Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik valami védelem az...

Létezik valami védelem az elektrosztatikus kisülés ellen?

Figyelt kérdés

Valamilyen ruhaanyagra gondolok, ami kevésbé hajlamos a mozgás során feltöltődni, sajnos ebből a szempontból a kabátom elég gáz, mert ha jól sejtem műanyag az egész. Van egy vászonkabátom is az ilyen szempontból jobb, de az vékonyabb. Mindenféle dolgok meg szoktak rázni, pl. buszon a kapaszkodó, ajtókilincsek, liftgombok, kültéri fémasztal is megrázott már ráadásul úgy, hogy nem is a kezemmel értem hozzá, hanem farmeren keresztül. De a mozgólépcső gumiszalagja is megrázott már, de ami a legdurvább volt, amikor az MM-ben hozzányúltam egy tablethez, aztán egy laptophoz. Mind a kétszer gyakorlatilag lezsibbadt a fél karom. Kb. negyedóra alatt állt helyre.

Nektek nincs valami módszeretek ezek kivédésére? Lassan már ott tartok, hogy semmit nem merek megfogni, ami fém.



2016. dec. 3. 04:25
1 2
 1/11 dellfil ***** válasza:
74%

Igen, létezik, de a "hétköznapi" életben nem nagyon használatos. Hozzátenném azért, hogy valamelyest lehet javítani a helyzeten megfelelő ruházkodással, és a extrém száraz bőr ellen is tehetsz némely lépéseket. Igyál sok folyadékot, és én a helyedben utána néznék, hogy az étkezési szokásaid mennyire befolyásolják a bőröd szárazságát. Ja, és persze milyen cipőt, lábbelit hordasz. (Túl jól szigetel.) :)

Mi az ESD? Nos kutakodj itt:

[link]

Persze nem azt mondom , hogy ilyeneket viselj: :D

[link]


dellfil

2016. dec. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dellfil ***** válasza:
100%

Ja még annyit: Lehetőleg ne hordj műszálas alsóneműt. De a felsőruháid se legyenek abból lehetőleg. :)


dellfil

2016. dec. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De pont hogy nem száraz a bőröm, sőt kifejezetten zsíros és gyakran van verejték is, ami gondolom a vezetőképességet épphogy javítja.
2016. dec. 4. 08:09
 4/11 Anowind válasza:

Szia! Engem is rohadtul zavar, ha megráz valami, szóval ajánlom ezt neked, már ha azóta nem oldódott volna meg a problémád:


[link]

2018. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd megnézem. Igazából mostanában kevésbé tapasztalom. Talán, mert elővigyázatosabb is lettem.
2018. máj. 19. 01:53
 6/11 Anowind válasza:
Örülök neki. Azóta már ettől sem tartok mert felül írta a félelmemet egy kartörés. :D Szóval mindig van valami amitől jobban tartasz. Én ettől tartottam és megtörtént. De örülök, hogy most már tudsz erre vigyázni.
2018. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Inkább csak úgy mondanám, hogy kicsit jobban odafigyelek. Pl. nem nyúlkálok az ilyen italhűtőkhöz egy boltbejárás végeztével, mert iszonyatosat tud csapni.

De volt már olyan is, hogy egy relatíve széles italautomata mellé álltam kb. 50 centire tőle és éreztem az elektromos mezejét. :D

Hát most ebben a kontextusban egyéb problémákról nem volt szó.

De a kartöréssel legalább a járásod ill. helyzetváltoztatásod nincs veszélyben.

2018. jún. 28. 00:22
 8/11 Anowind válasza:
Ez az italautomata engem a hűtő hátoldalán lévő vasrácsra emlékeztet. Én azokat kerültem. Vannak egyes helyek ahová szinte utálok bemenni emiatt. Az egyik: OTP! Természetesen ilyen vascsővan az ajtóra szerelve, amit meg kell fognod, hogy belépj - kilépj. Na ez szokott engem rázni. De inkább kifele menet mikor bent a szőnyeg jól feltölt. Na most rajtam volt a vezeték nélkül ikarkötő és múltkor is megrázott, de semmit nem éreztem csak a hangját hallottam amit szintén utálok. Szóval próbálok ellene tenni, talán egy ilyen cipő tudna nekem ezen segíteni végérvényesen, szóval elmegyek majd egy munkaruházati boltba is, ha kell.
2018. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ilyen esetben én azt szoktam, hogy mivel üvegből van az ajtó nagy része, kizárólag az üveget fogom meg először. Üveg még soha nem rázott meg. :)

De a legkülönfélébb marhaságok ráztak már meg: mozgólépcső gumiszalagja, kiállított laptop, tablet, görögdinnye a sparban, italhűtő stb..

Amúgy a nagy szívás, amikor gömbkilincs van és az egész ajtó fémből készült. (lásd ELTE déli tömb)

2018. júl. 29. 05:33
 10/11 A kérdező kommentje:
De régebben az abszolút kedvencem a tornatermi kosárlabda volt. Utána valahogy nem volt kedvem kilincseket kapkodni. :D
2018. júl. 29. 05:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!