Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szenvedek az emberi test...

Szenvedek az emberi test labilisságától. Ti tényleg semmit sem éreztek?

Figyelt kérdés

Ez nem lelki probléma vagy valami. Arról van szó, hogy a szén alapú evolúció bután alakult. Vannak olyan szükségletei az embernek amelyek muszájok az életbenmaradáshoz. Főleg az alvás és a légzés. De ezeket nem lehet tudatosan csinálni. Nem tudsz tudatosan aludni, vagy tudatosan automatára állítani a légzésedet, hogy ne figyelj rá és szabályozd tudatosan, mondjuk nincs olyan hogy lélegzel 3-t tudatosan és automata légzel. És ez működik EGY DARABIG! De, ami elromolhat az el is romlik. Az evolúció ezért is labilis, mert képtelen tudatosan a biolény olyan akciót végrehajtani, ami kell neki az életbenmaradáshoz. És akkor jön Mörfi törvénye. Én utálom a testemet, ki akarom a tudatomat tölteni 1 gépbe.


Ettől senki sem szenved? Vagy csak azért, mert ezt eddig nem figyelte meg, e tudás nélkül élt? Régen olvastam törzsi szokásokat, hogy a vezetőket isteneknek hitték és megsütötték mert azt hitték a vezetőjük számára a hús teste 1 börtön amiből szabadulni akar. Én szabadulni akarok. Ebből a testből. Ami labilis, és bizonytalan feltételeken egyensúlyoznak az életfeltételei. Ha valami más fajta életforma is olvassa a kérdést az tudja hogy a szén alapú élet nagyon labilis, és random, és bármelyik percben összeomolhat mert egy cérnán egyensúlyoz, és addig érzi biztonságban magát amíg ezt nem tudja és nem néz le!


Ha lenne olyan, hogy tudatosan szabályozhatom a stresszhormonaimat, vagy tudatosan álomba merülhetek, tudatosan elfelejtkezhetem a légzésemről ahelyett és hogy rá koncentrálnék, tudatosan automatára állíthatnám a pislogási ritmusomat egy ideig, akkor kevesebb baj lenne. Más fajoknál lehet, hogy olyan hamar alkalmazkodnak a környezetükhöz hogy nincs szükségük szaporodásra az evolúcióhoz, örökké élhetnek, nincs halál, betegség, talán labilisság.


Ez reál-filozófia. Hogyan viszonyultok ehhez a kérdéshez és mit láttok jó megoldásnak?


2016. okt. 5. 16:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10: Nem, éppen az ellenkezőét akarom! Nem akarom irányítani!!! Azt az opciót ki akarom venni. Meg tudatos alvást. . Mit tegyek hogy aludjak? Azt lehet tudatosan csinálni??!

.

2016. okt. 5. 22:03
 12/17 A kérdező kommentje:

..

.

2016. okt. 5. 22:03
 13/17 anonim ***** válasza:

Fáraszd ki magad, mind testileg mind mentálisan, és persze feküdj le időben. Esetleg nézz körül különböző teák után, sokféle növény van, amely alváselősegítő hatóanyagokat tartalmaz. Vagy ha ez sem vezet eredményre, keresd fel a házidokidat, és mondd el neki hogy insomniában szenvedsz, ő majd felír neked valami bogyókat.


Nagyapám mondta volt mindig, lehetetlen nincs, csak tehetetlen. Sok lehetőséged van, ezek közül általában a csöndes kesergés vezet a legkevésbé eredményre.

2016. okt. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Wadmalac ***** válasza:

De ami elromolhat, az el is romlik.


Igen, ez igaz.

Nem vagyunk halhatatlanok.

Szóval azok az automatikus testi funkciók majd valamikor 70-80 stb éves korban bizony be fognak xarni.

De itt nem valami jó alap a Murphy-törvényekre hagyatkozni.

Főleg, hogy Murphy nem is létezett és a törvényei szórakoztatás céljára készültek, nem természettudományos törvények.


A felsorolt félelmek a hipochondriára hajaznak.

Ha valakinek e körül forog minden gondolata, annak nem árt meglátogatni egy pszichiátert.


Egyébként van olyan betegség, amiben a páciens egy testrészét idegen testnek érzi, a test-tudata nem terjed ki arra a testrészre, folyamatosan idegesíti és ezért még öncsonkításra is képes.

Na ennek extrém esete, amikor valaki az egész testét nem érzi sajátjának.

Ez komoly piszichológiai probléma, aminek valódi.fizikai agyi defektus az oka.

Mindenképpen kezelendő.

2016. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Vree ***** válasza:

"Mit tegyek hogy aludjak? Azt lehet tudatosan csinálni?"

Csak hogy világos legyen számomra, te álmatlanságban szenvedsz? Esetleg más betegségben? Ezért zavar a tested labilissága?


Én el tudok aludni lényegében tudatosan.

Ha neked nehézséget okoz, bizonyos életmódváltozásokkal (alvás, evés, lefekvési időpont megválasztása), súlyosabb problémák esetén gyógyszerezéssel ez sokszor javítható.

2016. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Wadmalac ***** válasza:

Nekem volt pár csúnyán stresszes munkahelyem, ahol gyakori volt, hogy az esti lefekvéskor annyira járt az agyam a napi idegen, meg előre a másnapin, hogy órákig forgolódtam álmatlanul.

Aztán rászoktam arra, hogy ellazultam, elképzeltem egy bárányfelhős kék eget, az idegességeimet szépen témánként, vizuálisan elképzelve felraktam egy-egy felhőre és elképzeltem ,amint a felhőt elviszi a szél.

Addig pakolgattam ,amíg az összeset elvitte egy-egy felhő.

És ott maradtam "kitakarítva", aztán aludtam, mint a tej.

Most is elég sok idegeskedni valóm van, de már eljutottam odáig, hogy nagyon ritkán szorulok a fenti módszerre, általában magától törlődik minden ilyen zavaró gondolat lefekvéskor.

2016. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Jókat írtok, csak a funkciók működésének a miértjét kérdőjeleztem meg..
2016. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!