Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az, hogy telített...

Mit jelent az, hogy telített szín? és a spektrális világosság kifejezés?

Figyelt kérdés

2016. aug. 28. 00:03
 1/3 anonim válasza:
49%

Könyörgöm... Ha már a gyakori kérdésekre fel tudsz jönni, ennek folyamata: Weboldal beírása+email+jelszó+leírod a kérdést.

Képzeld egyszerübb a netre ennyit beírni: "telített szinek" s lám mit találsz?

[link]


Sok ember a kisujját se mozdítja meg s csak kérdezni tud. Mint amikor MMO n 126fős klánból a 2harmada újonc s mindenki egyesével ugyanazt megkérdezi mikor csináltam táblázatot s kiraktam csoportba....egek.


Próbáld ki a másik kifejezést megtalálni :') behalok rajtatok, már nem bántásból, de ilyen sületlenségekkel van tele az oldal mostanában.

2016. aug. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dellfil ***** válasza:

"A színtelítettség (szaturáció):

A színtelítettség az adott szín tisztaságára utaló fogalom. Azt mutatja meg, hogy mennyire „tiszta” az adott szín. A telítettség a szín azon tulajdonsága, amely alapján besorolható a vele azonos világosságú tiszta spektrumszín és a vele azonos világosságú szemleges szín (szürke) közé.22 Nemcsics megfogalmazásában: „A telítettség fogalma a színnek a vele azonos világosságú színtelentől való távolságát fejezi ki.”

Idézve ebből:

[link]

Ezt még idetartozónak vélem:

[link]


dellfil

2016. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
látom, hogy telített az, amiben nincs fekete vagy fehér, és ezt érteni véli az ember, de objektíve fizikailag nem tudom ez mit jelent? Milyen spektrumot? Mert a feketének nincs spektrumja.
2016. aug. 28. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!