Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha mesterséges intelligenciát...

Ozmium42 kérdése:

Ha mesterséges intelligenciát tervezünk, mi lenne a legprimitívebb dolog, ami már intelligenciának számít?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 20:50
 1/10 anonim válasza:
79%

Program/algoritmus nelkul kepes donteni valamirol a mesterseges inteligencia. Ezaltal bizonyitva hogy nem okok allnak a dontese mogott hanem egy rendszertol/gondolatmenettol elteroen dont. Ezt nehez igy elmagyarazni a lenyeg, hogy amikor ez a vmi eldonti hogy igen vagy nem, akkor nem az alapjan dont hogy beleirtak a programjaba hogy "ha ez a szo szerepel a kerdesbem akkor ez es ez a valasz stb.." hanem a dontese teljesen spontan es megmagyarazhatatlan is lehet.

Itt viszont megint sajnos egy veletlenbe utkozhetunk amit elore be is lehet programozni.

Kivancsi vagyok ki mit vett le abbol amit irtam, es masok velemenye is erdekel.

2017. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Számítógéptől azt várni, hogy számítás nélkül eredményt hozzon, olyan mintha egy húsdaráló géptől azt várnád, hogy darálás nélkül darálja meg a húst.
2017. febr. 7. 21:22
 3/10 dq ***** válasza:
Kb valahol a hello world és a maximum kiválasztás tétele között szerepelhet. A hello world még nem intelligencia, a maximum kiválasztásos program meg igen.
2017. febr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy olyan program, ami képes tanulni, és korábbi "tapasztalatai" befolyásolják későbbi reakcióit.
2017. febr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dq ***** válasza:

Nagyon nehéz olyan programot írni, amely nem képes tanulni. Általában az a cél, hogy ne legyen képes.

Egy tipikus programban van vagy ezer változó, és gyakran hatnak egymásra. Ma már nem olyan gyakori, de régebben a windows pl simán elszállhatott bármitől.

2017. febr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A maximum kivalasztasnal, meg mindig egy egyszeru progr.tetelrol beszelunk, egy ciklus fut le benne es kesz. Szerintem ez meg nem szamit m.inteligencianak.
2017. febr. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
Definíció kérdése! Nincs éles határ! Az számít már intelligenciának, amit önkényesen annak nevezünk.
2017. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2*Sü ***** válasza:
100%
Számomra valahol ott kezdődik a mesterséges intelligencia, mikor egy program legalább egy klasszissal magasabb szintű tudás illúzióját képes kelteni – biztos módon –, mint amilyen tudás szükséges a program leprogramozásához. A minimum kiválasztás nem az, hiszen a programozónak is ismernie kell, hogy milyen módon kell ezt a feladatot megoldani. A mesterséges intelligenciánál a programozó mondjuk egy sakkban nem tudja, hogy az adott problémát hogyan kell megoldani, milyen lépésekre kell bontani, de be tud adni neki egy csomó sakkjátékot, és a program maga veszi észre az összefüggéseket, hogy milyen helyzetben pontosan milyen szempontokat kell kiértékelni, milyen súllyal, és ez alapján dönt úgy, hogy a programozó nem tudja, hogy ezeket a szempontokat kell figyelni.
2017. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EagleHUN ***** válasza:

8-as ez szép lenne, ha:

Előbb elárulod és definiálod nekünk mit is jelent az

"egy klasszissal magasabb szintű tudás"


:D

2017. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 2*Sü ***** válasza:
100%

Játékok esetén a klasszis-mélység egy jól definiálható jellemző, ami megmutatja, összehasonlíthatóvá teszi a játék komplexitását. A megválasztása önkényes lehet, de Mérő László Észjárások című könyvében szereplő definíciója szerint egy klassziskülönbség van két játékos között, ha a jobb játékos kellően sok játék esetén a játékok 75%-át nyeri meg. Ilyen módon összehasonlítható a rulett, a black jack, a sakk és a gó játékkomplexitása. Az ruletté 0, a black jacké 2, a sakkék – Mérő László szerint – 8-9 körül van, a góé 13-15 körül. Ennyi távolság van a szabályokat éppen hogy csak megismerő játékos és a világ legjobb játékosa között.


De úgy összességében – kevésbé tudományos megfogalmazásban – egy klasszisnyi különbség nagyjából az, ami már egy tucat játékot látva éppen hogy csak jól érezhetővé válik a két játékos között, aki nézi a játékot, az erősebbnek gondolja az egyik játékost. Nem azt mondja, hogy jobb napja volt, kevésbé fájt a feje, vagy szerencséje volt, hanem hogy egy kicsit jobban ért a játékhoz.


A játék esetén ez könnyen definiálható, egy képfelismerés, írásfelismerés esetén már nehezebben. De a játékoknál is van a játékosok erősségére nézve valamilyen eloszlásfüggvény, ezen a nyomon elindulva ez ráhúzható bármilyen más témára is.

2017. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!