Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ettől lesz valami baja a...

Ettől lesz valami baja a vénusz légycsapójának? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Nemrég vettem magamnak 3 vénusz légycsapóját.

Kicsit utánanéztem a neten a gondozásával kapcsolatban, és szinte mindenhol azt olvastam, hogy a legfontosabb az, hogy párás levegő legyen neki biztosítva.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy cserepestül beleraktam őket egy üvegterráriumba, és a tetejét befedtem úgy folpack-al, hogy kb. az egy ötöd része fedetlen maradt, hogy kapjanak levegőt. Ezután a párásítást úgy biztosítom, hogy naponta 3 szor (kb 8 óránként) beteszek hozzájuk egy pohárt felforralt vizet, és ott hagyom (természetesen nem öntöm rájuk a 100 fokos vizet, csak poharastul berakom, és otthagyom, hadd párologjon.)

A kérdésem az lenne, hogy ez árt-e nekik?; én arra gondoltam, hogy talán a hőmérséklet ingadozást nem viselhetik jól (csakmert nyilván mikor berakom a felforralt vizet, egy 10-15 percig 28-30 fok van a terráriumban, majd utána visszahűl 22-24 fokra), de ez lehet, hogy csak az én hülyeségem.

Szóval csinálhatom-e így a párásítást, és ha nem, akkor Ti mit javasoltok, hogyan csináljam?


A válaszokat előre is köszönöm!


Ui.: Tisztában vagyok vele, hogy nem szabad párizsival etetni, csak esővízzel szabad locsolni... stb; tippeket, tanácsokat ha lehet, akkor csak a párásítással kapcsolatban kérek :)



2017. ápr. 17. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:
A pára nem a forró gőzt jelenti a tea fölött, hanem a levegő nedvesség tartalmát, ami ha fedett a terrárium és spriccolsz bele vizet 80-100.Amit te csinálsz az nettó baromság, csak árt.
2017. ápr. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!