Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudják a tudósok, hogy...

Honnan tudják a tudósok, hogy az ősrobbanás hozott létre mindent?

Figyelt kérdés
Egyáltalán honnan veszik, hogy volt ősrobbanás? Rengeteg dokumentum után jártam akár magyarul, akár angolul illetve a google fordító segítségével még az orosz példányokkal is elbajlódtam, de semmi épkézláb bizonyíték nem volt, hogy volt ilyen. Gyakorlatilag tényként leközlik, hogy ez volt és kész. Az egyetlen dolog ezzel kapcsolatban, hogy állítólag még régen az 1900-as években a tudósok hallottak valamit amiről nem tudták eldönteni mi az és rákenték, hogy az az ősrobbanás, miközben akár csak egy szimpla napkitörés is lehetett.

2016. szept. 23. 15:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezeket végignézed, akkor sok kérdésre választ kapsz:


https://www.youtube.com/watch?v=i0IaWbWE3ng&list=PL50C9C5AB0..

2016. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Tisztánlátó válasza:
0%

Akkor beszéljünk magyarul.

Ősrobbanás........

Mutass bármilyen robbanást, ami müködő rendszert hoz létre!

Robbants dinamitot, és keresd a felépült házat!


A világegyetem egy tökéletesen működő, hatalmas rendszer, olyan, mint egy pontosan járó hatalmas óra.....


Vajon nem a bolygók mozgásához állítjuk a mi kis kezdetleges óráinkat is?

Mikor "késett" a napfelkelte?


Miféle "robbanás" hozhatta ezt létre?


Az óra vajon nem egy órásmestert feltételez?


A föld távolsága pl. pontosan, méterre "beállítva " helyezkedik el a naptól. A legkisebb változás azonnali pusztulást okozna az egész élővilágnak!


Tényleg ki kell nevetni a Biblia szavait, amikor pl arról ír, hogy a föld a "semmiség felett függ"? (Jób könyve 26.rész 7. vers)


Amikor ezt leírták, az emberiségnek még fogalma sem volt a gravitációs erőkről!


Elképzelésük szerint a földet mindig valami "tartotta" ,pl egy Atlasz nevű fickó, vagy egy óriási teknős, egy elefánt, stb.


A semmi fölött függő föld gondolata egyszerüen elképzelhetetlen volt az akkor élö emberek számára.


Honnan vette akkor Jób ezt a gondolatot?


Akit érdekel, annak szívesen leírom!

2017. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Engem kifejezetten érdekelne! :) Mivel alapból foglalkoztat a csillagászat csak az vele a problémám hogy feltételezéseket feltételezésekre halmoznak illetve feltételezést egy másik feltételezéssel bizonyítanak.
2017. febr. 11. 07:08
 14/19 Mojjo ***** válasza:
82%

@12:

"Ősrobbanás......

Mutass bármilyen robbanást, ami müködő rendszert hoz létre!"


Beszéljünk magyarul felkiáltással remélem a villanykörtét azért nem szoktad elropogtatni, mondván, hogy egészséges, vitamindús gyümölcs. Tudod, az ősrobbanás szó egy igen-igen távoli hasonlat, egy hangzatos kifejezés, amivel leírnak egy jelenséget - egy olyan jelenséget, aminek még kevesebb köze van egy valódi robbanáshoz, mint egy villanyizzónak egy lédús gyümölcshöz. Így ez a vonal - az "ugyanmár, egy robbanás nem épít semmit" - csak azt mutatja meg, hogy valójában milyen szinten hiányosak, vagy még inkább nem létezőek az információid a témáról. Beszédes, hogy ilyen szintű nemtudás mellett is úgy érzed, hogy találó véleményt vagy képes formálni a témáról.


"Vajon nem a bolygók mozgásához állítjuk a mi kis kezdetleges óráinkat is?"


Most, hogy így kérdezed, nem. Az SI-ben az időmérés alapja a másodperc, a másodperc definíciója pedig, idézem:

"A másodperc az alapállapotú cézium-133 atom két hiperfinom energiaszintje közötti átmenetnek megfelelő sugárzás 9 192 631 770 periódusának időtartama."


Ez a elméleti definíció. Ezen kívül a gyakorlatban pedig leggyakrabban még kristályok sajátfrekvenciáihoz szokás mérni. Vagy az ingalengés periódikusságát használják ki. Vagy hasonló jelenségeket.


"Az óra vajon nem egy órásmestert feltételez?"


Mi itt a világegyetemről beszélünk. Amiben vannak periodikus jelenségek, de attól az még nem a jóistenke felcsatolható karórája.


"A föld távolsága pl. pontosan, méterre "beállítva " helyezkedik el a naptól. A legkisebb változás azonnali pusztulást okozna az egész élővilágnak!"


Méterre beállítva? Jóvanakkor. Azt tudtad, hogy a Föld nem körpályán kering a Nap körül, hanem ellipszisen? Ez tudod mit jelent? Azt, hogy hol közelebb, hol távolabb van a Naptól. A napközelpontban kb 5 millió kilométerrel van közelebb a Naphoz, mint naptávolpontban. Nézzük csak, az 5'000'000'000 méter. Méterre beállítva, igaz? :D Majdnem.

Egyrészt. Másrészt pedig a mi galaxisunkban van legalább kétszázmilliárd csillag. A világegyetemnek csak a belátható részén van kb ugyanennyi galaxis. A csillagok száma a 10^24-es nagyságrendbe esik - ismételten: a belátható részén a világegyetemnek. Hogy valójában ezen túl mekkora, azt meg senki nem tudja. Ja igen, 10^24, segítek:

1'000'000'000'000'000'000'000'000


Ha ezen csillagok csak pár százaléka rendelkezik értelmes méretű kőzetbolygóval, szerinted hány olyan bolygó van, ami valami hűde hihetetlen csoda folytán pont olyan távolságra kering a központi csillagától, hogy nincs rajta se túl meleg, se túl hideg az _általunk ismert_ élet számára? Elárulom: baromi sok. Elképesztően sok.


Ezt a "hűde frankó helyen van a Föld a Naphoz képest" dolgot csak azért látod akkora nagy csodának, mert fogalmad sincs a körülöttünk lévő világegyetemről, annak méreteiről, valószínűségekről. Szimpla információhiány. Ismét.


"A semmi fölött függő föld gondolata egyszerüen elképzelhetetlen volt az akkor élö emberek számára."


A Föld a Nap körül kering, ami pedig egy többszázmilliárd csillagból álló galaxis középpontja körül rója az útját - ami pedig egy szintén sokszázmilliárd galaxist számláló univerzumban helyezkedik el. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én ezt nem túlságosan nevezném a semmi felett függeszkedésnek. Persze kinek mi...



"Honnan vette akkor Jób ezt a gondolatot?"


Gondolom, a jóistenke súgta meg neki, két válogatott kínzás között. Eltaláltam?

2017. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mojjo ***** válasza:
60%

@13:

"Mivel alapból foglalkoztat a csillagászat"


Amiről tudjuk, hogy egy arcpirító hazugság. Felesleges hordanod az álcádat.

2017. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mert te nyílván jobban ismersz engem és jobban tudod mit érdekel. Poén egyébként, hogy rólad már egy teljes személyiséget felépítettem milyen lehetsz magánemberként.
2017. febr. 11. 11:28
 17/19 Mojjo ***** válasza:
62%

@16:"Mert te nyílván jobban ismersz engem és jobban tudod mit érdekel."


Ó, te logika bajnoka... Tudod, hazugságnak azt hívjuk, amikor nem azt mondjuk, amit valójában gondolunk, érzünk. Ha feltesszük, hogy az illető tudatában van annak, mit is gondol valójában, akkor azzal, hogy azt mondjuk, hazudik, baromira nem mondjuk azt, hogy jobban tudjuk nála, mit is gondol. Annyit mondunk, hogy mi is tudunk valamit, amit ő. És elképesztően esetlen és béna dolog, hogy ezt magyarázni kell valakinek, mert amúgy ezt az emberek 0,1 másodperc alatt szokták segítség nélkül magukban végiggondolni.


De ha esetleg nem lenne tök nyílvánvaló, és érdekelne mi is buktatott le:

Azt állítottad, hogy három nyelven, rengteg dokumentumot próbáltál átnyálazni, hogy rájöjj, miből gondolják a tudósok azt, hogy volt ősrobbanás, de csak valami zajról zagyváló marhaságot találtál. A valóság ezzel szemben az, hogy a legelső google keresésre, maximum 3 perc időráfordítással már tudtál volna találni értelmes leírást a bizonyítékokról. Még az ősrobbanásról szóló wikipédia cikket sem olvastad el. Itt tehát két eset lehetséges:

1, valójában nem is próbáltál utánanézni a bizonyítékoknak, tehát hazudtál

2, utánanéztél, meg is találtad, de letagadtad és jó térítő munkaként, mintegy hiteltelenítésképp beírtad azt az ordas marhaságot az 1900-as években hallott valamiről. Ez esetben szintén hazudtál.


Akit őszintén érdekel a csillagászat, az utánanéz, és ha valamit nem ért, arról kérdez. Itt nagyon nem ezt láttukbtőled, így ezt az "engem érdekel ám a csillagászat" vonalat már bebuktad. De menjünk tovább, a #6-os hozzászólásra, nézzük, mit is írsz:


"hisz más elméletekkel nem is kísérleteznek csak ráálltak erre az ősrobbanás témára. Ha 10 percre leszállnának az ősrobbanásról, akkor biztos vagyok benne, hogy még találnának valamit amit még jobban be tudnának bizonyítani"


Hát hopp. Akit valóban érdekel a téma, pontosan tudja, hogy bőven próbálkoztak más modellekkel is az ősrobbanás mellett. Komoly, elismert nevek, komoly kutatási éveket öltek alternatív modellek kidolgozásába. Mint ahogy ezt írtam is neked. Csak hát az egyre újabb megfigyeléseket már egyik sem tudta megmagyarázni. Mindenesetre a tény az, hogy ezt is pontosan tudnod kellett volna, ha valóban érdekelne a csillagászat és valóban utánanéztél volna. Így csak ismét bizonyítottad, hogy szimplán hazudsz.


És akkor ezek után van-e benned annyi, hogy leveszed az álarcod, és elárulod, mi is a valódi célod a kérdéssel?


"Poén egyébként, hogy rólad már egy teljes személyiséget felépítettem milyen lehetsz magánemberként."


Valóban poén, mert ilyesmit egy szakembernek is extrém nehéz, és esetükben is benne van a súlyos hibák erős esélye. Két okból:

- itt egyetlen aspektusból láthatod a személyiségem. Egy konkrét témára hogy reagálok. Ráadásul egyetlen esetben.

- és még ez is félrevezető, mert az internetes fórumokon - különösen a közös részeken - teljesen máshogy kommunikál az ember, és igen erős torzulást mutatnak a megszokott, normális személyiségjegyei, amit visszafejteni pokoli nehéz munka - egy aspektus egy esete alapján konkrétan lehetetlen.


Szóval ez is hasonlóan megy neked :)

2017. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Tisztánlátó válasza:
0%

Kedves kerdező!


Szívesen válaszolok, ahogy ígertem.A kérdés az volt, hogy honnan vehette Jób (egyidőben élt a Bibliában leírt Mózessel) azt a gondolatot, hogy a földnek nincs semmilyen látható támasztéka, amit az akkori társadalomban magától értetödőnek vettek.


A válasz nem lesz magasröptű, megfoghatatlan, hanem egyszerű, és csak a józan észre épít.....


A következő bibliai idézet tárja ezt fel :


"A teljes Írás Istentől ihletett...." (Timóteusznak írt 2.levél, 3.fejezet 16.vers)


Egy tudós a következő szavakkal élt a Jób könyvében olvasható résszel kapcsolatban :

" Hogy honnan vette Jób azt a csillagászat által bebizonyított igazságot, miszerint a föld látható támaszték nélkül függ a semmiben, az fogas kérdés azok előtt, akik tagadják a Szentírás ihletettségét. "


Szóval mi emberek ugyan találgathatunk, vitatkozhatunk, de az ésszerű, logikus, vilagos tények mindig is önmagukért fognak beszélni.


Honnan vette Ésaiás próféta a következő gondolatot tehát?


"Van Valaki, aki a föld kereksége fölött lakik..."(Ésaiás 40:22) /a héber nyelvben a kerekség egy gömb gondolatát is visszaadhatja/


Abban az időben, amikor ezt leírták, sokmindent gondoltak a föld alakjáról, csak éppen gömböt nem......


Szóval mindenképpen érdekes, hogyan előzhette meg a korát ilyen szinten a Biblia, amikor az előbb leírtakat több ezer évvel később, a modern technika bizonyította be, egyáltalán nem ellentmondva annak.


Sajnos sokszor a téves nézeteket valló egyházak voltak azok, akik gátolták az emberek tájékozódását a világról, s nem maga a Biblia írt valótlan dolgokat.


Zárószóként erre, hadd írjak egy rövid példát :


Amikor feltalálták a villámhárítót, az egyház tűzzel-vassal meg akarta tiltani annak használatát, mondván, " A villámlás Isten büntetése, azt nem lehet megakadályozni!!!"


De mit is ír a Biblia ez helyett? (Ihletés által...)


"Az eszes meglátja bajt és elrejti magát, de a tapasztalatlanok neki mennek,és kárát vallják...."(Példabeszédek könyve)


Nem azt tanítja inkább, hogy tegyünk meg mindent, amit lehet, hogy megelőzzük a bajt?


Sok-sok hasonló példa van még, amik bizonyítják, hogy VAN értelmes válasz az élet fontos kérdéseire!


S vajon "véletlen" , hogy a Biblia, amiben ezek a válaszok ott vannak, mára az emberiség 99 %-ának elérhetővé vált, ráadásul a saját nyelvén?


Gondolkodjunk.

2017. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 MélytengeriSzerzetes válasza:

Bizony.


Gondolkodjunk Tisztánlátó, ne legyünk rövidlátóak!


[link]


Véletlen lenne? :D Pff... Aligha! ;)


Irány megfejelni az imaszőnyeget! ;)


Fun fact:


Az ősrobbanás nem azt jelenti hogy valami felrobbant úgy mint egy petárda. Sőt ez inkább gúnynév volt azoktól akik fel sem akarták fogni hogy mi is ez.


Ráadásul az ősrobbanást anno a materializmus részéről érte támadás. Amikor még a statikus világegyetem, mint nézet fennállt. És a statikus világegyetem jó kiindulópont volt ahhoz hogy nem volt sose teremtés. Még az ősrobbanás a teremtés levezetésének egy része is lehet.

Ja és Georges Lemaître nevéhez köthető az egész ősrobbanásosdi, aki keresztény hívő volt. És hitt abban hogy Isten kutató gondolkodással áldotta meg az embert, és jó, ha a teremtett Univerzumot kutatja.


Ha a kérdező valóban utánajárt magyarul, angolul, szuahéliül akkor bizony én vagyok Jupiter a római főisten. Nem csak egy mezei szerzetes a tenger mélyén.

2017. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!