Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő alatt zuhanna bele...

Mennyi idő alatt zuhanna bele a Föld a Napba ha megállna Nap körüli pályáján?

Figyelt kérdés

Becslések, konkrét válaszok is érdekelnének... milyen ötletetek van?

Köszi előre is!



2017. ápr. 22. 18:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

"akik szerint csak a reál tudomány ér bármit is"

Nem, egyáltalán nem így gondolom.

Ezért nem azt írtam, hogy soha ne írj ide, hanem azt, hogy TUDOMÁNYOS kérdésre ne válaszolj soha.

Szövegértelmezési problémád is van?

Az már elég baj... azt hittem, hogy legalább humán oldalon rendben vagy.


Az stimmel, hogy az oktatásunk szégyene. Ugyanis olyan ember nem jöhet ki az iskolából, aki ENNYIRE sötét - AKÁR humán, AKÁR reál téren.

2017. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban hogy mindenki az oktatás szégyene aki a google-t nem bírja használni.


[link]


Tényleg olyan nehéz?

2017. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

A 2-es vagyok:

A gondolatmenetem egyébként helyes, simán használható a Kepler-törvény, de vétettem egy hibát: a keskeny ellipszis nagytengelye fele akkora, mint a Föld pályasugara, hiszen a Nap a fókuszban van, ami gyakorlatilag a pálya másik végpontja.

Ilyen módon a III. tv. miatt mivel a keringési idő a pálya 3/2-ik hatványával arányos, ezért 0,5^(3/2)-nel kell szorozni, azaz 0,3535-tel.

Mármost 365*0,3535=129 nap

és ennek a felét kell venni, mert ez esetben a keskeny ellipszis felét teszi meg a Napba esésig.

Vagyis 64,5 nap a megoldás, és továbbra sem kell semmilyen integrálás.

2017. ápr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hoppá tényleg, így igaz.

Szerintem zárjuk most már le, megvan a (most már)helyes válasz :)

2017. ápr. 23. 08:50
 15/19 anonim ***** válasza:

az érzés amikor le van pontozva az a válasz, amelyik figyelembe veszi, hogy a gravitációs vonzás változik a távolság függyvényében, de max pontos, amelyik elhanyagolja.

;_;

2017. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 dq ***** válasza:

#15:


[link]

2017. ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

15:

Senki nem mondta, hogy nem változik, és nem is használtuk fel! Persze, hogy változik, csakhogy ez nem érdekes a kérdés szempontjából. A Kepler-törvények épp amiatt olyanok, mert épp olyan a gravitációs törvény, amilyen. Az pedig négyzetesen függ a távolságtól, NYILVÁN.

A Kepler-tv.-ben benne van, amiről beszélsz, tehát figyelembe van véve a változó grav. erő.

2017. ápr. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#13: Nagyon szép és elegáns a Kepler-törvényre visszavezetett megoldás. Üdv: az integrálós #10-es.
2017. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én megoldottam a differenciálegyenletet, perc pontossággal kijött. Ezek szerint ha a Föld megállna 30 km/sec keringésében akkor 62 nap alatt érkezne meg a Nap felszínére és beleolvadna.
2020. febr. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!