Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik csillagászati távcsövet...

Melyik csillagászati távcsövet vegyem meg?

Figyelt kérdés

Luna 80 vs Luna 90? Melyiket ajánlanátok ti?

[link]

Vagy esetleg más fajták közül? max 70-80 ezer ft ig mennék. Olyat szeretnék amivel galaxist is lehet azonositani.



2017. febr. 15. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Mire kell? Hold? Naprednszer? Mélyég objektumok?
2017. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát Hold és naprendszer inkább
2017. febr. 15. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem te vagy az, akivel én leveleztem az M31 galaxisról?


Nekem nincs otthon csillagász távcsövem, de egy Dobson távcsövet vennék, ha mélyegezni szeretnék vizuálisan. A 150/1200 és 200/1200 Dobson 95 és 130 000 Ft között van.


Már néztem ilyen csőbe, ezen az állványon (igaz 250-es tubus volt, ami jóval drágább).


Ja, vagy 90/900-as akromát (azaz lencsés) távcső.

Ilyenbe, még nem néztem.


Amibe néztem, az egy öreg fényképezőgép objektív kétszerezővel, amivel kb. 90/1000-nek felelt meg.

A Jupiterrel szórakoztunk, de csak nagyon halványan, zajosan tudtuk lefotózni a sávjait, amiből három látszott összesen. Nehezen kivehetően.

A mélyegezéshez nem elég fényerősek szerintem a lencsések, azokat bolygózáshoz szokták használni, vagy fényesebb csillagokhoz, csillaghalmazokhoz.


Az optika minőségtől, szerintem nagyon sok függ.

Javasolnám, mielőtt veszel bármit is, hogy menj el egy csillagdába, hallgass meg pár előadást ott és nézz bele az ő kis távcsöveikbe!


Veszel egy ilyen majd 1 m hosszú, jó nehéz állványt + csövet, az időjárás és az időbeosztásod miatt az év 365 napjából 350-et fog a szobád sarkában állni letakarva!

Sokan járnak így, aztán árulják a távcsöveiket.


Még én sem vettem, pont azért, mert rádöbbentem a fényképezőgépes, ill. binokis megfigyeléseim során, hogy max. 2 hetet tudnám használni egy évben. És én 200 - 250 000 Ft-ot elköltöttem volna bizony...


Ha nincs egy 10x50-es binokid, először azt vegyél (20 - 30000 Ft)!

És töltsd le az ingyenes Stellarim programot!


-laikus vagyok-

2017. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lencséseknél, még arról sincs tapasztalatom, hogy mekkora minőségbeli különbség lehet egy 80 000 Ft-os 90/900 akromát és egy 160 000 Ft-os 80/600 apokromár cső között?


Azt tudom, hogy egy öreg Tair 300-as orosz objektív simán megver képminőségben egy vadiúj Canon 300-as alapobit (fényképezésben, de az ég felé fordítva is)!


pl. a fókuszírozók között is hatalmas különbségek lehetnek...

A mechanikákról nem is beszélve.

2017. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Agyaltam ezen régen és a 90/900-at választottam.

Nem bántam meg :)

2017. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!