Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyivel látjuk kisebbnek a...

Mennyivel látjuk kisebbnek a távoli tárgyakat?

Figyelt kérdés
Van erre valami képlet?
2016. okt. 1. 18:03
 1/4 Vree ***** válasza:

Ha a derékszögő 3szög oldalait ki tudod számolni (Pitagorasz), akkor ezt is, nem? :p


Tessék, vizuális segédlet hozzá:

[link]

2016. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
@1: mondjuk az emberi szem látószögét kellene ismerni hozzá. Én speciel nem tudom, bár gondolom a google tudja.
2016. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

#2 Ööö, miért is? SZerintem hogy maximum hány fokos szögben lát az ember, annak itt vajmi kevés jelentősége van.


Amúgy leegyszerűsítem az #1 válaszomat is: ha valami kétszer olyan távol van, akkor - nahát! - kétszer olyan szélesnek is látszik, és kétszer olyan hosszúnak.


(Házi kísérlet: nyújtsd ki a karod, vedd fel a könyvedet, tedd rá a könyöködnél, állítsd be valamihez képest a szemközti falon, amivel megbecsülöd majd a hosszát, majd rakd át a könyvet a csuklódhoz. EZ kb. pont dupla távolság, és dupla méretet is fog kitakarni a falból az 1. a 2.höz képest.)


A fenti segédképemhez visszatérve, már nem emlékszem melyik matematikai tétel mondja ezt ki, de a képen látható egyenes és átlós vonalat a merőleges zöld vonal mindig azonos arányban fogja elvágni.

2016. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

Önmagában a kérdésnek nincs sok értelme. Az méterrudat mindenhonnan egy méteresnek fogom látni. Értelmet akkor kap a kérdés, ha viszonyítunk egymáshoz dolgokat. Itt meg egyenes arányosság van.


Egy 1 méterre lévő 10 cm-es tárgy akkorának látszik, mint:

- egy 2 méterre lévő 20 cm-es tárgy,

- egy 3 méterre lévő 30 cm-es tárgy,

- egy x méterre lévő x*10 cm-es tárgy.

2016. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!