Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Robbanóanyagnak számít?

Robbanóanyagnak számít?

Figyelt kérdés
A Termit és Termát az minek számít? Tolóhatású,alacsony hatóerejű robbanóanyagnak?

2016. júl. 21. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A termit nem robbanóanyag, mert ő fizikailag nem robban fel. Gyújtóbombákhoz használják mert ha beindul nehéz megállítani plusz hegesztenek vele. Szóval inkább robbantóanyag mint robbanóanyag.
2016. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

A Termit nem a Termát már igen robbanóanyag!

Mert a Termátban van nitrát alapú kiegészítő ami biztosan a robbanóanyagok osztályába tartozik!

[link]


A Termittel viszont polgári célból is hegesztenek, pl síneket!

Viszont állambácsi hivatalos álláspontját a Termittel kapcsolatban nem tudom, nem ismerem, de valaki majd csak beírja.


Viszont mindkettő látványos:

https://www.youtube.com/watch?v=1lq5ICovVtg

2016. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 EagleHUN ***** válasza:

Még két érdekesség:

[link]

[link]

2016. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kösz-kösz. Sejtettem, hogy a Termit nem de viszont a Termátnál erős kétségeim voltak mivel ahogy írtad van benne nitrát (bárium-nitrát ami mérgező) és kén katalizátor is és persze a Termátot azt az amerikai hadsereg fejlesztette ki szóval kösz nektek, jó volt a sejtésem a két keverékkel kapcsolatban.
2016. júl. 21. 16:00
 5/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Vigyázz a törvényi hátteret nem tudtam én sem hozzá megmondani!

Úgy hogy logika és tudomány szerint tutifix, de a törvényekben logikát és értelmet ne keress! Szóval attól még lehet valamilyen engedélyhez kötött ebben a rendkívül túlszabályozott kis országban!

2016. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igen... Még nem készítettem mielőtt gyanakodnál, én is inkább ahogy mondod a jogi hátterére voltam kíváncsi.
2016. júl. 21. 18:56
 7/11 A kérdező kommentje:
A robbanóanyag előállításáról, tartásáról a Btk. 263. § rendelkezik, mely kimondja, hogy az ilyen típusú visszaélés akár 5-8 évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható. Érdekes, hogy magát a robbanóanyag fogalmát a törvény nem adja meg, olyan anyagokat ért alatta, melyek valamilyen hatás alatt rövid időn belül nagy hő, fény, hang, nyomás, feszítő erő kifejtése mellett "romboló hatást váltanak ki".
2016. júl. 21. 18:59
 8/11 A kérdező kommentje:
félszintetikus motorolaj gyúlékony, éghetőanyag? nem tudjátok??
2016. júl. 21. 20:11
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Félszintetikus motorolaj


Példa:

[link]


R és S mondatok, túzveszélyességi osztály, minden benne van.

2016. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. Már tudom én is, hogy éghető a félszintetikus motorolaj, mert vettem egyet és beleáztattam egy 10 cm hosszú 3 cm vastag kanóc formájúra sodort papírzsepit hagytam, hogy megszívja magát utána visszacsöpögtettem a maradék cseppeket. gyufával begyújtottam, be is gyulladt és 5percen keresztül égett a betonon sárga 20 cm-es lángal szélcsendben kevés fekete-szürkés füst kíséretében.
2016. júl. 22. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!