Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan termel a test az...

Hogyan termel a test az alkoholból energiát?

Figyelt kérdés
2017. máj. 3. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

C2H6O(Etanol)→C2H4O(Acetaldehide)→C2H4O2(ecetsav) →Acetil-CoA→3H2O+2CO2

A lebontások során összesen 1 325 kJ/mol keletkezik.

Az első lépést az alkohol dehidrogenáz katalizálja, a másodikat aldehid dehidrogenáz, a harmadikat meg vagy acetil-CoA szintetáz vagy acil-CoA szintetáz.


Hosszabban: [link]

2017. máj. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem én vagyok a kérdező, de érdekelne a következő lépés. Hogy lesz ebből értelmesen felhasználható energia? Mert oké hogy a reakciók során ennyi hő szabadul fel, de hogy fogok én abból a kocsmából hazasétálni, a maradékból meg a sörhasam növeszteni?
2017. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az acetil-CoA belép a citrátkörbe, majd a terminális oxidáció során ATP keletkezik.
2017. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

#2: a második kérdésedre magadnak kell megkeresned a választ, az elsőre adnék tippeket.


1. Veszel olyan anyagokat, amelyeket rá tudsz beszélni, hogy bomoljanak, és a reakció során hő keletkezzék.

2. Veszel olyan eszközöket, amelyek a reakció számára egy zárt rendszert tesznek lehetővé, egyidejűleg a keletkező hőt nem engedik szerte a levegőbe, hanem összegyűjtik (pl. hőcserélővel).

3. Ezzel az eszközzel aztán a kinyert hővel azt kezdesz, amit akarsz. Például mozgási energiává alakítod, és hazaszállíttatod magad vele. Vagy bevezeted egy ólba, hogy télen se fagyjanak meg az állatok (és ha még eteted is őket), hamarosan alkalmasak lesznek fogyasztásra.

2017. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: Köszi szépen. Még egy kérdésem van, próbáltam guglizni de béna vagyok, és nincsenek meg az alapjaim. A teljes felszabaduló energia mekkora része megy el hasznos molekulák építésére (mint az acetil-CoA), és mennyi hőre? Tehát mekkora a hatásfoka ennek a folyamatnak?
2017. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!