Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A naprendszerben a bolygók...

A naprendszerben a bolygók pályái tényleg egy vonalban vannak vizszintesen es parhuzamosan mint az illusztrációkon?

Figyelt kérdés
2016. szept. 20. 11:01
1 2 3 4
 21/31 Mojjo ***** válasza:

"Azt írtad, hogy a gázrészecskék és a por összetapad."


Én ilyet biztos nem írtam.


"Tudnál erre mutatni fizikai kísérletet, mert ezt nem igazán tudom elképzelni és elhinni?"


Nem igazán hiszem, hogy pár milliárdszor milliárszor millió kilónyi porral gyakran kísérleteznének laboratóriumban.


Nem tudom, mennyivel lehet szemléletesebben és érthetőbben leírni, mint amire három kérdőjelet kaptam. Van neked egy nagy por-és gázfelhőd. Ahhoz elég nagy a saját gravitációja, hogy ne oszoljon szét teljesen az űrben (ugye a gáz szeretné kitölteni a rendelkezésére álló teret), de ahhoz kicsi, hogy saját gravitációja hatására elkezdjen sűrűsödni, összeállni. Ha ezt az egyensúlyt megbontja valamk, kialakul egy góc, ahol megkezdődik a sűrűsödés, akkor ott lokálisan nőni fog a gravitáció, ami még több poet és gázt vonzhat, amitől még erősebb lesz a gravitáció, ami még több port és gázt vonz és így tovább. A port és gázt nem pillanatragasztó, vagy csiríz tapasztja össze, hanem önnön gravitációjuk. Persze ehhez nem kevés por és gáz kell - lsd fent (az kb a Föld tömege, amit írtam).

2016. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 acelsziv ***** válasza:
Hogy meddig tágul a nap arról csak találgatások mennek. Volt olyan adat is, amely szerint a felszín túlnyúlik majd a Mars pályáján is. És voltak sokkal kisebb kiterjedést becslő számítások is.
2016. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Wadmalac ***** válasza:

"Azt írtad, hogy a gázrészecskék és a por összetapad. Tudnál erre mutatni fizikai kísérletet, mert ezt nem igazán tudom elképzelni és elhinni?"

Sajnos most nincs időm megkeresni a cikket, kifejezetten erre csináltak kísérletet az ISS-en.

Úgy néz ki, hogy a gócképződések kiindulási alapja még nem a gravitáció, hanem az elektrosztatika.

A kozmikus sugárzás űrbeli környezetében az ionizálódás indítja be a dolgot.

Aztán ahogy az elektromos töltésektől összetartott halmazok egyre nagyobbak lesznek, egyre jelentősebb lesz a gravitáció összetartó ereje.

2016. szept. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Mojjo ***** válasza:
@24: ez a cikk érdekelne. Csak mert ugye ha van egy döntő összetevő a por és gázfelhőben, ami túlsúlyban van, márpedig szokott lenni, az azt alkotó atomok/molekulák értelemszerűen azonosan fognak ionizálódni, magyarán azonos töltéseik lesznek, amik nem épp vonzani fogják egymást.
2016. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Pedig én is emlékszem a felvételre, ahogy egy ürge az ISS-en lebeg és ráz egy zacskót, amiben valami por összeáll nagyobb pamacsokká. De nem találom.
2016. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Wadmalac ***** válasza:

"az azt alkotó atomok/molekulák értelemszerűen azonosan fognak ionizálódni, magyarán azonos töltéseik lesznek, amik nem épp vonzani fogják egymást."


Molekulánként külön kiránduló anyagok esetén igen, de nagyobb anyagrészek esetén lehetséges polarizálódás.


Vagy pedig éppen az eltérő anyagok, ellentétes töltésű ionokként kezdenek összeállni. Vagy ez így mind együtt.

Lehet, hogy molekulaszinten a van der Waals erőkkel indul a történet.

2016. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Mojjo ***** válasza:
@27: jaja, van pár lehetőség, már csak ezért is érdekelne a cikk :)
2016. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Wadmalac ***** válasza:
Basszus, már vagy nyolc különböző keresőszóval próbáltam és nem lelem.
2016. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Mojjo ***** válasza:
@29: no worries, előkerül az, vagy ha mégsem, akkor is túl tudom magam tenni rajta :)
2016. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Egy hasonló témájú fejtegetés:


[link]


Asszem ez ugyanaz:

[link]

2016. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!