Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szuperjég, azaz a hipotetikus...

Szuperjég, azaz a hipotetikus jég-9 Vonnegut regényéből, lehetséges szerintetek hasonló kristályszerkezet létrehozása, akár vízből, akár más anyagból?

Figyelt kérdés
Szuperjég, azaz a hipotetikus jég-9 Vonnegut regényéből, lehetséges szerintetek hasonló kristályszerkezet létrehozása, akár vízből, akár más anyagból?

2017. febr. 9. 08:43
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:
Próbáltam ráguglizni, sajnos kevés időm van rá most, szerintem ha van még ilyen anyag, akkor az autokatalitikus reakciók között kell keresni.
2017. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 EagleHUN ***** válasza:

"de valószínűleg, ha egyszer elérte ezt a fémes szerkezetet, szobahőmérsékleten, légköri nyomáson is megőrzi.

Szobahőmérsékletű szupravezető. Azért az elég nagy durranás lenne."


Wad ezt még nem hallottam sehol sem. Miért maradna úgy?


Egyébként gyémántok közt elég közel jutottak már ehhez az állapothoz 2016-ban!


[link]

2017. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:

"Wad ezt még nem hallottam sehol sem. Miért maradna úgy?"


Nekem is fura, de úgy néz ki, a kötőerők ilyen sűrű fémrácsnál olyan erősek, hogy stabil marad.

Gondolom azért felületi szublimálás lenne.

2017. febr. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

[link]


Itt említésre kerül, hogy a fémes hidrogén normál körülmények közt is metastabil lehet.

2017. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 EagleHUN ***** válasza:
Ahogy látom ez nagyon hasznos és különleges lenne.
2017. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!