Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nukleáris morfológia, mennyire...

Nukleáris morfológia, mennyire lehet komolyan venni ezt?

Figyelt kérdés

Az alábbi linken megtalálható az egyik cikk, ami felkeltette az érdeklődésem, csak nem tudom hogy mennyire lehet komolyan venni?


[link]



#kémia #nukleáris morfológia
2017. febr. 9. 12:27
 1/10 Mojjo ***** válasza:
82%
Semennyire. Komolyan. Az írója még a halmazállapot fogalmát sem érti, amit egy átlagos hatodikos már könnyedén megugrik. Esetleg - vérmérséklettől függőe -alacsony vérnyomásra jó lehet ez az írás, mert kellően fel tudja húzni az embert egy ilyen, tudományosnak beállított zagyvasághalom.
2017. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és az oxigénatom alakja IS közelítőleg gömb (alapállapotban), mint az összes többi atomé.
2017. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mojjo ***** válasza:
82%

Belenéztem még pár írásba ezen a honlapon. Ez az ember, aki ezeket írja egy n+1-edik retardált, aki ugyan már általános iskolában is maximum kegyelemkettessel ment át fizikából, a gimnáziumig meg valószínűleg el sem jutott, de rájött, hogy olyanokat ő is tud írni, mint azok a hülye tudósok, sőt, még jobbat is. És, mint látjuk, ír is. Igaz, mindent a saját kisujjából szopott ki, de hát ez nem számít, hiszen ő mindenhez IS ért.


Elképesztő, milyen emberek vannak...

2017. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
82%

"Ha tehát a Nap nem szilárd, és nem lehet gáznemű közegállapotú, akkor bizonyosan csak folyadék lehet. A folyadékok pedig köztudottan csak nulla-gravitációs térben vesznek fel gömbformát. (Lásd: Vízzel játszó űrhajósok az űrállomás fedélzetén.) A Napunk tehát, nulla-gravitációs térben lebegő folyadékgömb. Így lehet a Nap mégis gömb alakú, noha nem szilárd test. Ilyen elrendeződés viszont csakis egyetlen módon és egyetlen helyen jöhet létre, egy 3D örvénylés közepén!"

[link]


Sírok :D Ezen a weblapnak nevezett szeméthalmon leírt kb minden egyes mondatot egy az egyben lehetne citálni a mindmeghalunk.com-ra. De jó sokat írt legalább. Amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

2017. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
LOL, köszönöm! Akkor nem próbálom megérteni amit ír, mert nincs mit. :D Most kezdek belecsöppenni a természettudományok világába, és nem szeretnék hülyeséget magamhoz venni, még nem igazán tudom kiszűrni mi hiteles és mi nem, és nem szeretnék tévútra menni. Jó, hogy tudom már, hogy akkor ezt sürgősen offolom :D
2017. febr. 10. 08:36
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

"Most kezdek belecsöppenni a természettudományok világába, és nem szeretnék hülyeséget magamhoz venni,"

- Nagyon helyes! :)


Ez az írás bűzlik már az elejétől:

"azonban még a legalapvetőbb tulajdonságok okára sincs egyértelmű válasz." - Igen, ha valaki ki sem nyitotta a fizika/kémia könyvét gimiben...


Ezekután jön egy rakat, elsőre kb igaznak tűnő állítás, amit a kolloidika tárgyköréből emeltek át, aztán jönnek a golyómodellek, MAMÁM!

Tessék, hasonlítsd csak össze ezzel:

[link]


S jön a "gömbcsukló-kötéssel". Visszavonom: az illető kinyitotta a gimis könyvet, bele is nézett, azt hazament legózni (akarom mondani: golyózni), ahelyett, hogy bővebben belemélyedt volna a tananyagba. Azt gyártott magának egy rakat, gyermeteg elméletet.


"Ez a molekula egy szilárd test! Minden olyan vegyületben, ahol ez a molekula egy másikhoz LAPKÖTÉSSEL kötődik, nem is lesz más, mint szilárd test, (hidroxidok vagy oxi-hidrátok) egy nagyobb test alkotórésze. Ezekben az esetekben a OH2 molekulát a rendszerlogikai világképben is kristályvíznek nevezzük"

-Tipikus áltudományos sztori. Az illetőnk meghall egy-két tetszetős szót, gyárt rá valami gyermeteg elméletet, és ahalyett, hogy utánaolvasna, prófétaként elkezdi terjeszteni.


"hanem OH2 molekulafilm. (Filmvíz)" - Tessék. Bevezet megint "új fogalmakat" - melyek csupán az ő agyában léteznek. Tisztára Jásdi Kiss Imre (Ha rákeresel, garantált az agyfájás. ÉN SZÓLTAM! (S én mára már immunissá válltam :D))


Aztán még rengeteg blablabala...


SZumma-szummárum:

A fószerunknak van rengeteg képzelőereje, meg egy olyan gimis 3-as kémia és fizika tudása.

Ahelyett, hogy utánanézett volna a dolgainak, elkezdett elméleteket gyártani meg golyózgatni.

Azonban ezeket az elméleteket semmivel sem tesztelte, mert különben már rég kigolyózták volna! :)!

2017. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
100%
@6: a kedvencem, hogy halmazállapotot rendel 1, azaz egy darab molekulához. Azért ehhez kell tehetség... :)
2017. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De csak hogy jobban lássuk a problémát:

A fószer szerint így néznek ki az atommagok:

[link]


Vazzeg, PÁLCIKA ALAKÚ vas! Háromszög alakú molibdén!!!!

S valahol azt írta le, hogy nem tudjuk pontosan megnézni elektronmikroszkóppal őket, áú... ÉS?!?! Ez a fószer egy elmeroggyant, és zseninek képzeli magát.

2017. febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért elképesztő, hogy ennyi időt tud szentelni a kitalációjának a "költő" :O
2017. febr. 13. 08:20
 10/10 Mojjo ***** válasza:
68%
@9: ohh, az ilyen embereknél ez szokásos. A létező összes tudományágnál lehet talicskaszám találni ilyesmit. Van, amelyik hosszú évek folyamatos munkája. És sajnálatosan van, ami _jóval_ veszélyesebb ennél, és követőkre is talált. Rengeteg.
2017. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!