Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hízás folyamata, valaki segítene?

Hízás folyamata, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy miként zajlik a hízás. Ez alatt értem azt, hogy ugye sok ember a kalóriaszámolgatásban hisz, viszont felmerül egy olyan kérdés, hogy mikor hízunk jobban? Ha egyszerre megzabáljuk azt a bizonyos "kalóriamennyiséget" vagy elosztva? Tehát úgy kevésbé hízunk ha elosztva, kis mennyiségekben esszük meg az adott napi tervezett kaját mintha kb egyszerre fogyasztanánk el? Tehát ha jóllakunk nagyon mondjuk pörköltből, abból a szervezetben több megy zsírszövetbe mintha elnyújtva, pl 4 órán keresztül, eléggé kis adagokban ennénk meg? Hülye példa volt és tudom az ilyesmit fogyókúrák kategóriában teszik fel de engem a tudományos része érdekel, mikor hízik az ember jobban sportmentesen, ha egyben sokat megeszik vagy ha mindig keveset eszik egyszerre de azt többször?

2016. júl. 18. 01:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Javítanék: Adott étkezésre gondolok, nyilván aznapi tervezett ételmennyiséget egyszerre képtelenség megenni de mondjuk egy adott étkezésről beszélek, ha egyszerre bekajálunk nagyon akkor több megy feleslegbe mintha keveset eszünk és az éppen fedezi a létfenntartó életműködéshez szükséges energiamennyiséget?
2016. júl. 18. 01:13
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Azért érdemes egyenletesen, naponta sokszor enni, mert akkor nem leszel éhes. Ha éhes vagy, akkor a szervezet felkészül a tartalékolásra - akkor is, ha aznap egyszer bezabálsz. Akkor hízni fogsz. Amúgy a túlterhelés meg is viseli a szervezeted.
2016. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
65%

Hízni az ember akkor hízik, ha több kalóriát visz be, mint amennyit eléget, ez a kalóriamennyiség tök mindegy, milyen időközönként és részletekben kerül be. alapvetően a lassú anyagcsere nyilván hozzájárul a hízáshoz, ami ugye a folyamatos evéssel is összefüggésben van, de alapvetően nem számít, hogy egyszerre eszel-e sokat, vagy sokat eszel, de több részletben. A kalória az kalória.


És nem a pörkölttől fogsz hízni, hanem a hozzá megevett nokedlitől.

2016. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
0%
Egyébként nem igaz, hogy érdemes folyamatosan enni a fogyás érdekében. Egy felnőtt ember nem egy csecsemő, hogy 3 óránként ennie kellene. Az emberi szervezet nem erre van beállva. Ha egész nap eszel, attól belassul az anyagcseréd, ami pedig szerepet játszhat a hízásban és zsírtartalékolásban. Hacsak nem valaki testépítő és tömegelni akar, felejtse el a 3 óránkénti evést.
2016. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hízni az ember akkor hízik, ha több kalóriát visz be, mint amennyit eléget, ez a kalóriamennyiség tök mindegy, milyen időközönként és részletekben kerül be. alapvetően a lassú anyagcsere nyilván hozzájárul a hízáshoz, ami ugye a folyamatos evéssel is összefüggésben van, de alapvetően nem számít, hogy egyszerre eszel-e sokat, vagy sokat eszel, de több részletben. A kalória az kalória."


Ez nem igaz. Az ember nem mozdony.

Nagyon nem mindegy pl. hogy az adott kalóriát zsírban vagy szénhidrátban visszük be, és azon belül sem mindegy, milyen fajtá(k)ban, milyen arányban, stb. Mindenki tud pl. a "kalóriaégető", fogyasztó táplálékokról (petrezselyem, zöld kávé), ezek nem azért fogyasztanak, mert kémiailag nagyon energiaigényes endoterm folyamat a feldolgozásuk a szervezetben, hanem azért, mert olyan módon hatnak az anyagcserére, hogy megkönnyítik a fogyást, nehezítik a hízást, ugyanannyi kalória mellett.

2016. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként igen, tudom, hogy a szénhidráttal kell vigyázni, szerencsére nem is vagyok édesszájú, tésztás, kenyeres és a többi.. húsokat zöldségeket szeretem.
2016. júl. 18. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!