Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Schobert Norbi döbbenetesen...

Schobert Norbi döbbenetesen idiótaságai miatt nem kell bíróság elé mennie?

Figyelt kérdés

Engem a C-vitamin - szódabikarbóna kombója nem hozott ki a sodromból különösebben, nagyon sok olyan oldal van, ahol ehhez hasonló butaságok vannak fogyókúrázó és életmódos hölgyeknek.


A mostanin viszont kiakadtam: a kokain és a szacharóz vegyjele hasonló, így élettani hatása is. A sok ostoba kommentelő azon akadt ki, hogy vegyjelet írt összegképlet helyett. Én ezt nem tartom vérmes hibának,sőt... Átlagember nem foglalkozik ilyenekkel és a kommentelők, akik most szidják, szerintem azok sincsenek tisztába ilyen alapokkal, csak nagy az arc. Ellenben az, hogy már 3 napja bizonyítgatja Norbi, hogy nézzük meg Googlebe, hogy a vegyjelet dobja ki első találatnak, na ezen én hüledezek és bizonyítja, hogy mekkora fajankó :D Tehát a posztjában úgy érzi az volt a legnagyobb probléma, hogy vegyjelet írt, és nem pedig az, hogy összegképlet alapján hasonlítgat vegyületeket egymáshoz, ráadásul úgy, hogy az egyik nitrogéntartalmú, a másik szénhidrát.... Én nem értem, hogy nem került már rég bíróság elé valamennyi ügye és zárulnak be az update boltok..


2017. febr. 8. 04:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nekem az sem tettszik, hogy a valódi alapkutatásban és alkalmazott kutatásban is csomó hangzatos csúsztatás van.


Sok esetben ki "kell" találni és elmondani extrém alkalmazási módokat, vagy "sci-fibe" illő lehetőségeket (már MSc/PhD hallgatóként több példával találkoztam).

Miközben a konkrétan elvégzett munka -sok esetben értendő az emberiség jelenlegi össz tudására, nem csak a helyi laborra- és a távlati nagy álmok köszönőviszonyban sincsenek, vagy már maga a kutató tudja, hogy soha nem is lesznek (mert ismertek elvi korlátok).


A laikus közönség soraiban ezek hatásosak, de aki kicsit is konyít a szakmához, abban kételkedést váltanak ki, mégis állandóan megfigyelhető (pl. a Mindenki Akadémiája előadássorozataira gondolok, ahol általában fiatal egyetemi kutatókat láthatunk).


A kutatók ebbe bele vannak kényszerítve (pályázati források elnyerése miatt)? Szerintem nincsenek.


Az a bajom, hogy az update kaját, ugyanúgy, mint a mekiset, a tanultabb ember kerüli. Azonban pl. a Mindenki Akadémiáját főleg iskolások nézik, akik egyetemre mennének...

2017. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a különböző, laikusoknak szóló ismeretterjesztő előadások során nem ez a cél. Hanme az, hogy valamilyen szenzációs, figyelemfelkeltő, lehetőleg egyszerűen érthető alkalmazásra hívják fel a figyelmet, ami aztán a hallgatóság arra fogékony részét elindítja a tudományokkal való foglalkozás útján. Valódi szaktudás egyetemen illetve munkahelyen/gyakorlaton lehet szerezni, a többi max. ízelítőnek jó, illetve kedvet adhat a komoly munkához.


Azt is el tudom képzelni, hogy az általad leírt jelenség egyfajta intézményi kommunikációs szinten is létezik, hiszen a tudósoknak meg kell győzniük a laikus nagykutyákat a finanszírozásról, ami meg csak valamiféle hangzatos, könnyen érthető alkalmazásmóddal lehetséges.


Szerencsére azért meg kell hagyni, hogy vannak olyan előadók is (pl Dávid Gyula), akik a nagyközönségnek egyszerűsítve adják elő a tudományt, de mégsem akarnak szenzációt hajhászni és félretájékoztatni.

2017. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

22.: És ezt egyes "kutatók" arra használják fel. hogy a laikus nagykutyákat átrázzák és anyagi előnyhöz jussanak.: [link]


-írom ezt Fidesz szavazóként, de nem akarok politizálni, mert minden miniszterelnökünkkel előfordult ez szerintem-


Kérdés, pl. egy TV szereplés állami/pályázati pénzen (pl. Mindenki Akadémiája), mennyiben előnyökkel járó reklám és mennyiben csak ismeretterjesztés? Ha azt a fél órát meg kellett volna venni, plusz az ismétléseket, mennyit kellene érte fizetni?

A törvények szerint a reklámokban sem lehet akármit mondani, a GVH szokta vizsgálni ezeket az ügyeket.


Érdekes esetek azok is, amikor van egy kutató, aki pályázatokból kutat csak, nincs cége és a másik kutató céges érdekeltséggel is rendelkezik, azaz pl. igazgató egy Kft-ben/társtulajdonos, mégis ugyanott adhatnak elő állami pénzen a TV-ben, feltéve, hogy céges tartalmat nem jelenítenek meg. A második esetben, valahol, mégis jön vissza a cég felé versenyelőny.

2017. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!