Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik csillag v. bolygó...

Melyik csillag v. bolygó aminek kiemelkedően erős a fénye dec.28. -án a nyugati égbolton 17-18 óra körül?

Figyelt kérdés
2016. dec. 28. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esthajnal csillag, avagy a Vénusz bolygó. A Hold után a legfényesebb dolog az égbolton (látszólagos fényessége ennek lehet a legnagyobb).
2016. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Vénusz népies nevén Est-hajnal csillag. Bár szerintem az Est-hajnal bolygó elnevezés jobb lenne.

Bővebben:

[link]

2016. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legfényesebb dolog az égen nem a Hold :)


Van is egy tréfa kérdés, hogy

Melyik a Földről láthatő legfényesebb csillag?


Hozzáértők is esetleg rávágják, hogy a Szíriusz.

Hát nem. No is a Nap?

A földről látható legfényesebb csillag a Nap, aztán a Szíriusz.

A Hold max második legfényesebb dolog lehet.

2016. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és a Vénusszal tessék vigyázni, mert szerintem Jupiter fényesbben ragyog.
2016. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dellfil ***** válasza:
65%

"és a Vénusszal tessék vigyázni, mert szerintem Jupiter fényesbben ragyog."

Bocsi, de tévedsz.

"A Vénusz a Nap és a Hold után a legfényesebb égitest. A Nap-Föld-Vénusz egymáshoz viszonyított helyzetéből adódó, a látszólagos fényességre ható paraméterek úgy alakulnak, hogy fényessége -4,5 – -3,9m között változik. Legnagyobb fényességét a keleti maximális kitérés után, illetve a nyugati maximális kitérés előtt mintegy 35 nappal éri el, amikor a Földtől 0,45 csillagászati egység távolságra van.[4] A Vénusz -4,5m-s fényessége azon a határon van, hogy jószemű ember kedvező körülmények között, és ha tudja, hol kell keresni, fényes nappal is képes meglátni az égen a bolygót."

Ebből:

[link]


dellfil

2016. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Én is a Vénuszra tippeltem, de nem voltam benne biztos.
2016. dec. 29. 09:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ahogyan többen is írták, sa Vénusz.
2016. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!