Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Rigvédában szerepel a fénysebesség adata?

Figyelt kérdés
Forrás: [link]

2016. aug. 2. 17:16
1 2 3
 11/25 Mojjo ***** válasza:
@10: hehe, na még jobb. Akkor kár volt a részemről a gőzért, de hát így jár az, aki utánanézés nélkül akárcsak a kiindulópontjait elhiszi az ilyen okosságoknak...
2016. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És ezt a kis szórakoztató vitát a piramiskövekről - már legalább két ilyen vitát olvastam itt, mindegyik ugyanolyan végeredménnyel zárult. :D
2016. aug. 4. 11:19
 13/25 anonim ***** válasza:

Meglehetős csúsztatásokkal élt itt, aki 60-80 tonnákkal "dobálózik"- azokat a mai technikával valóban fel lehet emelni. A megalitikus ókori kultúrákban azonban nem ritkák a több ezer(!) tonnás kőtömbök.


A számos közül egy:


"Az eddigi legnagyobb kőtömbökből álló megalitikus építményre bukkantak Oroszországban

Egy hihetetlen felfedezés történt a közelmúltban Oroszországban, melynek fényében akár át is írhatjuk eddigi történelmünket. Kutatók egy hatalmas gránittömbökből álló megalitikus építményre bukkantak Dél-Szibériában, a Shoria-hegységben.

A szakemberek a kőtömbök súlyát, mintegy


3000 tonnára becsülik,


vagyis ekkora tömegű mesterségesen formázott kőtömbökre még sosem bukkantak!

Az eddigi legnagyobb súlyút Libanonban, Baalbek romjainál fedezték fel, mely nem kevesebb, mint 1500 tonnát nyomott.

Vajon milyen erők voltak képesek ezeket a gigantikus építőköveket megformálni és 40 méteres magasságba szállítani?"


[link]


A beképzelt tudományhívőknek -értsd: a hivtalos, akadémikus tudomány képviselői java részének- általában fontos a presztízs, ezért túl akartak tenni az ókori csodákon - EZ motiválta őket nem egyszer arra, hogy megpróbálják a mai technikával utánozni az ókort; ám sikertelen volt az összes ilyen kísérletük. Hiába a mai technika, nem bírtak felemelni pár száz tonnás kőtömböket se...


De a 60-80 tonna, amit emlegettél , még a pár száz tonnásakhoz képest is szinte semmi. Ha a wikipedia kell, íme, egy Bretagne-ban álló menhir 22 méteres magasságú, becsült súlya 320 tonna:


"A menhirek (jelentése a kelta magányos kő szóból) függőlegesen felállított kövek. Többnyire magányosan állnak, olykor megdöbbentő adatokkal szolgáltatnak: egy Bretagne-ban álló menhir 22 méteres magasságú, becsült súlya 320 tonna. Rejtély, hogyan tudták felállítani. Ez a menhir mára sajnos romokban hever. Szintén Bretagne-ban, Carnac közelében több száz menhirt állítottak egyenes, egymással párhuzamos sorokba, míg Stonehenge-ben kör alakban helyezkednek el. "


[link]


Ha netán nem tetszenének az iménti idézetek, száz továbbit találok, melyek több ezer, de minimum több száz tonnás kőtömbökről beszélnek - egyenként. (Más kérdés, mikor járok erre.)


Kedves egészségére.

2016. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Mojjo ***** válasza:
@13: esetleg a #9-re is ragálhatnál ;)
2016. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Akkor fussunk neki még egyszer. A piramist azért hoztam fel, mert a megszállott ufómánok a piramissal példálóznak, mint lehetetlen a mai eszközökkel. Válasszuk is ketté rögtön a dolgot. Az egyik, állításod, hogy a megalitikus köveket nem lehet mai technológiával mozgatni, mert hú de nehezek. Zárjuk rövidre: a legnagyobb mai daru 20000 tonnát emel, ha majd találnak olyan követ ami 20000 tonnánál nehezebb, akkor térjünk vissza a kérdésre. [link]

Amúgy meg állapodjunk meg abban, hogy nincs az a k.va nagy kő, amit a mai technológiával ne lehetne megemelni, adott esetben odébb vinni.


A másik kérdés pedig, hogy akkoriban ténylegesen hogyan csinálták. Ugye ezt nyilván nem lehet tudni, mert senki nem volt ott, aki ma elmesélhetné. A legnagyobb tévedés szerintem itt azok fejében van, aki a 5-10 ezer évvel ezelelőtt élő embereket nyáladzó idiótáknak nézi, és nem hiszi, hogy bármire is képesek lettek volna. Éppen ezért azt feltételezzük (vagyis én pont nem), hogy botokkal piszkálva akarták odébb vinni a 350 vagy épp az 1000 tonnás követ. Ez voltaképp egy érvelési hiba, nem több: [link]


Namost ugye két dologról feledkezünk meg: az egyik, hogy az emberiség, ha nagyon akart valamit, akkor évtizedekig vagy századokig küzdött vele, ez nem mai újdonság, a régiek is, ha volt egy kattanásuk, akkor csinálták. 20 évig épült a piramis, de az Angkor Wat állítólag vagy 400 évig készült. A Stonehenge-ről azt gondolják, hogy úgy 1000 éven át építették-szépítették. [link] Szóval igazából nem tudjuk, hogy egy-egy nehéz követ vajon mennyi időbe telt a helyére vonszolni, de bizonyosan hibás azt feltételezni, hogy két hónap alatt vágták ki és vitték a helyére. Én nem is hiszem. Tudod 20 év vagy épp 100 év az baromi hosszú idő, az alatt nem is kell olyan gyorsan haladni, hogy a végén a helyén legyen a kő.

Ezen kívül hadd jegyezzem meg, hogy a csigákat meg az emelőket már nagyon nagyon régóta ismeri és használja az emberiség. Ezekkel pedig tulajdonképpen bármekkora súlyt lehet emelni, hiszen egy mozgó csiga lényege, hogy felezi a súlyt. 1000 tonna esetén 10 darab mozgócsiga kell ahhoz, hogy 1 tonna alá csökkenjen az emelt súly. (Az ókori fizikatudás egyik nagy ránk maradt mondása Arkhimédésztől származik: "Adjatok egy szilárd pontot, hol lábamat megvethetem és kimozdítom helyéből a Földet.") Az, hogy nem tudjuk pontosan, hogy hogyan csinálták, attól még feltételezhetünk pár módszert, ami működhetett. Én se tudom pontosan, hogy a nagyapám hogyan vont logaritmust számológép nélkül, de tudjuk, hogy csinálta. Utólag meg lehet próbálni rekonstruálni, nem biztos, hogy a rekonstrukció helyes lenne, de attól még megmutatná, hogy igenis lehet számológp nélkül logaritmust vonni.


Szóval én úgy gondolom, hogy ezeket a menhireket nem ufók szúrkodták a földbe, hanem emberek, csak nem tudjuk megmondani hogy pontosan hogyan.

2016. aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem írtam olyat, hogy mindenképp ufók/földönkívüli humanoidok alkották volna a megalit építményeket, vagy azok ez részét, bár kizárni se lehet.


Ez felvet két további tényezőt, vagy az egyik, vagy a másik reális lehet, vagy akár mindkettő:


1)

Az ókori kultúrák egy részére olyan képesség lehetett jellemző, ami képességet a mai akadémikus "tudósok" képtelenségnek, kuruzslásnak nevezik, meg a tudomány mai állásával felháborító módon ütközőnek - ez esetben ezen ókori képességre értem, hogy reális;


2)

Netán mégis léteznek idegen humanoid fajok; engem elgondolkodtat, hogy az emberiség egy része mire fel olyan beképzelt, hogy szerintük mi, emberiség volnánk a teremtés csúcsa?? :D Ez az elfuserált, technikailag visszaeső, erkölcsileg meg hadd ne részletezzem miféle népség, ez volna a teremtés csúcsa? :D


Oké, vannak kivételes egyéniségek, ki épp milyen szempontból, de az emberiség összessége manapság még egy alap szintet se üt meg erkölcsileg; technikailag meg (a jelek szerint) vagy önmagához képest esett vissza az emberiség, vagy idegen lények alkotásai a mai technikával létre nem hozható ókori alkotások.


Mi is következik ebből a második tényező-felvetésemből? Az, hogy nem lehet eleve kizárni, hogy az emberiségnél létezik tudásban (és/vagy az erkölcsileg) magasabb, akár jóval magasabb fokon álló lény, illetve lény-csoport, vagy akár csoportok milliói, pl fejlettebb humanoidok akár, ebben A VÉGTELEN , hatalmas univerzumban.


Nem zárhatjuk ki, hogy négynél is több dimenzió létezik, akár végtelen dimenzió, szóval akkor meg pláne röhej, hogy az emberiség ennyire egyedül volna a "tudásával". :)) De ha csak három dimenzióban maradnánk gondolatban (vagy csak négy D-ben), akkor is, még az akadémikusok is tudják, hogy irdatlanul hatalmas a világegyetem, amihez képest porszemnek tűnik a Föld, az emberiséggel.


És ennek ellenére képes a többség, még az akadémikusok többsége is eleve kizárni, hogy az emberiségnél létezhetnek fejlettebb más lények, pl humanoidok. :))


Ugyanis ha nem zárná ki eleve az akadémikus tudomány az emberiségnél fejlettebb, akár technikailag jóval fejlettebb lények létét, akkor logikus, hogy képesek látogatni rengeteg bolygót akár könnyedén, időben relatíve gyakran, azon lények legalább egy része.


Belegondolva az univerzum irdatlan méreteibe, irdatlan számú, az eddig ismert emberi technikai szintnél magasabb fokon állókból is rengeteg lehet, tehát simán járhatnak a mi Földünkön is, akár sok ezer év óta, akár manapság is - ergo, nem zárhatjuk ki eleve, hogy ők, és/vagy ők is építettek megalitikus építményeket a Földön.


(Arról nem is beszélve, hogy miért ennyire szemellenzős a tudomány, hogy puszta linearitásban gondolkodik, miközben ha alternatívaként bárki is felveti az akadémikusoknak, hogy akár ciklikus is lehet a fejlődés (felfelé-ereszkedve-felfelé-ereszkedve-satöbbi), akkor az akadémikusok többsége, sajnos valódi logikai érvelés helyett csak úgy leinti ezt a felvetést is... De a ciklikusságot most zárójelben teszem, némi gondolati kitérő gyanánt.)

2016. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

“Az ókori kultúrák egy részére olyan képesség lehetett jellemző, ami képességet a mai akadémikus "tudósok" képtelenségnek, kuruzslásnak nevezik, meg a tudomány mai állásával felháborító módon ütközőnek - ez esetben ezen ókori képességre értem, hogy reális; “


Tovabbra sem lattunk egyetlen tudost, akademikust vagy hasonlot, aki nevvel-hivatkozassal szerepelne a kommentjeidben. Ilesmire gondolok, hogy pl.:


>>Dr Gipsz Jakab (relevans szakerto, nem belgyogyasz doktor) 1995-ben az Egyiptomi Regeszet cimu szaklapban azt publikalta, hogy… <<


Sot, igazabol en csak olyannal szoktam talalkozni, amikor valaki egy lehetseges megoldast vet fel, ami mukodhetett.


Nyilvanvaloan nem epitettek dizelmotoros hidraulikus emeloket, de igazabol nagyon nagyon sok munka aran fa es akkor ismert fem emelokkel, fa es akkor ismert fem szerkezetekkel, csigakkal, lovakkal es emberi erovel megoldhato barmilyen ko mozgatasa. Nem gyors mozgatasa, hanem kimondottan lassu, akar evekig tarto mozgatasa, de ugye azt mar megbeszeltuk, hogy ezeknek a nepeknek idejuk az volt boven.


“Netán mégis léteznek idegen humanoid fajok; engem elgondolkodtat, hogy az emberiség egy része mire fel olyan beképzelt, hogy szerintük mi, emberiség volnánk a teremtés csúcsa?? :D Ez az elfuserált, technikailag visszaeső, erkölcsileg meg hadd ne részletezzem miféle népség, ez volna a teremtés csúcsa? :D”


Egy reszrol, senki nem mondta, hogy mi volnank a teremtes csucsa. Mas reszrol, mekkora bekepzeltseg kell mar ahhoz, hogy az idegen lenyeket egybol humanoidnak gondoljuk? Mibol gondolod, hogy ez az elfuseralt alkat lenne az univerzum osszes ertelmes lenyenek a kozos alakja?

Amugy meg attol, hogy erkolcsileg ilyenek vagy olyanok vagyunk, technikailag meg elegge jol nyomjuk.


“vagy idegen lények alkotásai a mai technikával létre nem hozható ókori alkotások.”


De egy high tech ertelmes leny meg minek jonne ide koveket szurkodni a foldbe? Szerintem racionalisabb azt feltetelezni, hogy azok csinaltak, akik mar akkor is bizonyitottan itt voltak, es minden valoszinuseg szerint segitseg nelkul is meg tudtak csinalni: a Homo sapiens.


“ebben A VÉGTELEN , hatalmas univerzumban.“


Bar az univerzum korant sem vegtelen, de ebbe most ne menjunk bele, szerintem is doreseg lenne azt feltetelezni, hogy az intelligens elet csak egyszer alakult ki. Csakhogy aki az univerzum meretevel ervel, aminek egyik oldala valoban az hogy eleg sok ertelmes faj lehet benne, elfelejtkezik az erem masik oldalarol: a nagy (kvazi vegtelen) univerzum azt is jelenti, hogy az ertelmes lenyekminden bizonnyal egymastol nagy (kvazi vegtelen) tavolsagra vannak, azaz jol fel vannak higulva az univerzumban. Az is lehet, hogy nem csak terben, hanem idoben is. Szoval pont az univerzum merete miatt lesz egyszerre igen valoszinu az, hogy legyenek benne mas intelligens fajok, es igenvaloszinutlen az, hogy ezek idejojjenek. Oket ugyanaz a fizika koti, mint minket: fenyevek ezreit-millioit kene athidalniuk csak azert, hogy a masik bolygon koveket szurkalhassanak a foldbe. Ennek meg igencsak kicsi az eselye.


„Ugyanis ha nem zárná ki eleve az akadémikus tudomány az emberiségnél fejlettebb, akár technikailag jóval fejlettebb lények létét, akkor logikus, hogy képesek látogatni rengeteg bolygót akár könnyedén, időben relatíve gyakran, azon lények legalább egy része.“


Ez egyaltalan semmilyen logikabol nem kovetkezik. Ez a „wishful thinking“ nevu ervelesi hiba.


Igazabol mivel ugy szereted szidni az akademikusokat, szeretnem megkerdezni, hogy pontosan melyik akademikus zarta ki az idegenek letet. Kezdjuk azzal, hogy az akademikusoknak nem az a dolga, hogy UFO-kat zarjon ki, van koztuk genetikus, agykutato, vegyesz, irodalomtudos, tortenesz, meg hasonlo tudosok, akik alapvetoen nem xenobiologiaval foglalkoznak, es nem szoktak titkos gyuleseken naponta megjelenni, hogy az UFO-k letet cafoljak. Szoval igazabol az osszes ilyen mondatod igazabol egy nem letezo ellenseg pocskondiazasa, akik mivel nem leteznek, nem is arthattak neked.

2016. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Mojjo ***** válasza:

@16: bánt valami? Rossz jegyeket adtak neked a reál tárgyakat tanító tanárok, és ezért elhatároztad, hogy az "akadémikus" tudomány hülyeség? Vagy sosem volt érzéked a tudományokhoz, mégis nagyon szeretnéd magad úgy elképzelni, mint aki átlátja azokat, és túllát a hülye szemellenzős "akadémimusokon"? Valami személyes lesz itt. Mindenesetre feltűnően a tudás illúziójával nyugtatod magad, ahelyett, hogy valami tudást összeszednél. Amikor Murguly úrral kezdtél dobálózni egy másik kérdés alatt, még azt hittem, hogy csak megtévesztett az a jóember, de amúgy téged érdekel a tudomány, a világunk megismerése, de most már látom, hogy tévedtem.


Mindenesetre, ha már ennyire ignorálod a #9-et (bár elolvasását és értelmezését továbbra is ajánlom), akkor legalább a dimenzió fogalmának nézz utána. A kisgyerekek szokták ilyen értelemben használni a dimenzió szót, mi te, mert ilyen-olyan rajzfilmekben ezt hallják. De ez egy felnőtt embertől elég komolytalan. Egy okoskodó, az "akadémikusokat" osztó felnőttől meg vérciki.

2016. aug. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%

"Tovabbra sem lattunk egyetlen tudost, akademikust vagy hasonlot, aki nevvel-hivatkozassal szerepelne a kommentjeidben"


Akkor visszakérdezek: vajon bánt titeket, hogy a hatalmon levő akadémikusságot nem mindenki tartja megkérdőjelezhetetlennek? :)


Ezrével lehet említeni marhaságokat tankönyvekből, pl évtizedekig, vagy évszázadokig tudományos ténynek számított, tankönyvekben is megjelentetve (pl a 80-as évek végén is evvel magyarázták a piramisok építését, vagy netán manapság is) : eszerint -tehát az akadémikusok szerint- fagörgőkkel számítottak több tíz tonnás kőtömöket, 80 tonnásakat is, milliószám, méghozzá hegyen-völgyön is akár, több száz kilométerről, szerintük ilyen módon... fagörgőkön... (De láttam már több, mint száz tonnás monolitok szállításáról is hasonló esztelenséget tankönyvekben, tehát akadémikus "tudósok" tollából).


Bocsánat, hogy akkoriban ötös voltam töriből, de utólag szégyenlem, hogy ilyen hülyeségeket tanítottak nekünk hivatalosan, tehát állami iskolában, és nem csak Magyarországon, és nem csak pár évig, hanem évszázadokig! És ezrével lehetne más példát is sorolni, de akármit említek itt a gyakorin, a legtöbb akadmikus letagadja, hogy a saját "tudományos" hívei írták volna le hivatalosan...


Persze annek ellenére, hogy számos csaló akadémikusról idővel kiderült, hogy a Nobel díjukat érdemtelenül kapták meg, akik tudományos akadémikus folyóiratokban publikálták munkájukat, mégis elvárják, hogy szentnek és reálisnak, megkérdőjelezhetetlennek tekintsék az akadémikus, hivatalos publikálást...! (Nem ritkán meg az annak hiányát: kuruzslásnak...).


Logikus alappal infantilisnek tartom a logikus vitára való képtelenségét és merev dogmatizmusát az akadémikusoknak, pontosabban a nagy részüket, mert a nagy része az akadémikusoknak ilyen hozzáállást mutat sajnos - ez vajon bánt titeket? :) Ha nem bántana ez titeket, nem így kommunikálnátok velem, hanem nyitottan. A vallásos dogmatikus fanatikus hívőkre jellemző ugyanez a beállítottság, mint rátok. Ők is fals logikával győzködnek, és mereven, hogy az ő igazuk a szent és megkérdőjelezhetetlen.


Holott a reális az volna, ha hozzám hasonlóan nyitottan és LOIKGUSAN érvelne bárki tudományos, vagy annak beállított, még nem tisztázott kérdésekben, pro és konktra. Az akadémikus tudomány eredményeinek EGY RÉSZE reális, más része meg nem, ezt vélem.


Döbbenet... nektek mindig hatalmon levő akadémikusság a viszonyító pont?? Infantilis hozzáállás, hogy szerintetek az a valós minden téren, ami épp hatalmon van, többségi - ennyit a hozzáállásotokról. :) Akár amikor katolikus vezetők hit vitáznak reformátusokkal, vagy viszont... :) Ez az akadémikus "tudomány".


Én viszont kőkemény, kézzelfogható dolgokról állítom, hogy ókoriak, monolit tömbök, és manapság is ezrek látogatják ezeket, és azt is állítom, hogy még sose mutatott nekem mai akadémikus kutató, mai tudományos technikai eszközt, se semmiylen módot, mely által ma 3 ezer tonnás bármit fel tunának emelni EGYBEN, pláne hosszúkásat viízszintesből függőlegesbe. De amúgy is csak terelés részedről, hogy szerinted képesek ma erre, miközben nem képesek, ugyanis az elgondolkodtató az, hogy az ókorban, aminek tudását erősen lenézi a mai akadémikus tudomány, vajon hogyan volt képest 3 ezer tonnás monolitet felemelni. Azért is terelés az érvelésed, mert csak idő kérdése, és megint képesek leszünk erre. Az, h évszázadok óta se és ma sem képes erre a tudomány, számomra e tény amiatt érdekes csak, hogy a mai beképzelt akadémikusok tudásának, képességének jelentős hányadát kétségbevonhatom, és beképzeltségüket alaptalannak tarthatom. De más szempontból nem az a fontosabb, hogy erre manapság nem képesek az akadémikusok, hanem hogy vajon az ókorban hogy a fenébe voltak képesek erre...


Az esetek egy részében működőképes dolgokat tud a tudomány és azt elismerem, de másfelől meg irreális.


*********


A reális hozzáállás az volna, ha mindenki helyet kaphatna logikai vitára. Mindenki, és nem csak az aktuálisan hatalom által pártolt szakterületek és "szak"területek.


*********


Amikor az akadémikusok belátják, hogy valamiben tévedtek, hogy az alternatív tudomány egyes képviselőinek volt igaza, akkor érdekes mód máris elfogadják az új nézetet, de megint éles határt húznak, hogy aki annál tovább lát, az butuska, gyenge volt az iskolai tanulmányai során , és/vagy kuruzsló. Aztán idővel ugyanarra megint rámondják az akadémikusok, hogy "ja, öö izé tévedtünk eddig, de való igaz, h ennyivel is tágabb a valóság"...


Tehát a hatalom levő akadémikusság merev, dogmatikus, gyerekes, mint az egyházi hatalom.



*********


És egy kis fogalom pontosítás, visszatérve a konkrét, utóbbi vizsgálati területünkre, a megalitikus kultúrákra:

csak a lényeget említve (a néminemű további pontosításhoz), több millió darab, egyenként több tonnás kövekből készített épületek, emelvények készítésére képes ókori kultúrákat, valamint EGYETLEN TÖMBBŐL álló több száz, esetenként több ezer tonnás kőtömböket függőlegesre emelni képes ókori kutlúrákat értünk ókori megalitikus kultúrák alatt.


*********


Hivatkozásról meg annyit, hogy


Ad egy:


Annak megcáfolására, hogy tudtommal mire NEM képes ma az akadémikus tudomány, arról konkrét bizonyítékokat nyilván az akadémikus "tudósoktól" lehetne elvárni, nem tőlem. Linkeltem az oroszországi 3000 tonnás megalitról. Tessék, mutasson bárki bizonyítékot arról, hogy monolitot, 3000 tonnásat, tehát olyan kőtömböt, mely egyetlen tömbből áll, ma fel tudnak-e állítani függőlegesre... Vagy bármit, ami legalább 3 ezer tonnás, minimum tíz méter hosszú, és legalább háromszor olyan hosszú, mint széles, ilyet EGYBEN fel tudnak emelni manapság vízszintes helyzetből függőlegesbe - nos, ki mutat ilyet nekem...? Ezt állította itt az egyik beíró, hogy márpedig képesek arra őszerinte a mai "tudósok", mint bármelyik megalitikus ókori kultúra, de nem mutatott még ilyet e kérdésnél, azonban újfent elvárja tőlem, hogy arról mutogassak bizonyítékokat, hogy mi mindenre NEM képes a mai akadémikus tudomány...


Abszurd kérés részedről. Ez olyan, mintha be kéne bizonyítanom, hogy te NEM tudsz felsőfokon oroszul, avagy te NEM tudsz fél kézzel tíz kilót felemelni másodpercekre. Bizonyítani ilyen esetben neked kellene, hogy márpedig te tudod ezeket. Ha tudod. Nem pedig nekem valaminek a hiányát.


Ad kettő:


Már az elején elmondtam: vannak akadémikusok által készített dokumentum filmek, de azokat nem tartom elég komolynak általánosságban, az akadémikusságuk miatt, mert az esetek egy részében bár lefedik a valóságot, más részében meg óriási logikai bakikat közölnek, vagy homályosságot, a tudomány nevében.


Más kérdés, hogy az élet minden területén létezik kuruzslás, szemfényvesztés, pl az akadémikus tudomány állításainak jó része ilyen, de vannak, akik lejáratják az alternatív tudományt, hogy utóbbi nevében beszélnek szándékosan "zöldségeket", butaságokat, az alter tudomány ágakat lejáratandó, sajnos.


Az abszurd ez: annak, ellenére, hogy mainstream tévéadókon adtak le olyan doku filmeket, melyben sikertelen kísérleteket mutatnak be akadémikusoktól több, mint ezer tonnás monolit felemelésére -ne várd, h befáradjak tévéstúdiókba kikérni ilyen filmeket, videóra meg nem vettem fel, amikor láttam NatGeo, Spektrum, vagy hasonló akadémikus tv-csatornán-, tehát hatalom által, az akadémikusok által támogatott csatornák, mégis, a hozzátok hasonlóan gondolkodók többsége nem tartják reális forrásnak a hatalom/akadémikusság által támogatott adókon azt, amikor akadémikusok bevallják, hogy mit NEM tudnak, hogy mire NEM képes a tudományuk aktuálisan.


(Ráadásul a pláne nem ez, evvel csak terelted a lényeget, hogy szerinted ma is képesek erre... A lényeg inkább az: vajon az ókorban hogy a fenébe voltak erre képesek... Mert tény, hogy léteznek, ezrével látták az ókori monolitokat mai emberek és kutatók is és megvizsgálták, valóban ezer évekkel ezelőtt készültek az ókorinak tartott monolitok.)


Én meg azért vagyok óvatos a NatGeo, Spektrum és hasonló mainstream adókkal, mert akadémikus tudomány híveinek csatornái ,tehát hatalmilag támogatott kereskedelmi adók. De ettől még egy része reális, amiket állítanak az ilyen tv-adókon, más része hitbéli marhaságai az akadémikus kutatóknak, más néven be nem bizonyított hipotéziseik. Más kérdés, hogy nem csak az akadémikusok között léteznek irreálisakat állító személyek, hanem az önmagukat alternatív kutatóknak hazudók között is, és persze egyéb kategóriájúak -pl vallásosak- között is vannak, akik irreálist állítanak.


Érdekes módon mégis saját maguk az akadémikusok állítják azon adók egyes doku filmjeiben, hogy nem képes a mai tudomány felállítani több száz tonnás követ, és le is filmeztek kísérleteket erről. Mondom ismét: akadémikusok kísérletei! (Lehet h filmre vettek amatőröket is, de számos akadémikus kutató project-je szintén szerepelt az ilyen filmekben). Számos akadémikus ezeket is lesöpri az asztalról gondolkodás nélkül, ezáltal hozzátok hasonlóan menthetetlen álmodozók, akik infantilis módon a mindenkori hatalmi presztízs előtt hajolnak meg, önmaguk meg beállva az akadémikusok bizonyítatlan hipotéziseinek sorába - mereven, beképzelten...

2016. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ha már akadémikusság, meg Nobel díj csalások, nos hazugságaiból is van épp elég az akadémikusoknak, presztízs, és/vagy anyagi érdekek okán, mikor mi miatt - e percekben spontán akadtam rá erre, egy a sok közül az akadémikus hazugságokról és marhaságokról leplet lerántó:


"Vörös Győző lerántja a leplet az aljas, hazaáruló, idegen érdekeket szolgáló MTA gaztetteiről és bemutatja a magyar egyiptológia eredményeit."


Amiről az MTA hallgat 3.- A Magyar Egyiptológia:


https://www.youtube.com/watch?v=iQ6P6TYGQdM

2016. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!