Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Schobert Norbi döbbenetesen...

Schobert Norbi döbbenetesen idiótaságai miatt nem kell bíróság elé mennie?

Figyelt kérdés

Engem a C-vitamin - szódabikarbóna kombója nem hozott ki a sodromból különösebben, nagyon sok olyan oldal van, ahol ehhez hasonló butaságok vannak fogyókúrázó és életmódos hölgyeknek.


A mostanin viszont kiakadtam: a kokain és a szacharóz vegyjele hasonló, így élettani hatása is. A sok ostoba kommentelő azon akadt ki, hogy vegyjelet írt összegképlet helyett. Én ezt nem tartom vérmes hibának,sőt... Átlagember nem foglalkozik ilyenekkel és a kommentelők, akik most szidják, szerintem azok sincsenek tisztába ilyen alapokkal, csak nagy az arc. Ellenben az, hogy már 3 napja bizonyítgatja Norbi, hogy nézzük meg Googlebe, hogy a vegyjelet dobja ki első találatnak, na ezen én hüledezek és bizonyítja, hogy mekkora fajankó :D Tehát a posztjában úgy érzi az volt a legnagyobb probléma, hogy vegyjelet írt, és nem pedig az, hogy összegképlet alapján hasonlítgat vegyületeket egymáshoz, ráadásul úgy, hogy az egyik nitrogéntartalmú, a másik szénhidrát.... Én nem értem, hogy nem került már rég bíróság elé valamennyi ügye és zárulnak be az update boltok..


2017. febr. 8. 04:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom 1,5 millió követővel a közösségi oldalán egy-egy megosztása véleményformáló és a polgárok felé üzenetet hordoz, különösen azoknak, akik tényleg egésznap update-n élnek. Mert vannak ilyenek, sokan. Bíztatja őket a butaságra, mintha tanult ember lenne. Egyébként igazán vehetné a fáradtságot, ha ezzel foglalkozik, hogy elsajátítja azt a biokémiát, amit az orvosi és egészségügyi intézményekben első-második félévekben tanítanak.
2017. febr. 8. 15:22
 12/23 A kérdező kommentje:
Ismétlem, nem az a bajom, hogy eltévesztette a vegyjel - összegképlet témát, hanem egy szénhidrátot és egy alkaloidot vesz kalap alá és úgy csinál, mintha hatásmechanizmusa megegyezne, anélkül, hogy tisztában lenne a receptorok fogalmával vagy a szénhidrát metabolizmussal. Ez pedig felháborító szerintem.
2017. febr. 8. 15:24
 13/23 anonim ***** válasza:

Dr. Letoha Tamás legalább ugyanekkora idiótaságokat állít.

Mindezt állami támogatással, kitüntetve, példaképként beállítva... Azért őt írtam, mert szintén élelmiszerekkel foglalkozik a cége. Keressetek rá.


A pénznek tényleg nincsen szaga.

2017. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ráadásul Letoha orvos és kb. olyan dolgot csinál, mintha valaki alapítana egy céget, majd a cég által gyártott élelmiszerekről azt állítaná, hogy aki azt fogyasztja hosszú ideig, annál statisztikailag kisebb eséllyel alakul ki XY súlyos időskori betegség!


Egyértelmű sarlatánság. Ráadásul egészségtelen élelmiszerekkel teszik mindezt!

2017. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Magyarországon bizonyos embereknek, még mindig bármit szabad, miközben másokat egy életre tönkretesznek azért, mert nem voltak hajlandóak egy lopásban, csalásban részt venni.
2017. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Wadmalac ***** válasza:

Tetszik a logika.

A szerves vegyületek, főként sok szén-hidrogén-nitrogén vegyület létfontosságú a szervezet számára.

Na ezen az alapon Norbi csaphatna egy reklámot a cianidoknak, mint táplálék-kiegészítőknek. :)

2017. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A hülyeség ma Banánisztánban nemhogy nem büntetendő, teljesen eltűrt, még tudományos körökben is. Természetesen akad néhány vadhajtás, mint pl. a critical biomass vagy a Szkeptikus Társaság (az előbbi a gyakorlatban is színvonalas, az utóbbi inkább csak jól hangzik ma már, Szilágyi András tevékenysége jóval többet árt mind használ), illetve néhány, Dávid Gyula által látogatott fórum és úgy ennyi. Az áltudósokat nem veti ki magából a szakma, és erre a legjobb élő példa ma Grandpierre Attila, doktorált csillagász, MTA tag, kutató és egy tudós, aki szerint a Nap egy élőlény. Persze lehet azzal takarózni, hogy ezt csak a könyvében írja plusz pénzért, és a valódi publikációi abszolút tudományosak, viszont ez szerintem még inkább bizonyítaná, hogy az ember egy kontár csaló.


Ha egy tudós visszaél a végzettségével és a szakterületén kívül nyilatkozik szakértőként a címét szándékosan csúsztatva, és ebből anyagi hasznot húz, az egy csaló, per definitionem. És amíg a tudományos élet a nyilvánvaló elmebetegeket nemhogy nem cáfolja meg, de megtűri, sőt, komoly tagként tartja számon, addig senkinek semmi joga nincsen egy szerencsétlen buta végzettség nélküli senkitől számon kérni azt, hogy nem tudja mi a különbség a vegyjel meg az összegképlet között.

2017. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Wadmalac ***** válasza:

Egyébként, mielőtt elfajul a köpködés, hogy ilyen csak Mo.-on lehetséges, hát nem, ugyanilyen zöldségek ugyanúgy megvannak a szomszédos, állítólag fejlettebb országokban is.


Most hirtelen egy régebbi példát találtam, ez a cikk a csodálatos "elektroszmog-csökkentő" paplanokról szól. Vicces módon ezekről kiderült, hogy árnyékolás helyett pont koncentrálják a térerőt a használóra, az más téma, hogy ennek káros hatása nem bizonyított. :D


[link]

2017. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A lúgosítás, homeopátia is kamu, azok miatt is le kellett volna csukni egy csomó szakembert.
2017. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Wadmalac ***** válasza:
Oroszoknál most lett hivatalosan is csalás a homeopátia. Eddig szabadrablás volt.
2017. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!