Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő alatt zuhanna bele...

Mennyi idő alatt zuhanna bele a Föld a Napba ha megállna Nap körüli pályáján?

Figyelt kérdés

Becslések, konkrét válaszok is érdekelnének... milyen ötletetek van?

Köszi előre is!



2017. ápr. 22. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%

attól, ha megállna a pályáján, szerintem még nem zuhanna bele...


de ha bármi oknál fogva belezuhanna, akkor egészen biztos, hogy több, mint 8 percig tartana, hiszen a fénynek fénysebességgel is ennyi időre van szüksége, hogy eljusson a Földre.

2017. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Az előző totál gáz...

A gravitáció talán nem hat????

Most is hat, épp AMIATT mozog körpályán, pontosabban ellipszisen. Mármost Keplertől tudjuk, hogy a bolygók keringési ideje az ellipszis nagytengelyének hosszával függ össze.

Ha megáll, akkor tekinthetjük úgy, mintha egy nagyon keskeny ellipszispályának a végpontjában van, és onnan halad a Nap felé.

Mivel ennek a keskeny ellipszisnek a fél nagytengelye éppen a jelenlegi Földpálya sugarával egyezik, a keringési idő ez esetben is 1 év.

A Napig az "ellipszis"-pálya negyedét teszi meg, azaz épp negyedév alatt esne bele a Napba.

2017. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

szia második!

te ismerted a helyes választ vagy magadtól jöttél rá?

amúgy gratulálok ;)

2017. ápr. 22. 20:39
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

#1 vagyok, miért mondod, hogy gáz a válaszom?


Én pontosan azt mondtam, amit megerősítettél, hogy a Föld, attól, hogy megállna a pályáján nem zuhanna bele percek alatt a Napba.

Nekem a zuhanás az valami pár másodperc vagy perc alatt történő nagyon gyors dolgot jelent...


Konkrétumokat nem tudtam, az igaz, nem is találgattam, mert nem vagyok otthon az asztrofizikában.

2017. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Egyes, te az oktatásunk szégyene vagy.

Az első válaszoddal is, meg a mostanival is.

Ha egy mód van rá, ne írj semmiféle választ egyetlen tudományos kérdésre se!


Második, a te válaszod sem az igazi... negyed év alatt akkor teszi meg ezt a távot, ha végig ugyanaz marad a távolsága a Naptól.

Csakhogy nem marad! Egyre közeledik, ezért aztán a gravitáció elég gyorsan nő, emiatt egyre gyorsabban esik!

Ezért aztán nem 3 hónap, mire odaér, hanem pár hét.

És igen: ez bizony zuhanás. Egyre gyorsabb!

2017. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
a Nap tömegvonzása behúzza a Földet egyenletesen gyorsulva. Úgy ahogy leejtesz egy tárgyat a 4. emeletről. Nem tudom most hirtelen mennyi a Nap tömegvonzása de ebből és a Nap-Föld távolságból ugye lehet időt számolni. Távolság ÷ a gravitációs gyorsulással = idő. Én így számolnám ki.
2017. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hatos, ez csak kis távon működik, ugyanis a gravitációs gyorsulás folyton változik az úton.

Persze, ha 50 méterre ejtesz le valamit, 7000 méter távolságra a középponttól, akkor ezzel még nem kell számolni, elég pontos a közelítésed is.


A jelen estben integrálással lehet kiszámolni a dolgokat, azt meg még nem tanultátok.

2017. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

#5 látom te is azoknak a táborába tartozol, akik szerint csak a reál tudomány ér bármit is

nem vagyok az oktatás szégyene, valószínűleg van nem egy nem fizikai, matematikai témakör, amihez én tudnék korrektebb gondolatokat fűzni nálad, ha csak nem vagy minden tárgyban jártas polihisztor...

Persze attól még nem tartanálak oktatásunk szégyenének.

2017. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi az érdekes válaszokat, egyébként a negyed év a helyes válasz :)
2017. ápr. 22. 21:56
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a helyes válasz. 1/(4*gyök(2)) év, ami 64,5 nap. Nem írom ki az integrálást, de ez az eredménye általános körpályára. Ha figyelembe vesszük, hogy a pálya elliptikus, akkor attól függően, hogy az ellipszispálya melyik részén állna meg a Föld, 62-66 nap a lehetséges tartomány.
2017. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!