Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnam tudom, hogy egy adott...

Honnam tudom, hogy egy adott atomnak mennyi a vegyertekelektronja?

Figyelt kérdés

Ki kell mindig szamolni?

Pl. Az oxigen elektronszerkezete: 1s2, 2s2, 2p4 .

Akkor az oxigenatomnak 4 a vegyertekelektronja?


Legyszi valaki magyarazza el nekem. Lehet, hogy tiszta hülyeseget irtam, a igen javitstok ki, es legyszi magyarazattok el hogy mi mier van igy?

Köszi előre is! ;)



2016. júl. 29. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha előveszed a periódusos táblázatot, abban sok minden kérdésre magyarázatot találsz.
2016. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A vegyértékelektronok a legkülső héjon lévő, reakcióban részt vevő elektronok. Így a legkülső héj az oxigén esetében a 2., mivel s2 és p4, ezért ez 6 elektront jelent.
2016. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2016. júl. 30. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:

A két válasz együtt értékes.

A periódusos rendszer jobb oldalán vannak a nemesgázok. A kémiai reakcióknál a cél a nemesgázszerkezet elérése.


Példa 1. :

Halogének. Egy oszloppal balra vannak a nemesgázoktól, tehár ha felvesz egy elektront pont nemesgáz elektronszerkezete lesz. Ekkor viszont több lektronja lesz mint protonja, a töltése -1 lesz.


Az alkáli fémek pont az ellenkezője. Ha lead egy eletront akkor lesz az elektronszerkezete pont az egyel kisebb rendszámú nemesgázé lesz. Agy +1 lesz a töltése.

2016. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!