Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jó fizikások segítségét...

Jó fizikások segítségét kérném? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám kiszámolni, hogy egy adott mozdulat egy súly felemelése során(most legyen 1kg), jelen esetben legyen nyújtott karú tárogatás hány joule energiát igényel? Melyik képlettel lehet meghatározni, én a perdületre tippelek, mint kiindulási tétel (mert lényegében a mozdulat egy negyed körmozgás, ha a váll vonaláig számítjuk), de légyszives írjatok valami útmutatót, hogy hogyan lehet pontosan kiszámolni.
2016. máj. 1. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sokkal egyszerűbben közelíteném meg. A munka egyenlő a tömeg és az út szorzatával. Tömeg adott, az út pedig számolható, hogy megméred a karod hosszát, mint sugarat és onnan a negyed kör már könnyen kijön.

De ez csak a súlyon végzett munka. Még a karodnak is van tömege. Ha annak a súlypontját középre rakod vagy pár centivel a vállad irányába eltolod, szerintem elég jó becslést kapsz egy otthoni számolásra.

2016. máj. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 crudy ***** válasza:
Valójában a munka az nem energia és a munka nem a tömeggel és az úttal hanem az úttal és a rajta végzett erő szorzatával egyenlő. Az energia az egy állapot. Ha valamit felemelsz akkor akkor annak egy helyzeti energiája lesz ami a tömegének, a magasságának és a gravitációs állandónak a szorzatával egyenlő. A te esetedben ha mondjuk a karod 1 méter és a földön fekszel akkor az 1x10x1 tehát 10 joule-t kell befektetned h odáig felemeld.
2016. máj. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, jó útmutatást adtak! :)
2016. máj. 2. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!