Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Marie Curie gyerekei hogy...

Marie Curie gyerekei hogy hogy nem voltak rákosak?

Figyelt kérdés
Elvileg ugye Curie naplója a mai napig annyira radioaktív hogy speckó ruhában is csak kis ideig lehet a közelében lenni. Ezek után hogy lehet hogy majdnem minden gyereke igen szép kort élt meg?

2016. szept. 15. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ők nyilván nem foglalkoztak a radioaktivitás kutatással, ezért nem kaptak akkora dózist. Másrészt pedig a sugárzás nem fertőző.
2016. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A rak genetikailag nem oroklodik csak a hajlam.
2016. szept. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Nagyon le egyszerűsítve:

A szervezeted elvisel bizonyos mértékű sugárzást, de nem mindegy hogy ez milyen erős és mennyi ideig kell elviselnie.

Nagyon hülye példa: Ha naponta mondjuk 1 percre a kezedbe veszed a naplóját nem lesz semmi bajod, mert a két alkalom között a szervezetednek van ideje regenerálódni, viszont ha egyszer mondjuk 8 órán keresztül olvasgatod akkor van a baj. Az igazán nagy bajt az jelenti ha pld radioaktiv anyagot (port) lélegzel be mert attól elég nehéz megszabadulni és folyamatos sugárterhelésnek vagy kitéve.

(csak példa, marha lusta voltam utána nézni mennyire is sugárzik, de biztos ami ziher lehet nem kéne fogdosni)

Szóval felteszem a gyerekek nem voltak olyan sok ideig olyan mértékű sugárzásnak kitéve hogy ez bajt jelentsen.

2016. szept. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, Irene Joliot-Curie rákban halt meg, mert folytatta a szülei munkáját.

"1956. március 17-én leukémiában hunyt el". 59 éves volt.

[link]

2016. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huuj el is feledkeztem erről a kérdésről...

Lényegében arra gondoltam, azért is írtam a naplót, mert az is csak hétköznapi tágy volt. Ilyen alapon más hétköznapi tárgy is kaphatott akkora dózisz, ami a gyerekekre utána káros kellett volna legyen.

2017. febr. 21. 22:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahha, hát telefonról nem mindig sikerül írni, bocsánat :(
2017. febr. 21. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Eve Curie írónő lett, de már ő sem él, Irene pedig folytatta a szülei munkáját, ő is, a férje is, szinte az egész család rákban szenvedett. Még nem tudhatta Marie Curie, mit okoz a sugárzás.

[link]

2017. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!