Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csillagászok, segítség!...

Csillagászok, segítség! SkyWatcher 70/900 vagy SkyWatcher 114/900 Newton?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésben a 90/900-assal vetették össze, ahol a 114/900 segédtükre által keltett kitakarás miatt (részben) a 90-es mondták jobbnak, de a 70/900-asnak egy másik fórumon pedig azt írták van némi színi hibája, illetve, hogy 114/900-assal lehet mély égi megfigyelésre.

Azt kérdezném, hogy a kitakarás mennyire látható, zavaró, vagy csak a kontraszt miatt lehet zavaró, illetve, hogy összességébe melyiket ajánlaná egy tapasztaltabb.

Válaszokat előre köszönöm.



2016. jún. 3. 19:05
 1/4 anonim válasza:

Nekem Skywatcher 114/900-am van.

A kitakarás nem zavaró, nem is látható.

Nekem nagyon bejött a távcső.

A 114/900 egy Newton távcső. Ennek rendkívül nagy előnye, hogy felül kell belenézni. Annyira ez nem tűnik nagy dolognak, de észlelés közben sokkal kényelmesebb

2016. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta azt vettem. :) Nagyon meg vagyok elégedve vele, a mechanika kaki alatta, de az egyáltalán nem a távcső hibája, meg arra számítottam, amikor olvastam róla véleményeket. Nagy élmény volt, mikor leolvastam egy táblát 750 méterről az alapfelszereléssel. :D
2016. jún. 8. 14:33
 3/4 anonim válasza:
Szerintem vegyél a Tescoban. Gazdaságos,Newton-mentes,kis kontrasztja van ugyan,a kitakarás kicsit látható,de egy jobbfajta Miki egeres lepedővel vissza lehet takarni.Összességébe ezt tudnám ajánlani.Legjobb.
2016. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
LFS:)
2016. szept. 12. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!