Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha végtelen számú univerzum...

Ha végtelen számú univerzum van, amelyben másképp történnek/történtek az események, akkor hogy számolható ki, hogy hányban létezik az alteregom?

Figyelt kérdés

Nem is a pontos szám érdekel hanem, hogy kevesebb univerzumban létezik-e az alternatív énem, mint amennyiben nem létezik, vagy pont ugyanannyiban létezem, mint amennyiben nem?

Hogy van ez a végtelenekkel?



2017. febr. 4. 14:07
 1/5 2*Sü ***** válasza:
80%

Alapvetően sehogy. Mivel a multiverzum-elmélet alapvetően inkább filozófiai természetű, de maximum hipotézisként kezelendő, ezért nincsenek megfigyelésekből, mérésekből származó képleteink.


Másrészt azért sem, mert kérdés, hogy mi számít alteregódnak. Ha ugyanolyan, ugyanolyan életet élt, mint te, csak az egyikőtök nem szereti a mazsolát, a másik meg igen, akkor az még alteregó? Ha ugyanolyak, csak az egyikőtök barna, a másik szőke, az még alteregó? És ha az egyikőtök gazdag családba született, a másik szegénybe, de ugyanúgy néztek ki, az még alteregó? Mi az a különbség, amitől még alteregóról beszélünk, és honnan beszélünk egy egészen más embertől?


Harmadrész ha végtelen univerzum van, akkor végtelen számú univerzumban van egy mindenben pontos másod. Viszont végtelenszer sokkal többen nem létezel, sőt nem létezik az emberiség, se a Föld, se a Naprendszer. Tehát a végtelen jellegzetessége miatt végtelen univerzumban van alteregód, de nullához konvergáló az esélye annak, hogy egy adott univerzumban egyáltalán létezik ember.

2017. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
71%
@1: szerintem ennél egyszerűbb a dolog. Ha végtelen sok párhuzamos univerzum lenne, és ha feltesszük, hogy mindben ugyanazok a fizika törvényei, mint nálunk, akkor mindben nullától különböző az esélye annak, hogy _pontos_ alteregója megtalálható. Végtelen számú párhuzamos univerzum véges kicsi eséllyel pedig azt jelenti, hogy lesz pontos alteregója: pont végtelen sok. És mivel mindkettő megszámolhatóan végtelen, párba lehet rendezni őket. Így a párhuzamos univerzumok számossága és a pontos alteregóinak számossága megegyezik.
2017. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:

A végtelenről beszélni mindig érdekes. Ez kicsit olyan, mint a páros számok vs. egész számok. Ezeknek a számossága is megegyezik, hiszen kölcsönösen egyértelmű megfeleltetést tudunk felírni a két halmaz elemei között: n ↔ 2n.


Mégis végtelen sok olyan egész szám van, ami nem páros szám. Ezeknek a számossága is pontosan megegyezik az egész számok számosságával: n ↔ 2n+1.


Ha a kettő arányát vizsgáljuk, akkor vehetünk egy véges folytonos intervallumot. Minél több elemű ebben az intervallumban szereplő számok száma, annál jobban közelít a páros számok aránya az egész számokhoz képest az 1/2-hez.


De a multiverzum inkább hasonlít a prímszámokhoz. Abból is végtelen sok van, és egyértelmű megfeleltetést lehet tenni a prímszámok és az egész számok halmazának elemi között, így a számosságuk is azonos. Végtelen sok prímszám van. Viszont:

lim[x→∞] π(x) / x = 0

Azaz a prímszámok aránya az egész számokhoz képest konvergál a nullához.

2017. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért kéne alteregódnak léteznie egy másik univerzumban?
2017. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha végtelen számú univerzum létezik, akkor annak a lehetősége, hogy létezik alteregód, 1 a végtelenhez.

Vagyis legalább 1 alteregód létezik.

Bár szerintem ez hülyeség.

2017. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!