Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gömbvillám lehetett?

Gömbvillám lehetett?

Figyelt kérdés
Múltkor éjjel nagy vihar volt,kinéztem a nyitott ablakon.Villámlott egyet és utána nem az égben,hanem valamivel a föld felett láttam egy villanást kb. fél másodpercre

2016. aug. 19. 13:20
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát ezt egy villanásból nem nagyon lehet megmondani, de a gömbvillám-jelenség ritkaságát alapul véve elég valószínűtlen, hogy az volt.


Kicsit szolgálhatnál több adattal. Például, hogy a valamivel a föld felett neked milyen magasságot jelent, volt-e valami kivehető formája a második villanásnak, annak színe, hangjelenség volt-e stb.

2016. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Társasház első emeleti ablakából láttam.Talán 2-3 méterre lehetett a föld felett.Hangjelenség nem volt.Lehet,hogy gömb alakja volt,nem tudom,mert az egész csak egy szemvillanás alatt történt
2016. aug. 19. 14:42
 3/6 A kérdező kommentje:
ugyan olyan szine volt,mint egy villámnak
2016. aug. 19. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szemed még nem nyugodott meg az előző villámlásba nézéstől és azt láthattad esetleg?
2016. aug. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem néztem bele a villámba,mert nem közvetlen elöttem villámlott.Csak egy kis fényt érzékeltem belőle.
2016. aug. 19. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pár éve láttam gömbvillámot, nem emlékszem villámlásra már, bár lehetett az is ezt megelőzően. Egy kézilabda méretű narancssárga gömb jött be a kertünkbe (falun lakok), én kint voltam a lépcsőn és megállott előttem pár méterre, "néztük egymást" egy pillanatig, aztán én bementem a konyhába és az ablakon néztem, hogy elindult a szobám fele, kb 1 méterre az ablak előtt megállt és elrobbant. Nem okozott semmi kárt, és a robbanás sem volt túl hangos. Minden esetre, gyönyörködtető érzés volt látni egy ilyen dolgot.
2016. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!