Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hő energia a mozgási energia...

Hő energia a mozgási energia és az elektromos energia visszavezethető valami közös kiinduló pontra?

Figyelt kérdés
Az összes energiát joul-ban mérjük. Hogy állapították meg, hogy 1J elektromos energia=1J mozgási energiával? Ez alapján kell lennie valami közös kiindulási pontnak.

2016. dec. 29. 01:39
 1/7 dq ***** válasza:

Az, hogy Joule-ben mérünk valamit vajmi keveset mond. Hogy mit ne mondjak, a forgatónyomatékot is Joule-ben mérjük, még sincs sok köze a másik háromhoz.


De például a mágnese és elektromos teret is mérhetjük ugyanabban, ha akarjuk:


[link]


Mégsem reagál egymással a patkómágnes és a ponttöltés.


.. .. .. .. .. .. .. ..


A kérdés, hogy hogyan lehet kimérni hogy 1 Joule az az energia ami az akkumulátorban tárolódik, amikor nem tudunk vele 1 Joule munkát létrehozni, viszont engem is érdekel.


Talán az elektromos energiát hőenergiaként lemérni nem nehéz, egy merülőforraló 100% hatásfokkal melegít.


Arra ötletem nincs, hogy a hő- és a mechanikai energiát hogyan mérték össze.

2016. dec. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dellfil ***** válasza:

"Arra ötletem nincs, hogy a hő- és a mechanikai energiát hogyan mérték össze."

Pedig ez a híres, Joule kísérlet.

[link]


dellfil

2016. dec. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dq ***** válasza:

Ez helyzeti energiát alakít át, nem mozgásit :P


De igen, logikus.

(A hozzászólásom másik felében már majdnem rájöttem hogy nem hőmennyiségből kell elektromos energiát vagy munkát csinálni, hanem fordítva...)

2016. dec. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igen a forgatónyomaték bezavarhat. De míg ott csak egy képességet takar az 1NM addig az elektromos térnél és mechanikai munkavégzésnél ugyanazt az elvégzett munkát befektetett energia mennyiséget jelent csak számunkra más a megjelenési formája.

Valami olyasmi bizonyítást keresek ami ezt valami atomfizikai szinten magyarázná.

Pl: ugye a munka= elmozdulás x erő xcosa

hő az anyag részecskéinek rezgése tehát elmozdulása

2016. dec. 29. 11:21
 5/7 dq ***** válasza:

"hő az anyag részecskéinek rezgése tehát /elmozdulása"


[link]


Amúgy a belsõ energia az kábé olyan állat, amirõl te beszélsz.

A hõmennyiség viszont már olyan állat, anirõl azt sem tudom hogy enni vagy inni kell.

2016. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak egy megjegyzés, a forgatónyomaték Nm-e és a munka/energia J-ja közötti különbség nem abban áll, hogy a forgatónyomaték "képességet" jelentene, hanem abban, hogy az egy vektormennyiség, a J pedig skalár. Az előbbi egy N és egy m mértékegységű vektor keresztszorzatából ered (így maga is vektor) míg utóbbi azok skalárszorzatából (ami egy szám).
2016. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dq ***** válasza:

*forgatónyomaték nagysága


lényegtelen

2016. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!