Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi a legnagyobb vérnyomás...

Mennyi a legnagyobb vérnyomás és szívfrekvencia, amelyet az emberi szervezet még el tud viselni?

Figyelt kérdés
Hogyan tud ilyen szélsőséges értékeket produkálni az emberi test? És mi történik, ha tartósan ilyen állapotban van? Mi van akkor, ha ezek is túl vannak lépve?
2016. aug. 5. 23:05
 1/3 anonim válasza:
100%
Ezen gondolkodtam , mikor terhes voltam 9 evvel ezelött es ezerrel vert a szivem nyugalmi allapotban is
2016. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha jol tudom 220/150 hgmm vérnyomás felett már nagyon nem jó. Több infót nem tudok.
2016. aug. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a szív nem fog olyan magas pulzust produkálni, amivel már kinyírja magát. A tachycardiás állapotban bekövetkező szívmegállásoknak eleve fennálló szívbetegség az oka. Van egy BPM, amit az ember egyszerűen nem fog túllépni. Ha a szervezet oxigénigényéhez még nagyobb BPM kéne, akkor az oxigénigényt szabályozza le ájulással. Az ember legnagyobb elérhető BPM-je erősen változó, általában 180-250 között van, de legmaximumabb rekordot hivatalosan nem tartanak nyilván. Egyébként a saját maximum elérése nem olyan nehéz, és egészséges szívnél nem is veszélyes, elég nagyon extrém fizikai terhelésnek kitenni a szervezetet, pl teljes erőből futni addig, hogy már kezdenek színes karikák táncolni a szem előtt (a retina enyhe, kezdődő oxigénhiányának a jele).
2016. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!