Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szintetikus vitaminok...

A szintetikus vitaminok hasznosak, és mennyi vitaminra van szüksége egy embernek naponta?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy ezek a vitaminok károsak, nem olyan hatékonyak, mások szerint naponta sok kiló gyümölcsöt kellene megennünk, hogy hozzájussunk a megfelelő mennyiségű vitaminokhoz.

#vitamin #szintetikus vitamin
2017. márc. 2. 19:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, 100 000 mg-ot írtak, ami azt hiszem 10 kg. Viszont azt olvastam, hogy a vitaminok mellé szükségesek más anyagok is, pl. enzimek, melyek a szintetikus vitaminokban nincsenek meg, tehát teljesen más a két vitamin. Az egyik ismerősöm orvosa is ellenzi a szintetikus vitaminokat.
2017. márc. 6. 17:02
 12/14 anonim ***** válasza:
1000000 mg az "csak" 100 g. Napi szinten az is elég sok. A szintetikus vitamin mellé is van, hogy raknak a felszívódást segítő anyagokat, ez a formulázástól függ. És ahogy mondtam, a természetes mellett is lehet olyan, ami gátolja a felszívódását. Ami enzim pedig a gyümölcsben, zöldségben van, az tönkremegy a gyomorsavban.
2017. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Most olvastam egy cikket, amiben az van, hogy már több kutatás is volt, a pozitív hatásait egy se erősítette meg, volt, hogy inkább negatívak voltak, több ember halt meg tőlük.
2017. márc. 6. 20:22
 14/14 anonim ***** válasza:
Na jó, most már küldj forrást, mert ekkora ökörséget régen hallottam.
2017. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!