Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban lehetséges féreglyukak...

Valóban lehetséges féreglyukak létezése?

Figyelt kérdés

Jelenleg mi a legelfogadottabb elmélet a féreglyukak természetére és működésükre?

Hogyan lehetséges hogy a tér két pontja össze legyen kötve? Merthogy egy papírlapot könnyű összehjtani de a tér már más tészta.


2016. szept. 13. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Volt már párszor a kérdés.
2016. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dq ***** válasza:
100%
A papírlap is egy tér.
2016. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Elvi létezése nem kizárt. Csak eddig semmi nyomát nem láttuk.


Ez egy egész jó cikk:

[link]

2016. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egészen hihetetlen számomra, hogy az űrutazásnál mindig is korlátozva leszünk a fénysebesség által, és a tőlünk sok száz, vagy ezer fényévre lévő helyeket irtózatosan sok idő alatt érhetjük csak el. De az én hitem lehet, csak hiú ábránd, hogy ilyen féregjáratok a fizikai realitás témakörébe tartoznak, és nem a mesék birodalmába. Mindenesetre szeretném hinni, hogy vannak. Hogy pontosabb fogalmaink legyenek erről, a társadalomnak jobban kellene finanszírozni a fizikai alapkutatásokat (amik sajnos közvetlen, gyors anyagi haszonnal nem járnak), elsősorban a relativistákat. Ha valakik, akkor leginkább a relativitás elméletet kutatók fognak előállni valami olyan elmélettel, ami közelebb visz bennünket a féregjáratokhoz.
2016. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Igazán a gravitáció kutatásával lehet szerintem itt áttörést várni. De az biztos, hogy még állati messze vagyunk attól is, hogy az elméleti lehetőség biztos legyen.
2016. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!