontot, hogy "itt van a vége", vagyis a világegyetem végtelen, de nem határtalan, ez a kettő szó nem ugyanazt jelenti.
2016. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha a világegyetemen túl van egy tökéletes vákuum?
2016. júl. 21. 15:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor az egy másik világegyetem része.

A semmiben nincsen vákuum sem.

2016. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mi van a világegyetemen túl?"


Nem tudjuk.

Csak a világegyetemen belül tudunk nézelődni, vizsgálódni.

Elképzeléseink lehetnek, hogy mi van az univerzumunkon túl, de megbizonyosodni arról, hogy melyik elképzelés a helyes, sosem fogunk. Nem tudunk kilépni a saját tér-idő világunkból...

2016. júl. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vree ***** válasza:

Még több világegyetem.


Komolyan ez az egyetlen lehetséges válasz :D A világegyetem az mindent magába foglal. Amikor egy részét leválasztjuk a többiről, automatikusan felmerül a kérdés: "Milyen kritérium alapján?" Az alapján, ami az emberek számára megfigyelhető? (lásd [link] )

Az alapján, ami ilen vagy olyan megfogalmazás szerint a többi résszel valamilyen kapcsolatban van?

Például egy elképzelt féregjárat a tér topológiája alapján a többi rész egyenes folytatása, viszont anyag lehet hogy nem tud áthaladni rajta. Akkor ezt most másik "univerzum"nak hívjuk? Viszont akkor bármilyen ilyen elhajlással kialakított "zseb" is más univerzum? Ha a teret sokdimenziós buborékoknak képzelem, amik nem kapcsolódnak, attól az már más világ? Vagy filozófiai alapon el tudunk képzelni olyan többrétegű világot, ahol a részek között valóban semmilyen kapcsolat vagy hasonlóság nincs. De attól még a "mindenség" fogalmába ez beletartozik, nem? Egyáltalán lehet-e erről információt szerezni? Igazából nem lehet semmi kijelentést tenni azon kívül, ami emberileg megfigyelés és logika, folyamatosság alapján levezethető. Valószínűleg ezen túl is létezik "valami", egyszerűen csak azért mert fura és lehetetlen lenne, ha a világ PONT a mi megfigyeléseink mindenkori határaihoz lenne igazítva, de bizonyítható kijelentést nem tudunk tenni róla.

2016. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A megfigyelhető világegyetem más tészta. Azt jelenti, hogy az ezen kívül lévő részek azért kerültek oda, mert a tér gyorsabban tágul(t) a fénysebességnél, ezért a fény onnan már soha nem ér vissza hozzánk: nincs információ. Jelenleg egyre több anyag csúszik a "látóhatárunkon" kívülre, így bár hiába látunk be (az idő múlásával) egyre nagyobb térfogatot, abban egyre kevesebb látnivaló (anyag) lesz. A végén - valahol, valakik - már csak a nagy sötétséget fogják látni maguk körül és el sem tudják képzelni, hogy rajtuk kívül más is alkotja az univerzumot.
2016. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:
71%

Van pár pontatlan válasz.


A helyzet valójában az, hogy NEM tudjuk azt, hogy a világegyetem végtelen nagy-e, vagy véges. Ami azt illeti, a jelenlegi méréseink* inkább azt valószínűsítik, hogy végtelen. Ami véges (ahogy a 9-es is elmagyarázta), az a belátható világegyetem, de az bőven nem a világegyetem egésze.


Szóval két opció van:

1, a világegyetem végtelen nagy. Ezt azt hiszem nem is kell túlbeszélni.

2, a világegyetem véges nagy. Mivel a világegyetem tartalmazza a teret is, nélküle nincs tér, így az a kérdés, hogy mi van rajta túl, nem értelmezhető. Mintha elindulnál északra, mennél, mennél, egyre északabbra, majd elérkeznél az északi sarkhoz, és valaki azt kérdezné, hogy oké, de mi van északabbra? Hisz mindig lehet északra menni. Hát nem. Az északi sarkon nem definiálható a még északabbra kitétel, a világegyetemre meg a rajta túl kitétel. Akkor sem, ha véges.

2016. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!