Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olasz-indiai rokonság?

Olasz-indiai rokonság?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik elsőre,de miért van az,hogy a dél-olaszok illetve észak-indiaiak ennyire hasonlítanak?

[link]


[link]


És ez nem csak rájuk vonatkozik,a romák,arabok,görögök,szírek,széfárd zsidók mind nagyon hasonlítanak egymásra,van valami rokonság vagy pusztán azért van mert egyazon éghajlaton(mediterrán)élnek. Ha már itt tartunk a balkáni népekben elég sok a közel keleti gén,ennek van köze ehhez az egészhez?


[link]



2017. márc. 17. 17:30
 1/4 meszike91 ***** válasza:
54%
Mediterrán éghajlat. A skandinávok is ugyanolyanok.
2017. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

én úgy tudom, hogy azok az itáliaiak, akik a rómaiak és etruszkok leszármazottai, inkább a görög szigeten élőkkel vannak rokonságban.


de ha belegondolsz, hogy Róma egy olyan birodalom fővárosa volt, ami az egész mediterrán régiót magába foglalta, és Jeruzsálem lerombolása után ráadásul rengeteg zsidó sodródott már csak rabszolgaként is Itáliába, nem meglepő, ha van rokonság a sémi népekkel.


Indiával tudtommal Róma nem állt sok kapcsolatban, így abban a rokonságban kételkedek, hacsak nem a Róma előtti időkben, Nagy Sándor rövid életű szuperbirodalmában történt valami népességkeveredés, de ilyesmiről sose olvastam.

2017. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagy Sándor rendezett vmi tömeges vegyesesküvőt görögök és perzsák közt.

Előtte meg ott volt az indoárják Észak-Indiába vándorlása.

2017. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

plusz a hellenizmus:

[link]

2017. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!