Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete lyuk lehetséges,...

A fekete lyuk lehetséges, hogy egy átjáró egy másik univerzumba?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon rápörögtem a világegyetem témára (Interstellar, No Man's Sky, Star Trek), és ugye a jelenlegi tudásunk szerint a feketelyuk elnyelni a fényt is, amiből nem tud kiszabadulni. Nade mi lenne ha az a fekete lyuk egy kapu mondjuk egy másik univerzumba, egy másik síkba?

2016. aug. 16. 10:21
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
43%
Tanulmányozd az univerzum szó jelentését. Attól, hogy te önkényesen darabokra és síkokra hasítod, még univerzum marad.
2016. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
25%

ezen én is sokat gondolkodtam :D

de a tudomány szerint amit "beszippant" azt össze zúzza.

de mivel ember még nem járt ott, én azt mondom sose lehet tudni

(ha szereted az elvont témákat ajánlom az x aktákat is érdekes téma )

2016. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Végignéztem mind a 10 évadot utolsó :D
2016. aug. 16. 10:35
 4/43 EagleHUN ***** válasza:
Nem.
2016. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így lenne, akkor extrém tömegingadozásokat figyelhetnénk meg. Pl. hirtelen megnő vagy hirtelen lecsökken a tömege, ahogy az anyag átlép valamilyen "kapun". Ehelyett azt figyeljük meg, hogy lassan nyeli el az anyagot ami növeli a tömegét, és lassan veszít az anyagából a Hawking-sugárzás miatt, ami csökkenti a tömegét. És a kettő összege a nettó tömegváltozás. Legalábbis tudtommal.
2016. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, 2. értelmes válasz a kérdésemre!
2016. aug. 16. 11:15
 7/43 anonim ***** válasza:
74%
Lehetségesnek minden lehetséges, viszont nem valószínű. Ez nem egy szó szerinti lyuk, nem olyan mint egy lefolyó, olyan mint egy égitest, csak nincs szerkezete, ami bekerül az csak "úgy ott van". Hatalmas gravitációs erő miatt nem tud kiszabadulni semmi. Én még mindig jobban elképzelhetőnek tartom hogy a fekete lyuk belsejében egy konkrétan új-kisebb univerzum van mint hogy térben valahova egy a miénkre hasonlító univerzumba vigyen. (Tehát, én nem tartom kizártnak hogy a mi univerzumunk egy fekete lyuk, amiben van egy fekete lyuk-univerzum, amiben szintén van egy fekete lyuk és így tovább és így tovább) Nem tudom, érthető-e :D Valószínűleg nem igaz amit beszélek, de érdekes belegondolni.
2016. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Wadmalac ***** válasza:
96%

Ha átjáró lenne egy másik univerzumba, akkor, feltételezve, hogy ott is van anyag, onnan is nyelnie kéne, vagyis tömege gyorsabban nőne, mint amit a mi világunkból szippantott anyag indukál.

Ha átjáró lenne, vagyis féreglyukat hozna létre akárhová, akkor, ha tömeggel rendelkező anyag nem is juthatna át, de a féreglyuk mentén fénynek kutya kötelessége lenne átjutni. Valami hasonló jelenségként lenne ez látható, mint a gravitációs lencse, csakhogy az eseményhorizont közvetlen közelében és a mi terünkben ezt okozó fényforrás nélkül.

Persze lehet mondani, hogy az ilyen észleléseket általában elfedi az akkréciós korong, a beáramló anyag felfénylése, illetve azt, hogy "odaát" sötét van. De akkor itt már feltételezésre építünk feltételezéseket, hogy ne mondjon ellent a megfigyeléseinknek. Ez meg így inkább sci-fi, mint tiszta tudomány.

Egyelőre semmi ilyen megfigyelés nem történt.

2016. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

"A fekete lyuk lehetséges, hogy egy átjáró egy másik univerzumba?"

Nincs olyan kísérletes evidencia, amiből ez következne, vagy aminek magyarázatára ez lenne a legegyszerűbb magyarázat, szóval nincs okunk feltételezni, hogy a fekete lyukak átjárók bárhová.

2016. aug. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Farkas999 ***** válasza:
Ha így lenne, akkor kellene a térben fehér lyukaknak is lenni, ahonnan kilökődik az anyag. De ilyet még nem találtak.
2016. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!