Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudják a tudósok, hogy...

Honnan tudják a tudósok, hogy az ősrobbanás hozott létre mindent?

Figyelt kérdés
Egyáltalán honnan veszik, hogy volt ősrobbanás? Rengeteg dokumentum után jártam akár magyarul, akár angolul illetve a google fordító segítségével még az orosz példányokkal is elbajlódtam, de semmi épkézláb bizonyíték nem volt, hogy volt ilyen. Gyakorlatilag tényként leközlik, hogy ez volt és kész. Az egyetlen dolog ezzel kapcsolatban, hogy állítólag még régen az 1900-as években a tudósok hallottak valamit amiről nem tudták eldönteni mi az és rákenték, hogy az az ősrobbanás, miközben akár csak egy szimpla napkitörés is lehetett.

2016. szept. 23. 15:57
1 2
 1/19 Mojjo ***** válasza:
93%

"Az egyetlen dolog ezzel kapcsolatban, hogy állítólag még régen az 1900-as években a tudósok hallottak valamit amiről nem tudták eldönteni mi az és rákenték, hogy az az ősrobbanás, miközben akár csak egy szimpla napkitörés is lehetett."


Huhh, ezek után nehéz elhinnem, hogy valóban utánanéztél. Természetesen semmi ilyesmiről nincs szó. Nem tudom, hogy provokatív trollkérdés-e, vagy komoly, de ha komoly, kezdd itt az olvasgatást:

[link]


vagy ha valami nagyon rövidre és egyszerűre vágysz:

[link]

2016. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt szeretem benned, hogy te legalább mindig beraksz valami plusz kikacsintós poént a címkék közé. A mai választás a "szuperlaci"-ra esett. A legutóbbi kvantumfizikásnál nagyon tetszett a "Vida Ildikó".
2016. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudják, de minden jel arra mutat hogy egy hasonló esemény bekövetkezte eredményezte az univerzumunk létrejöttét. A galaxisok távolodása, a vöröseltolódás, az elemek aránya az univerzumban, és az a bizonyos kozmikus háttérsugárzás is, amit a kérdésedben említesz. Ennek ráadásul külön érdekessége, hogy Gamow már 1948-ban megjósolta hogy ha az ősrobbanás igaz, akkor kell léteznie egy ilyen mikrohullámú háttérsugárzásnak, majd 15 évvel később fedezték fel végül. Ami elég komolyan megerősítette az elképzelést.


Viszont azt nem értem, ha tényleg ennyit jártál utána, akkor mi az ami nem világos az egészben? Azon lehet filozofálni hogy miért is történt, hogy mi volt előtte, Isten? De hogy az univerzum létrejöttének kezdete az ősrobbanás elméletében leírtak szerint zajlott, az már régen vitán felül áll.

2016. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"semmi épkézláb bizonyíték nem volt"


Attól függ, mit nevezel épkézlábnak. Három lehetőség van:

- hibás a bizonyítás, vagy nem tudományos értékű

- jó a bizonyítás

- nem tudom, mert egy szót sem értek belőle.


Amúgy az ősrobbanást nem bizonyítják, mert az egy elmélet, amit egyelőre jóval több vizsgálat igazol, mint cáfol. Emiatt elfogadják a kutatók, hogy tovább tudjanak lépni a kutatásban. Egyelőre nincs másik elmélet, amit ennyi minden alátámasztana.

Több független megközelítés is arra utal, hogy egy pontból, egy pillanatban keletkezet az Univerzum. Ráadásul ezek kb. azonos időre is vezetnek.

- tágulás

- háttérsugárzás (eloszlás, hőmérséklet)

- öreg gömbhalmazok csillagainak vizsgálata

stb.

2016. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a legfontosabb bizonyítékok:

1) Kozmológiai vöröseltolódás

2) Kozmikus háttérsugárzás

3) Az elemek gyakorisága az Univerzumban

4) Kozmikus evolúció vizsgálata


Ha érdekel, majd utána nézel.

[link]


"Az egyetlen dolog ezzel kapcsolatban, hogy állítólag még régen az 1900-as években a tudósok hallottak valamit amiről nem tudták eldönteni mi az és rákenték, hogy az az ősrobbanás"


A kozmológiai vöröseltolódási mérésekből következtettek először az ősrobbanásra. Nem hallott senki semmit, max hogy "Nézd már Edwin, ennek is vöröseltolódása van!" Az ősrobbanás elmélet az első perctől kezdve egy alapos mérésekre épülő igényes tudományos munka volt. Vannak olyan tudományos eredmények, amik nevetséges félreértésekből nőtték ki magukat idővel, de az ősrobbanás pont nem ilyen.

2016. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A Vida Ildikós nem én voltam. :D A vöröseltolódás pedig szintén nem egy olyan bizonyíték, hogy valóban így volt. :) Persze, hogy ez az elmélet a legerősebb hisz más elméletekkel nem is kísérleteznek csak ráálltak erre az ősrobbanás témára. Ha 10 percre leszállnának az ősrobbanásról, akkor biztos vagyok benne, hogy még találnának valamit amit még jobban be tudnának bizonyítani aztán lehet még annál is jobb elmélet van. :) Agyszüleményekkel persze lehet dobálózni utána ha, fejreállok is valahogy bebizonyítani, hogy nekem van igazam, de akármi mást találtak volna ki, arra is találtak volna igazoló bizonyítékot.
2016. szept. 23. 17:13
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyébként a szuperlaciról szólva volt egy Novák Laci is, de azt a kulcsszót elvették. :D
2016. szept. 23. 17:16
 8/19 Mojjo ***** válasza:
96%

@6:

- Kár, pedig jó poén lett volna.


- Szerinted mire másra utalhat a vöröseltolódás, illetve a vöröseltolódás távolságfüggése? Mire alapozod, hogy utalhat másra?


- A vöröseltolódás csak egy a bizonyítékok közül, mint láthattad. Egy alternatív modellnek mindre magyarázattal kéne szolgálnia.


- Ennek ellenére születtek alternatív modellek, köztük igen komolyak is. Nem 10 percre szálltak le az ősrobbanásról, hanem komoly tudósok hosszú kutatási éveket fektettek bele más modellekbe. Idővel mind megbukott, a sokasodó adatokat, jelenségeket egyik sem tudta megmagyarázni.


- Ugye téged valójában nem is motivál, hogy utánanézz az ősrobbanásnak és a bizonyítékainak? Ami oké, nincs ezzel gond, de akkor mik is a VALÓDI szándékaid ezzel az álkérdéssel?

2016. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy! Egy tudós (vagy bármilyen épeszű ember) a tények, megfigyelések alapján alkotja meg egy elméletet, és nem pedig egy előre kitalált elméletbe magyaráz bele tényeket meg bizonyítékokat.

Éppen azért nem más az elmélet, mert nem másféle folyamatra utalnak a megfigyelések, a világunk működése, tulajdonságai, hanem az ősrobbanásra.

2016. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Lóf#szt nem olvastál Te el pajtikám, csak habzik a szád.

Nem áll jól sajnos.

2016. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!