Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Két zöldszemű szülőnek születh...

Mesi 321 kérdése:

Két zöldszemű szülőnek születhet e barna szemű gyereke? Mindenhol azt olvasom hogy nem. Valaki aki másképp tudja?

Figyelt kérdés

#öröklés #genetika #zöldszemű szülők #barna szemű gyermek
2017. márc. 11. 13:51
 1/8 anonim válasza:
61%
Szerintem ,ha a felmenők között van barna szemű ember simán lehet.Nem csak és kizárólag a szülők szemszínét örökölheti a gyerek.Példakén nekem és a páromnak is zöldesbarna a szeme a lányunknak meg jó sötétbarna a szeme.Olyan mint a nagymamájának van.
2017. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem zöldesbarna a szemük , hanem zöld, és genetikailag van ahol 1 százalék esélyt írnak rá van ahol meg 0 százalék esélyt.azt tudom hogy a felmenőktől is örökölhetik a szemszínt a gyerekek de ebben az esetben nem. Ez szó szerint igy irják több oldalon.
2017. márc. 11. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

A zöld szemszínt nem tudom pontosan,hogy lehet kiszámolni,mi el ott mutáció lépett fel és azért lett zöld színű a szem.

Pl a barna szemszínz a domináns allél miatt lesz. A szüleinktől kapjul ezeket az alléleket egyet anyától,egyet apától.

Barna akkor lehet,ha mindkét szülőtől a barna allélt kapjul VAGY ha csak az egyik szülőtől kapjul aezeket a dpmiomonáns allélt,a másiktól a recesszívet.

Kék szemszínű akkor lesz a gyerek,ha mindkét szülőtől recesszív allélt örököl.

Így a kék színű gyerkőcnek vagy mindkét szülőke kék színű, vagy akár lehet mindkét szülő barna szemszínű.Ha mindkét szülő barna szemszínű, akkor biztos,hogy hordozzák a kék szemszínt okozó recesszív allélt,és így az utód kék színű lett.


Zöld szemszín viszo t úgy tudom,kiszámíthatatlan. Mert barna és kék szemszínből is kialakulhat.

A legritkább szemszín,és azt hiszem más is befolyásolja,neü csak,hogy mit örököl a szülőtől.

2017. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezen a szinten a kérdés megválaszolhatatlan. Maximum valaki állítását elhiszed, mert szimpatikus. De hogy igaz-e....
2017. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

A szemszínt és magának a szemnek a felépítését is nem egy hanem egy egész csoport gén határozza meg.

Másrészt vannak olyan gének amiket öröklünk hordozunk de rajtunk nem jön ki csak az utódainkon.

Rendkívül gyakori hogy valakinek 1-1 külső jegye tulajdonsága a nagyszülőére hasonlít és nem a szülőére!


Szóval válasz: igen, lehet.


Itt egy extrém példa:

[link]

2017. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Sykes szerint Nmachi esetében a legvalószínűbb magyarázat valamilyen ismeretlen mutáció."


Szerintem meg az, hogy anyuci félrekefélt. :)

2017. márc. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz anyucinak félrekefélni, hogy albínó gyereke szülessen.
2017. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos bebizonyosodott , hogy lehetséges :(
2017. márc. 19. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!