Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valakinek van valamilyen...

Ha valakinek van valamilyen autoimmun betegsége és erősíti az immunrendszerét vitaminokkal, egészséges életmóddal és hasonló természetes dolgokkal, akkor az autoimmun betegség fog erősödni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 24. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A helyzet az, hogy sajnos igen, rosszabb lesz a betegsége.
2016. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabbodhat is, de nem biztos. Ha a szervezetét erősíti egészséges életmóddal, az autoimmun betegség is visszaszorulhat.
2016. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Tekintve, hogy az autoimmun betegség az, amikor az immunrendszer túlműködik és a testi sejteket is támadja, ezért nem hiszem, hogy hasznos lenne egy ilyen betegnek az immunrendszerét erősíteni.
2016. jan. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Hát ismerősömnek is ezvan és neki teljesen lenyomták az immunrendszerét, ezért sem vitamint se semmit nem ehet, vagyis hát igen, de nincsmit erősítsen neki, ezért bármit elkap, még akkor is ha senki sem beteg körülötte
2016. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

Léteznek olyan természetes készítmények, amelyeknek adaptogén a hatása. Ott és úgy hatnak, ahol és ahogy szükséges - ha kell, egy funkciót erősít, ha kell, egy funkciót gyengít.

Ha nem a patikai szintetikus vitaminok, immunerősítők között keresgélsz, akkor találhatsz jól működő segítséget :)

2017. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a “természetes módszerekkel” erősített immunrendszer bajt okozna, mivel ezek hatékonysága azért komolytalan egy autoimmun betegséghez képest.
2018. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elméletben szerintem az egészséges életmód és táplálkozás szabályozza az immunrendszert.


A stressz, a kortizol és a többi stresszhormon brutálisan rontha az autoimmun kórokat.

Viszont az egészséges életmód és rendszeresség, normális alvás csökkenti a stresszt, ezálta a javíthat az állapoton... de ez bonyolult rendszer.


Nekem lehetséges, hogy egy autoimmun betegségem van, de minimum valami ehhez hasonló.

Megfigyeltem, ha rendesen kialszom magamat, akkor mintha rosszabbodnának a tünetek.

Hétközben gyakran meg enyhébbek, mikor alig alszom és agyon stresszelem magamat ezzel kiütve az immunrendszeremet.


Ez két elletmondó dolog, és két ellentétes hatás. A rendszer túl bonyolult...

2018. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinél törvényszerű. Nekem az edzés segített tünetmentes állapotot elérni. De ez sem mindenkinél van így. Nálam idegi alapon jött elő iskolai terhek miatt. Ezért az idegrendszeri terhelés mellett a fizikai fejlődés rendbe tudta hozni. Ahhoz meg vitaminokat is túltoltam, hogy segítse a fejlődést.


Szóval ez nem ilyen egyszerű.

2018. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!