Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kísérleti tény és a speciális...

Kísérleti tény és a speciális relativitás elmélet axiómája, amiből levezethető, hogy a fénysebesség korlátos. De hogyan általánosítható ez az információ terjedésre?

Figyelt kérdés
Miután a fénysebességre ezt felteték és a relativitáselméletet levezették, a későbbiekben már gyakran azt az állítást fogalmazzák meg könyvek, hogy nem a fénysebesség, hanem bármilyen információ terjedési sebessége korlátos a fénysebesség által. Sőt olyan könyvek is vannak, ahol eleve ezt az erősebbnek tűnő állítást fogalmazzák meg axiómaként. De soha sehol nem láttam levezetést vagy kapcsolatot taglalni a kettő között. Azon kívül természetesen, hogy az információ egyféle terjedési formája a fényterjedés.

2016. dec. 4. 14:27
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Olyanról vitatkoztok, amit a kínaiak már rég megcsináltak.
2021. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Wadmalac ***** válasza:
#41 : Fenéket csinálták meg. Igen, kvantumkommunikációt csináltak. Nem, nem fénysebesség felettit.
2021. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
2021. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

"- A rel. elmélet nem csak a részecskék mozgásáról szól."


szalmabáb érvelés , nem az állításom lényegét cáfoltad hanem egy pontatlanul megfogalmazott állításomon gyakorlatoztál.


"- Az összefonódás alkalmatlan fénynél gyorsabb adatátvitelre"


Én sem állítottam hogy alkalmas ,azt mondtam azért kutatják mert milyen jó lenne ha... A mai napig el sem olvastam ezeket a q gépezeteket ,amit olvastam abban én sem találtam fénynél gyorsabb megvalósítást és be is láttam.


"- Ha képes lenne rá, az ellentmondana a kauzalitásnak is"


A sebességnek semmi köze a kauzalitáshoz itt,ellent csak akkor mondana a q gépezet ha a q bitet hamarabb ki tudnád olvasni minthogy a klasszikus csatoránán megérkezne a "nyitó kód". Tehát az oksági kapcsolat a nyitó "bit" és a nálad lévő "ebit" között áll fent ,nem pedig a "bit" küldési sebessége közt.


Ez neked valami beragadvány ,az ikerparadoxonos ismereteidre alapozod ha gyorsabban megy valami akkor azon visszafel kéne járjon az óra stb.


Jóformán a két témának nincs is köze egymáshoz ,a q bites átvitelnél nem is kell relativisztikus effektusokkal számolni ,az tökre ugyan olyan mint egy rádió antenna késése ami c vel terjed.

2021. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Wadmalac ***** válasza:

#43:

Ebben sincs fénysebességnél gyorsabb információ-átadás.


"szalmabáb érvelés , nem az állításom lényegét cáfoltad hanem egy pontatlanul megfogalmazott állításomon gyakorlatoztál."


Háromszor állítottad, hogy márpedig de, most meg terelsz, hogy te nem is úgy gondoltad.

Grat.


"Én sem állítottam hogy alkalmas ,azt mondtam azért kutatják mert milyen jó lenne ha..."


Egen?

"a kvantumösszefonódásos információátvitelnél nincs mozgó részecske így az egész nem is része a relativitás elmélet korlátainak.Az egy valódi egyidőben kommunikáló rendszer lesz ,nem véletlenül dolgoznak rajta.-"


Kijelentetted, hogy valódi egyidőben kommunikáló rendszer lesz.


"Ez neked valami beragadvány ,az ikerparadoxonos ismereteidre alapozod ha gyorsabban megy valami akkor azon visszafel kéne járjon az óra stb."

Harmadszor próbálsz valamit a saját ismereteidből ráfogni arra, amiről én beszélek, megint nem talált.


Belinkelte a videót a c-ről, mint a kauzalitás sebességéről.


Azóta is qrva nagy ívben megkerülöd meg bagatellizálod.


Mindenről, amiről állítottál valamit, most azt mondod, nem is állítottad, én magyarázom félre, nem is tartozik ide, irreleváns stb.


A vitában nem NYERTES van, hanem helyes érv.


Te meg itt vitát nyerni akarsz, minden áron, hogy védd az egódat.

Nem vagyok rá kíváncsi és ebbe nem szállok be.

2021. okt. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

"Kijelentetted, hogy valódi egyidőben kommunikáló rendszer lesz."


Valóban lemaradt egy HA. Később meg beismertem nem is ismertem a konkrét q átviteli sémákat amikor ezt írtam. Azóta megismertem és beláttam hogy nem is céljuk a c nél gyorsabb átvitel.


"Harmadszor próbálsz valamit a saját ismereteidből ráfogni arra, amiről én beszélek,"

Mert a napnál is világosabb és megint ráerősítesz "belikelte a kauzalitás sebességét ami a c".


Minden kommentedben bebizonyítod hogy nem is olvastad el a q átviteli elveket, mindenáron össze akarod mosni a relativitás elméletével , c sebességekkel , jövőből megkapott üzenetekkel.


Én csak az összefoglaló zárszót olvastam el 7 oldal kb a főbb összefonódási sémák működési elvével , hogy mire fogják használni ,milyen problémákat oldhat meg . Egy büdös szó nem volt benne relativisztikus fizikáról ,c sebességekről .

A kauzalitás egyszer kerül elő mint írtam amikor azt tisztázzák hogy hiába van nálad az ebit , amíg a bit a klasszikus csatornán nem jön meg addig nem olvasható az üzenet 100% os hitelességgel.(Létezik más eljárás is ahol nem kell megvárni a bit et de ezeknek a kiolvasása nem 100% os hitelességű csak valószínűségi tartomány) A kauzalitás akkor sérülne ha az ebit et azelőtt 100% osan ki tudnád olvasni hogy megérkezik a bit hiszen hogy lehetséges valamit elolvasni aminek a kódolása még csak most utazik az éteren keresztül feléd.


Hogy ezt megértsd pl Holdon van a vevő , az ebit már ott van hisz az azonnali. A bit pedig fénysebességgel 1s alatt ér oda kb. Ha 2c vel tudna haladni a rádiójel akkor 0,5s alatt érne oda a jel és utána el tudnád olvasni.


Nem kell mindenbe többet látni mint ami.

2021. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!