Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak olyan emberek, akik...

Vannak olyan emberek, akik több színt tudnak megkülönböztetni, mint az átlag?

Figyelt kérdés
Ha igen, azt milyen vizsgálattal lehet bizonyítani?
2010. máj. 9. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Neten én találtam egyszer egy ilyen tesztet. Sorba kellett rakni a színeket, és tényleg ilyen nagyon árnyalati különbségek voltak. én nekem nagyon jó lett az eredmény, a barátom pedig kevesebb színt tudott megkülönböztetni. De most azt meg nem mondom hogy hol találtam, már rég volt.
2010. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is, hogy mennyire vagy részeg. :D
2010. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elsőnek. Pedig én is kíváncsi lennék egy ilyen tesztre. Olyat már találtam, ahol a színtévesztést vizsgálják, de nekem pont nem arra lenne szükségem, mert azt tudom,hogy nem vagyok.
2010. máj. 9. 20:58
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]


:P

2010. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
1402 pont:-)
2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az átlag a maximum, tehát attól jobb nemigen van, ellenben átlagtól rosszabb lehet, ahogy ugye az előbb linkelt oldalon is írják: "FACT: 1 out of 255 women and 1 out of 12 men have some form of color vision deficiency" Tehát ha rossz eredményt érsz el a teszten, azt hibának, színlátásbeli elváltozásnak titulálja.
2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3-asat értem el. :) (28/F)
2010. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

vannak.


magyarul nem találtam róla infót, de tessék egy angol:

[link]

2010. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem az átlag a legjobb.

Akik sokat kézimunkáznak, festenek, azok akár több, mint egy millió színárnyalatot meg tudnak különböztetni, miközben az átlag csak néhány ezret. Gyakorlás kérdése.

2010. máj. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én 8 pontot kaptam a teszten. Az eredmény szerint a zöldeskék árnyalatoknál vannak csak gondok. :)
2010. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!