Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lett volna, ha Csernobi...

Milyen lett volna, ha Csernobilban nemcsak egy, hanem mind a négy blokk felrobban egyszerre?

Figyelt kérdés

2017. febr. 3. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint egy blokk esetében, csak több területet és aktívabban terített volna be hulladékkal a szél. Meg valszeg egyszerre négy blokkot tovább tartott volna eloltani.
2017. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Négyszer nagyobb dózis. Kijev, Minszk, Szmolenszk, Gomel, Vityebszk, Boriszov, Csernyihiv is Pripjaty sorsára jut, nem?
2017. febr. 3. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
A távolabbi városokban még a négyszeres dózis sem lett volna végzetes szerintem.
2017. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Legalább 4x-res sugárzás,még megközelíthetetlenebb lett volna,több áldozat,hosszabb égés,sokszor nagyobb kár. Kijevnek gatya lett volna.
2017. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kievnek kampec és a Skandinávok is súlyosan fertőződöttek volna. Tulajdonképpen egy hatalmas piszkos bomba volt csernobil. Ha pedig csupán abban az egy blokkban ami szétrobbant a magas hő miatt elérte volna a kritikus tömeget az urán akkor egész Európa költözhetett volna, vagy akár "csak" kiolvadt volna akkor is. Ettől féltek a szakemberek. Egyébként szerintem pedig nem volt véletlen a baleset, szándékosan vezették veszélybe a reaktort hogy a szovjetúnió bukjon. Olyan nukleáris szakember vezette a kisérletet aki igenis tisztában volt az RBMK 1000-es reaktorok műszaki jellemzőivel. Tudta hogy a reaktor instabil miszerint előzőleg xenonnal mérgezték alacsony teljesítményen majd az operátor jóhiszeműen leállította mert úgy ítélte meg a súlyos helyzetet majd ezek után kihúzatták a felső szabályozó rudakat hogy megszaladjon majd az AZ5-tel vészleállítást csinálni... Ez olyan mintha egy kormányhibás autót padlógáz mellett kézifékkel megállitani.
2017. febr. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tulajdonképpen egy hatalmas piszkos bomba volt csernobil. Ha pedig csupán abban az egy blokkban ami szétrobbant a magas hő miatt elérte volna a kritikus tömeget az urán akkor egész Európa költözhetett volna, vagy akár "csak" kiolvadt volna akkor is."


Ezt nem igazán értem. A csernobili reaktor az leolvadt. Nekem úgy rémlik akkor azért paráztak ennyire, mert a reaktor alatti üres térrészben összegyűjt az oltásra használt víz és ha a fűtőanyag a betont átégetve oda pottyan, akkor a lehűlés és összehúzódás miatt állt volna össze talán a kritikus tömeg.

Az erőmű fűtőanyaga U238 volt, amiből (tisztán) nem igazán tudsz atombombát csinálni. Lusta vagyok a pontos adatra rákeresni, de civil reaktorokban az U235 aránya a fűtőanyagban 3-5% körüli, a plutóniumé ennél sokszor kevesebb. A baleset előtti pillanatban az U235 izotópok eloszlása közel egységes volt, én nem tartom valószínűnek hogy pár napos "izzás" elég lenne ahhoz, hogy olyan atom(izotóp)tömeg szerinti differenciálódás történjen, ami után összegyűlik felül annyi U235, hogy a kritikus tömeg kialakulásától komolyabban tartani kelljen.


De ez csak a privát véleményem, nem kizárt hogy nagyon távol vagyok a valóságtól.

2017. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Négyszer nagyobb lett volna a gond.
2019. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!