Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért adóztatja nálunk a...

Miért adóztatja nálunk a kormány a napelemeket? Van valami turpisság a dologban?

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 19:25
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Kicsi, vagy nagy, a megújulók nagy terhet jelentenek. Nem tudom, figyeltétek-e, hogy a németek mekkora hátrarcot csinálnak éppen a széllel kapcsolatban.
2017. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Mindig Németországgal jönnek ezzel kapcsolatban.

Németországban ~ 35-ször (36 GW) nagyobb a telepített napelem mint Magyarországon (110MW).

Ha elosztjuk a lakossággal akkor még mindig 10-szer annyi.Az már lehet gond, igen de ezzel takarózni a Magyar viszonylatban csak duma.

2017. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

#32: tegyük azt még hozzá, hogy Németország területe 357340,08 ( [link] ); Magyarországé 93011,40 ( [link] ) km^2 - szóval közel 4-szerese (mint az egy főre eső GDP is).

Németországnak vannak nagy esésű folyói, magas hegyei, tengerpartja.


Ennek ellenére Franciaországból importál atomenergiával készült áramot, illetve bekapcsolja a szénerőműveit:

[link]

[link]

2017. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
33:// tegyük hozzá látom hogy mit írtál csak nem értem hogy jön ide és azt gondolom hogy ez is csak duma mint a többi.Nem gondolom hogy nem kell az atom de a megújulót lehet még növelni csak nem kell túlzásokba esni.
2017. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

"csak nem értem hogy jön ide "

Egyrészt azt szokták emlegetni, hogy: "jajj, hát Németországban lekapcsolták az összes atomerőművet" (ami nem igaz!), meg másrészt hogy "ez a bizonyíték arra, hogy kizárólag megújuló energiaforrások használatával el lehet látni egy országot" (a francia import, és a szénerőművek használata bizonyítja hogy nem).


Harmadrészt Magyarország megújuló-energia felhasználását óvatosan hasonlítsd össze Németországgal. Kisebb ország, kevesebb erőforrással (nincs tengerpartunk, vagy magas hegyeink, ahol folyamatosan fújna a szél; nagy sivatagjaink, ahova nagy naperőművet lehetne telepíteni; vagy nagy esésú folyónk egy gyorsan hadba fogható vízerőműhöz; egy tározós erőmű telepítése meg erőteljes "környezetvédő"-falba ütközne - lásd Bős-Nagymaros esetét).


"Nem gondolom hogy nem kell az atom de a megújulót lehet még növelni"

Persze én sem hiszek a monokultúrában, de az országnak megvannak a maga geográfiai korlátai, ezt figyelembe kell venni.

2017. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

35:/ Ja , én beszélek a napelemről te meg általában a megújuló energiaforrásokról.

Az álláspontunk nem áll messze egymástól, de azért azt nem értem hogy a napelemhez mért kell sivatag és Németországban sem sok sivatag van ha jól emlékszem.

A háztetőkre kell a napelem így nem egy helyen van sok hanem szétosztva az országban így a helyi időjárás kevésbé ront a kiegyenlített energia termelésben.

És mi van a geotermikus energia termeléssel? azzal sem állunk jól? A hozzáállásod olyan mint a kormányé.. Az akarat hiányzik a kifogásokat meg jól kezeled.

Szerintem az atomenergia termeléshez van közöd ezért ez a "megújuló energiaforrás" utálat nálad.

2017. márc. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

_"de azért azt nem értem hogy a napelemhez mért kell sivatag és Németországban sem sok sivatag van ha jól emlékszem."_

Mert az ott hatékony és ott nem zavarja (annyira) a környezetet (illetve a "környezetvédőket"). Ne feltétlenül Németországra gondolj (ott is inkább a szélerőművek az elterjedtek a hőerőművek mellett).

Lásd:

* [link]

* A Szaharában is tervezték: [link]


_"A háztetőkre kell a napelem így nem egy helyen van sok hanem szétosztva az országban így a helyi időjárás kevésbé ront a kiegyenlített energia termelésben. "_

A gond a hálózat szabályozásával van - a napelemek akkor termelnek, amikor kevésbé van szükség az áramra.

Ezért kell melléjük tározós erőmű - ami eléggé nagy "környezetvédő"-ellenállásba ütközne (Bős Nagymaros esetét tudom újfent felemlegetni) - vagy valamilyen gyorsan hadba vethető csúcserőművet (vízerőmű - nagy esésű folyó kell hozzá; gázerőmű - az meg fosszilis, nem elég "zöld"), vagy akkumulátortelepek.

2017. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Itt igazából egy dolog van: a megújulókat támogatni kellene.

Ennek első lépése:

- NEM adóztatjuk, tehát

- NINCS ÁFA,

- NINCS termékdíj,

- NINCS különadó,

- nincs semmiféle más adó vagy sarc.

Ez még nem is igazán támogatás, csak az adókról mondtak le.

+ lehetőleg a villamos művek is adjon valami kedvezményt: mint pl. régen, amikor azonos áron vette az áramot, mint az eladási ár.


Na, ezt a kormány gondosan MIND kiveti. Ezek után nem is lesz itt semmi fejlődés jó sokáig.

2017. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

"A hozzáállásod olyan mint a kormányé.. Az akarat hiányzik a kifogásokat meg jól kezeled.

...

Szerintem az atomenergia termeléshez van közöd ezért ez a "megújuló energiaforrás" utálat nálad."

Nem utálom a megújuló energiát - ne terelj, ne adj olyat a számba, amit nem állítottam! eléggé ronda argumentum ad hominem vádaskodás! - csak realistaként próbálom vizsgálni a helyzetet.


"És mi van a geotermikus energia termeléssel? azzal sem állunk jól?"

Ott jobbak a lehetőségeink - lásd:

[link]

[link]

2017. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
#38: A megújuló energiaforrások nem csak a gazdasági támogatástól függnek, hanem az adott ország földrajzi helyzetétől, illetve a kiegészítő infrastruktúra (tározós erőművek, akkumulátortelepek, csúcserőművek) meglététől.
2017. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!