Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 4 sin^2x+4 cos^2x=4 gyors...

Gábioo17 kérdése:

4 sin^2x+4 cos^2x=4 gyors segitség kifejtéssel?

Figyelt kérdés

#matematika #gyors matek
2016. nov. 16. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Trigonometrikus Pitaghorasz-tétellel meg tudod oldani.
2016. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
huha hát persze utána nézek de hogyha szeretnéd akkor nyugodtan megoldhatod és akkor én meg majd le ellenőrzöm
2016. nov. 16. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Osztod 4-gyel: sin^2(x)+cos^2(x)=1, ez pedig egy azonosság, tehát tetszőleges x-re igaz lesz.
2016. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Vannak barátaid?"


Gondolom vannak neki, de sem ő, sem a barátai nem tudják, nyilván épp ezért is rakta fel a kérdést. Levezetést vár, mert fogalma sincs hogyan kéne belekezdenie, vagy ha belekezdett, akkor folytatnia.

2016. nov. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Deriválod és kijön, hogy sin négyzet + cos négyzet deriváltja 0,azaz az eredeti fgv konstans.

Behelyettesíted 0-t és kijön, hogy az egyenlőség igaz 0nál.

A kettőből következik, hogy minden pontjában igaz.


2) egység sugarú körben tetszőleges szöghöz tartozó egység hosszú sugár és a kör metszés pont axisokra vetített képe jelöli sin = y/sugár és cos = x/sugárz értékét. Ahol y a függőleges, x a vízszintes axis. Sugár =1. Ezek, a sin = y, cos = x és sugár derékszögű 3szöget alkotnak. Pythagoras tétel alapján sin négyzet + cos négyzet = 1 négyzet (sugár)


3) átalakítható sin^2(X) + cos^2(X) = sinXsinX + cosXcosX = cos(X-X) = cos(0) = 1


A 4-el való osztàs még ehhez jön hozzá.

2016. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Végülis csak 4, matematikailag helyes megoldást adtam levezetéssel. Megérdemlem, hogy lepontozzatok! :)
2016. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne a pontozással törődj!

A levezetések hasznosak. Aki lepontozta és nem szólt, hogy miért, annak a lelki és szellemi állapota biztos olyan, hogy nem fogta fel, ami írtál, azért adott rá negatív értékelést.

2016. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztak, pedig én aztán tényleg nem mondtam semmi rosszat. és még csak nem is pontoztam le senkit. persze értem a logikájukat, hogyha ennyire értem mit vár a kérdező, akkor miért nem csinálom meg.. Persze, igaz, de nyilván azért nem vezettem le a kérdezőnek, mert fogalma sincs hogy kell megcsinálni a feladatot!
2016. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!